Jak se branit bulvárním novinám

Od: Datum: 11.04.13 15:54 odpovědí: 9 změna: 12.04.13 12:29

Hodně mně zasáhla vražda Petry Vondrákové z Jihlavy. Nevím jak pozůstalé, ale mne už doslova vytačí bulvární kampaň deníku Blesk, Tn.cz, a dalších.

Co pak je normální každý den bombardovat čtenáře titulký brutální vražda, před smrtí trpěla, uklízeč mrtvoly. atak dále.

Jsou to normální hyeny.

Chudáci rodiče. snad to nečtou. Mně se z toho zvedá žaludek.

Lze se nějak bránit? Docela bych dotoho šel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd*
Datum: 11.04.13 16:14

Nekupovat a nečíst, pak přestanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 11.04.13 16:23
avatar

Zdravím Vás:)Bohužel,nelze se tomuto nijak bránit,je to jejich práce,a dokud tyto odpornosti a nesmyslné bláboly lidé čtou,tak mají páni novináři o korunky postaráno:(Mně se to také hnusí,a jak*blee*Nečtu to,ani jsem to nikdy nečetla,zbytečná ztráta času!A televizním novinám na Nově říkám "černá kronika."Má rada?Totální ignorace!

doplněno 11.04.13 16:24:

Můj tv kanál je 24ka,a noviny-Lidovky;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.04.13 16:25
avatar

Bulvár toto píše proto, aby si zvednul prodejnost, zvýšil náklad, zvýšil zisk. Aby si je lidi kupili.Lidi sice pláčou, jak mají málo peněz a koupí si úplně klidně i dva bulvární časopisy denně. Já osobně se nestačím divit, jak babka v sámošce stojí před jogurty a je jí líto dát za kelímek pár peněz a klidně si vezme dva tyhlety hnusné časopisy a ještě noviny. A mladé ženské také. *cert*Je to normálně na hlavu. *blee* A ještě se zeptám: Odkud vy víte, dost přesně, co tyhle časopisy píší? No, tak to přesně je! Všichni si to oškliví, pohoršují se, ale koupí. Koupí místo smysluplého zboží. Kdyby to lidé nekupovali, bulvár by zhynul, protože by nikdo nevyráběl něco, co lidé nekupují!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.13 16:28
avatar

Novináři jsou hyeny? Podle mě jsou spíš hyeni ti, co takové kecy čtou... tak vzniká poptávka po tomto odpadu a novináři mají žně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 16:32

Nedávno jsme něco v tomhle duchu probírali v češtině a důvod je celkem prostý:

Ano, v dnešní společnosti je to bohužel normální, i když by tomu tak být nemělo. Lidé si libují v cizím neštěstí a neúspěchu a kochají se jím. Dělá jim dobře, pokud se nějaké slavné osobnosti, nebo běžnému smrtelníkovi něco stane. To máte to samé jako pomluvy, ty jsou také negativní. Všimněte si, že se mnohem více mluví o různých negativech, ale pochvalu slyšíte velmi zřídka. Víte, vezměte si to v televizi. Tam také máte třeba na Nově nebo Primě každý den nějaké seriály s názvem vražda a podobně.

A jako všechno vše je závislé na poptáce, tedy jelikož lidi tyhle informace zajímají, tak o nich také bulvární noviny píší, a z toho žijí. Opět, všimněte si, kdy bude v bulvárních novinách nějaká pochvala. Zřídka. Kdyby to přece lidi nezajímalo, tak za to ty peníze neobětují. Tím pádem by bylo potřeba změnit myšlení celé společnosti a lidé mu museli přestat noviny kupovat a takovéto zprávy číst či sledovat v televizi. Ale je to utopie, samozřejmě.

Co můžete udělat vy? Noviny nekupovat, nečíst a nedívat se na takové pořady v televizi. Být rád, že na v novinách nejste vy.

Bránit se samozřejmě ten, o kom je zpráva napsána, může. Existují zákony na ochranu osobnosti, na uveřejněné fotografie a podobně. Pokud si najdete dobrého advokáta, spor můžete vyhrát a noviny se vám pak musí omluvit či vyplatit odškodnění. Myslím, že nejznámější člověk, který tohoto práva beze zbytku využívá, je paní Helena Vondráčková, resp. její manžel pan Martin Michal a je pravda, že mnohdy spor vyhráli a redakce se jim musela omluvit a vyplatit odškodnění. Ale nevyhráli vždy.

doplněno 11.04.13 16:36:

Ještě pro doplnění, bulvární noviny tohle podporují tím(i některé televize), že za takovouto informaci poskytovateli dobře zaplatí. A kdo by nechtěl peníze, ty přece nesmrdí, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 16:58
avatar

Já se nedivím, před lety jsem spadla do výtahové šachty a kdo si myslíte, že zde byl dřív jak záchranáři, hasiči a policie? Žaludek se zvedá i mě ale dokud tyto noviny bude někdo kupovat tak to jiné nebude, na konec je to jejich práce a jsou za ni placeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 18:12

To znám... před pár lety jsem jel vlakem, který smetl na přejezdu náklaďák... naštěstí jen návěs.

První přijeli hasiči, pak sanitka současně s reportérem a jako poslední policie.

V novinách jsem si pak přečetl absolutně nesmyslný popis celé nehody. Když jsem na to reagoval jako její účastník dopisem, tak jej sice otiskli, ale překroutili ho v komentáři tak, že kritizuji práci policie.

Od té doby souhlasím s panem Zemanem, že novináři jsou skutečně hyeny.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 11.04.13 17:37

Souhlasím, že je to svinstvo, ale lidi si to žádají, to táhne. Vzpomeňťe třeba na Frenštát, sbírání ... v místě bývalého bydliště, schopno vlézt kdekoliv. A co když to nespáchal? V důsledku jde o prachy. Uživilo by se něco o dobrých skutcích?
Trestní oznámení, jde-li o tr. čin může podat kdokoliv. Prostě se za ni můžete bít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.13 12:29
avatar

normální to není, ale sami novináři mají pravidlo, že špatné zprávy jsou dobré zprávy. *cteni**cteni**cteni*

Zkuste si představit, že by někdo začal vydávat bulvární noviny se samými pozitivními a pochvalnými zprávami. Takový nakladatel by asi rychle skončil.

Bránit se nelze, jediná možnost je nekupovat a nečíst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.