Platba za odpad

Od: Datum: 12.04.13 13:05 odpovědí: 8 změna: 12.04.13 18:40

Chtěla bych se zeptat, jak mohu řešit úhradu za odpad v případě, že mám adresu trvalého bydliště, kde je vyhláška o odpadech postavená tak, že plátce je ten, kdo má trvalé bydliště.

Ale přechodné bydliště mám v jiném místě, kde je bohužel vyhláška stanovena tak, že se platí za vyprodukovaný odpad.

Momentálně jsem v situaci, že platit musím na obou místech.

Můžete mi prosím poradit, jak se mohu bránit.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 12.04.13 13:08

*smich* několikrát se to tu řešilo, dotýká se to asi spousty lidí.

Jediná rozumná cesta: požádat v místě trvalého bydliště o odpuštění placení poplatků a zdůvodnit bydlením jinde. Přiložit důkazy - prohlášení od města, nebo nájemce, doklady o zaplacení, atd. A obec vám buď vyhoví nebo nevyhoví.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 12.04.13 13:14

Dobrý den, jak již uvedeno - vítejte do klubu dvojnásobných platičů. Také platím 2x (potřebuji popelnici od města), držím ústa a čekám na novelu zákona. Ta asi nepřijde, protože to nikoho "nahoře" nepálí.

Jinak, ozvat se někde můžete a dejte vědět, kam jste došla. Jestli to je tam, kam se lidé občas posílají nebo byl úspěch. Zdravím!

doplněno 12.04.13 13:17:

Ta platba za odpad v trvalém bydlišti je ze zákona a ne vyhláškou obce.

doplněno 12.04.13 13:39:

kapkanadeje - souhlasím, přechodné bydliště neexistuje "papírově", ale co mají dělat ty tisíce chudáků, které v něm reálně bydlí. Je to absurdita - když něco zruším zákonem, tak to přestane existovat. Možná by se takto dala řešit i jiná problematika, např. zákonem zrušit nepřizpůsobivé osoby.

doplněno 12.04.13 15:04:

koukolik - to si nerozumíme. Slovem "chudák" jsem nechtěl nikoho urazit, ale politovat. A jak jsem psal, tak také patřím do této kategorie. Ale, možná jsem měl použít jiné slovo. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Od: sarka71
Datum: 12.04.13 13:24

copak se nemůže tento stát domluvit tak, že pokud je v registru zaevidováno jako placené rodné číslo, platí pro celou republiku?

Od: buss®
Datum: 12.04.13 13:38

A s kým se má ten "stát" domlouvat? Ptejte se námi zvolených poslanců.

Datum: 12.04.13 14:07

sarka, ale to nejde, copak stát může nahlížet do smlouvy mezi mnou a soukromou společností, která likviduje odpad. Musíet si uvědomit, že se poplatky řídí dvojím způsobem. jednou paušálně obci, třeba Pardubice, druhá možnost že se uzavře smlouva se službou na likvidaji odpadu. třeba Jaroměř a Rasošky a Vlkov a..

Proč by měl stát kontrolovat soukromé smlouvy?

Ohodnoceno: 1x

Od: koukolik
Datum: 12.04.13 14:50

Platba podle trvalého bydliště je sice daná zákonem ale ten samý zákon připouští, aby si obec stanovila konkrétní podmínky, včetně úlev a prominutí platby. Takže v její pravomoci to je.

Jinak verka píše, že v místě kde skutečně bydlí, platí za vyprodukovaný odpad. Takže si to na různých místech vykládají různě.

zachování statutu "přechodného bydliště" podle mě vůbec nic neřeší. A označit ty, co tak bydlí za chudáky je trochu silné slovo, sám jsem tak léta fungoval a za chudáka se nepovažuju. :)

Datum: 12.04.13 13:28

Jen doplním - přechodné bydliště neexistuje.

Datum: 12.04.13 18:40

Přechodné bydliště skutečně není, ale zato stále platí "přechodný pobyt". Tem má v ČR každý, kdo má trvalý pobyt mimo ČR a bydlí zde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.