Odškodnění za úraz

Od: Datum: 03.06.13 11:42 odpovědí: 13 změna: 09.10.13 18:35

Dobrý den, nemám na vás ani tak otázku jako spíše dotaz na Váš osobní názor. Před měsícem se mi při hodině tělocviku stal úraz. Stalo se a není podstatné průběh léčení popisovat :-D. Od školy (pojišťovna Allianz) jsem dostal papír na Hodnocení bolestného, které mi lékař vyplnil a určil zde konečnou diagnozu a počet bodů. Když jsem tuto událost nahlásil na ČP, která Hodnocení bolestného nepožaduje, ba dokonce spíše odmítá, tak mi na základě jejich kouzelnýho tabulek určili plnění řádově 4 nižší než lékař. Ani nemluvím o tom, že léčení trvalo ve skutečnosti 1 měsíc, zatímco podle ČP 14 dní. Oskenované Hodnocení bolestného jsem přiložil k hlášení o pojistné události jsem přiložil, ale oni na něj vůbec nebrali zřetel. Zkrátka celá událost byla vyřešena čistě účelově. Moje otázka tey zní. Mám se bránit nebo to bude boj proti větrným mlýnům?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blankadon
Datum: 03.06.13 16:46

Zdravím,

bohužel, pro posouzení celého případu je potřeba znát diagnozu urazu. Česká pojišťovna postupuje v případě lečení urazu podle diagnozy a i když se klient léčí s vymknutým kotníkem rok, dostane zaplaceno pouze 21dnů.

Je to dotaz na vašeho poradce, nebo se obraťte na firmy které se odškodněním zabývají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vendis
Datum: 03.06.13 18:05

To, že bolestné hodnotí podle diagnozy beru. Ale proč je podle lékaře a konkurenční pojišťovny tento úraz hodnocen například 5000,- a Českou pojišťovnou pouze 1000,- Kč? Kromě vysvětlení, že to jsou zloději? :-D :-D

Od: rado
Datum: 03.06.13 19:25

Dcera na tom byla stejně, jedna pojistka u konkurence uplně bez problému a Č.P. dala asi čtvrtinu peněz. Také neuznala dobu léčení i když byla doložena lékařskými zprávami. Psal jsem odvolání ale odpověděli mi že na to mají své ohodnocovací tabulky a nějaké komplikace je nezajímali. Dál jsem to už neřešil. Takže jediná rada- PRYČ OD NICH. Dcera už je pojištěna jinde za menší peníze s daleko větším plněním. Neváhejte, při dalším ůrazu si budete nadávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 20:10
avatar

Nevím jak to je ale jsou šmejdi!

Manželka utrpěla PÚ ,pořezalase na ruce přičemž na prsteníku byla přerušena šlacha,i přes reoperai je tento neustále "pokrčen" a téměř nefunkční.Marodila s tím 10 měsíců,měla dle bodového ohodnocení lékařem 80 000kč.Koperativa (pojištovna zaměstnavatele) toto skrouhla o polovinu a když se na ně obrátila,tak ji ne sdělili -nešlo o život takže mají právo to takto snížit!A další odměna přišla od zaměstavatele (musel vyplatit 100% za celou PN)-den nástupu do práce dostala výpověd,málem ji ani nepustili do fabriky pro osobní věci!(nebyla kmenová ,ale ageturní,takže smolík)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 23:16
avatar
Diesel - náhrada za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti je taky v režii pojišťovny, nejde to z peněz zamestnavatele . Výpověď pokud nemohla vykonávat dál přidělenou práci ze zdravotních důvodů z důvodu pracovního úrazu, musela dostat dle paragrafu s 12ti měsíčním odstupnym .tedy pokud pro ní neměl zaměstnavatel jinou vhodnou práci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: arnoldkad
Datum: 17.07.13 17:49

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 02:56
avatar

Co byste chtěl "zkoumat"? Pracovní úraz je jasně definován včetně náhrady ušlé mzdy a vztahy s pojišťovnou jsou dány smlouvou. Co je na tom tak divného?

doplněno 20.07.13 00:20:

Píšete z pozice naivního zaměstnance nebo neznalého, případně rádoby vychytralého zaměstnavatele?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arnoldkad
Datum: 19.07.13 14:41

Pracovní úraz může být jasně definován v zákoně jak chce. Vše záleží na zaměstnavateli a pak na pojišťovně. Pokud se jeden z nich "špracjne" tak nepomůže ani inspektorát práce. Možná tak ještě odbory, ale kdo je dneska má... Vztahy zaměstnavatele a pojišťovny nejsou podloženy vůbec žádnou smlouvou. Navíc zaměstnanec ani zaměstnavatel vůbec neví, na co má poškozený pracovník vůbec právo. A pojišťovna opravdu nikomu pomáhat radami nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.13 17:31
avatar
Nene , pojišťovna plní to, co zamestnavatel dodá. Pojišťovna se nesprajcne ,sprajcuje se zamestnavatel , přitom mu nejde o nic. Inspektorat práce v tomto případě může pomoct .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: arnoldkad
Datum: 09.10.13 18:04

No tak to máte pravdu. Je to skutečně tak, že pojišťovna plní to, co dodá zaměstnavatel.

Ale to bohužel znamená to, že pojišťovně předá to, co jí předal zaměstnanec, čili ve většině případů pouze základní lékařské zprávy a posudek od svého obvoďáka, což ve výsledku znamená, že poškozený zaměstnanec dostane několikrát menší odškodné na zdraví, než na jaké má nárok.

Ale to je dlouhá debata...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.13 18:25
avatar
No ja nevím, dostal jsem posudek na bolestné tolik a tolik bodů x 120 Kč a dostal jsem vše včetně cca 1780 kc za vydání posudku pro který jsem si jel autem 60 x 2 km, tedy včetně cestovních náhrad. Po roce jsem dostál další posudek za ztrátu společenského uplatnění, body x 120 kc, cestovné plus výdaje za vystavení posudku . Snad mi nechceš tvrdit, ze neumím počítat? Podle mých výpočtů jsem dostal vše včetně výdajů za léky, poplatků u lékařů, platbu za nemocnici, peníze za poštovné-komunikace se zaměstnavatelem a s pojistovnou atd.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.13 18:26
avatar

To moc nechapu, jestlize ma poskozeny na neco narok, pak je to na to, co ma v lekarske sprave a posudku od obvodaka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.10.13 18:35

Pojišťovna má tabulky, ale už jste si doma přečetli podmínky pojišťovny? To mělo být ihned po úrazu. Pokud ano a je šance, bránit se. ČP nemá ráda doklady od lékaře. Ono také záleží, jak to napíše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.