Muzu uzivat alkohol kdyz beru antibiotika?

Od: Datum: 11.04.13 18:21 odpovědí: 10 změna: 11.04.13 20:51

Beru antibiotika na nachlazení a chtěla bych pít alkohol,může se mi něco stát?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 18:21

Nesmíte! Přečtěte si příbalovou informaci! Pane bože!

Ohodnoceno: 0x

Od: zanem
Datum: 11.04.13 18:24

nikde jsem to tam nevidel

Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 18:25

Taky tě na to měl upozornit doktor. Alkohol snižuje jejich účinek a oni naopak zvyšují účinek alkoholu. Prostě budeš na mol po dvou pivech a to, co ti maj léčit ti léčit nebudou.

Datum: 11.04.13 18:30

K žádným práškům nesmíte popíjet alkohol!

Datum: 11.04.13 18:47

Prý že je to spolehlivá metoda, jak si postupně oddělávta játra...;)

Datum: 11.04.13 18:55

Zase ty pravidla poruším. Pít alkohol?, klidně pokud je to váš obvyklý nápoj, vždyť to na těch příbalových letácích skoro vždycky píší "zapíjejte obvyklým nápojem". Normální člověk lék zapije čajem, leží v posteli a nemá chuť účastnit se alkoholových dýchánků.

doplněno 11.04.13 18:57:

Koukám, že vy ani nemáte jasno zda jste kluk nebo holka. A ještě jsem neslyšela, že se na nachlazení předepisují antibiotika.

Datum: 11.04.13 19:40

nemelo by se , bude rychle opity , jatra a zaziji peklo...

Datum: 11.04.13 19:44

Kromě již řečeného, alkohol snižuje účinky léků...Takže antibiotika nemusí zabírat tak, jak by měla..Buď pijte alkohol, nebo užívejte léky. Dohromady toto nejde kombinovat. To snad ví ale každý rozumný člověk...

Datum: 11.04.13 20:24

Tak už ten mišmaš /antibiotika s alkoholem/ asi působí. Jak správně podotkla Liduš, už ani neznáš své pohlaví.

Zeptám se taky: Mám zlámanou nohu - mohu si jít zatancovat na hasičský bál? :D Je to stejně rozumný dotaz, jako ten Tvůj.

Když člověku něco je, kurýruje se a nechlastá. Navíc 99 % pacientů by na alkohol při antibiotikách ani nemělo chuť. Jaga.

Datum: 11.04.13 20:51

Dvě malá piva nebo panák ti neublíží. Víc ale ani kapku, takže je vlastně lepší zůstat doma a vymarodit se.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.