Biřmování-církevní svatbu v italii

Od: Datum: 11.04.13 18:44 odpovědí: 7 změna: 04.06.13 23:48

Dobrý den,

plánujeme s přítelem svatbu v Itálii. Rádi bychom se oddali v kostele. Oba jsme pokřtěni,ale pouze partner je biřmovám. Je biřmování nutnost pro církevní sňatek v itálii? Nepostačí, když je pouze jeden z nás biřmován?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 19:01
avatar

Nepostačí mudíte být oba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 19:08
avatar

Církevní obřad - katolická církev

Nejdříve se musíte oddat v ČR a potom je možný církevní obřad v Itálii. Oba musí být katolíci. Společně s nezbytnými dokumenty týkajícími se občanského sňatku musí být předloženy také fotokopie následujících dokumentů v italštině:

. doklad o svatém příjímání
. křestní list
. doklad o biřmování
. potvrzení o tom, že jste svobodní a nic nebrání k uzavření sňatku vydává farní úřad, kde jste byli pokřtěni a nesmí být starší 3 měsíců pokud datum biřmování není zapsáno na farním úřadě, kde jste byli pokřtěni, musíte se zeptat na farním úřadě, kde proběhlo biřmování.

Tyto doklady je nutné předložit současnému faráři, který provede přípravu k církevnímu sňatku a vystaví certifikát o proběhnutí předsvatební přípravy písemné potvrzení od biskupa, že se můžete vzít mimo váš farní úřad.

Tyto dokumenty musí být zaslány do Itálie nejpozději 6 týdnů před svatbou.
Zdroj: www. vasesvatba.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: italka
Datum: 11.04.13 19:34

Děkuji. Tento článek už jsem také četla. Je to pouze neověřený článek z nějaké agentury. Jiná svatební agentura to zase neuvádí. Tak čemu může potom člověk věřit. Ale biřmování zřejmě bude potřeba...

Datum: 11.04.13 23:42
avatar

T je nějaké zvláštní - v ČR není k církevnímu sňatku biřmování nutné. Církevní právo by snad mělo být v rámci celé KC stejné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: italka
Datum: 12.04.13 18:31

Také jsem z toho byla zaskočena. Zatím mi odepsali z jedné agentury, která zařizuje svatby v itálii s tím, že bude možná stačit pokud je jen jeden z partnerů biřmován. TA také záleží na oddávajícím. Nejlépe bude se obrátit přímo na informace z itálie,tak zkouším, pátrám

Datum: 04.06.13 23:47
avatar

V Itálii je opravdu biřmování ke sňatku nutné - je to taková jejich zvláštnost. Na druhou stranu, rozhodně to neobnáší tu přípravu, která předchází biřmování u nás. V Itálii je to v podstatě formalita, která se uděluje po absolvování náboženství na střední škole (v Itálii je náboženství povinné).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 23:48
avatar

Zjistila jsem to až nedávno, z ověřeného zdroje - od kněze, který tam dlouho žil :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.