Operace nosu

Od: Datum: 11.04.13 18:07 odpovědí: 3 změna: 12.04.13 19:35

Dobrý den. Už od malička mám problém s dýcháním přes nos. Asi před měsícem jsem byl na vyndání nosních mandlí, že prý mi to pomůže a nebudu už ani chrápat, jenže ani jedno se nezměnilo. Doktor na ORL mi ale v nosu našel problém. Zmenšenou nosní přepážku. Je asi o polovinu menší. Doporučil mi, abych zašel na operaci, tak jsem se Vás chtěl zeptat, jestli o tom něco nevíte. Například, jak dlouho bych po zákroku byl v nemocnici, jak dlouho bych měl být doma, jestli to po zákroku hodně bolí a takové ty časté otázky.. Děkuji za každou pomoc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 18:14

Přepážku mi sekali asi před 10ti roky. Ve špitále mám dojem asi 4-6 dní, musej to kontrolovat a čistit. Pak už doma a kontroly ambulantně. Bolí to jako každá jiná operace, je to nepříjemný. První týden vypadáš jako ovečka, protože máš nos plný tamponů, ale není to nic nezvládnutelného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knickuj
Datum: 12.04.13 15:57

Mám zkušenst s narovnáním nosní přepážky kvůli špatnému dýchání nosem - ucpaný nos. Dělal to při místním znecitlivění a povídal u toho. Po zákroku teplota 39,5 st. a velké bolení (dostal sem silné prášky od bolesti). V nemocnici 7 dnů. Potíže s dýcháním to vůbec nevyřešilo, přepážka byla mírně nakřivo. Následovala operace v jiné nem. - zmenšení nosní sliznice v narkóze s výrazným zlepšením. Po zákroku opět bolení a ne málo. Po cca pěti letech opět operace v jiné nem. zmenšení nosní sliznice v narkóze, provedené jiným způsobem (asi turbinoplastika). Po zákroku žádné bolesti ani tampony v nos. dírkách. Byl jsem upozorněn, že sliznice dorůstá a zákrok zřejmě bude nutné opakovat. Jsou to 3 roky a zřejmě bude opět potřeba v budoucnu zopakovat. Naposled mohl vzít té sliznice více. Doporučuji vyloučit vadnou přepážku použitím nos. spreje Olynth. Bude-li dýchání volné, operace přepážky nepomůže. Zd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.04.13 19:35

Já jsem po Olythu normálně dýchal, bez něj ani ťuk a operace pomohla na poprvé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.