Jsem ručitelka úvěru a nechci na to doplatit

Od: Datum: 11.04.13 12:50 odpovědí: 3 změna: 11.04.13 13:59

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak máme postupovat a na co si dát pozor. Má přítelkyně před několika lety ručila svému tehdejšímu příteli na půjčce cca 90.000,- kterou použil pro svoje účely, byl to takový jen malinkatý odstaveček na konci jeho smlouvy o půjčce u společnosti Cetelem. Samozřejmě se stalo to že zhruba od loňska to nesplácí a teď jsme byli "vyzváni k zaujetí stanoviska k podané žalobě" od Sdružení rozhodců v Brně. Aktuálně mu zbývá doplatit ještě 56 tis. Odepsali jsme jim, a žádali osobní projednání i s tím bývalým přítelem, který si půjčku bral, aby se taky dostavil. Je to takový parazit, který si navíc tehdy od mé současné přítelkyně nechal doplatit ještě 2 kreditní karty a už za něj samozřejmě nechceme nic platit.

Takže jedeme za týden do Brna k ústnímu projednání a nechceme aby to dopadlo v náš neprospěch a aby to Sdružení rozhodců, zastupující Cetelem, donutilo toho neplatiče platit. Máme si na něco dát pozor? Na něco důležitého nezapomenout vzít s sebou? Ještě něco důležitého zjistit než tam pojedem?

Děkuji moc za jakoukoliv radu co pomůže. Hezklý den, Honza.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 13:37

Honzo, asi Tě zklamu. Jestliže bývalý přítel platit nebude, přejde povinnost na Tvoji přítelkyni. Nijak se tomu nevyhne. No a ona pak může býv. přítele o tyto peníze zažalovat.

doplněno 11.04.13 14:00:

no, nechci být poslem špatných zpráv, ale napíši Vám nejpravděpodobnější scénář návštěvy Brna.vy se tam dostavíte (možná si budete muset vzít den dovolené + náklady na dopravu), bývalý přítel se nedostaví. Vy se dozvíte, že z titulu ručitelského závazku přechází dluh na vás. Možná dostanete "něco" podepsat a pojedete domů *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: laybor*
Datum: 11.04.13 13:59

Z ručení se vyvážete jen se souhlasem banky
bank. záruka, zástavní právo.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 13:52

Taky se obávám, že vy na to nebudete mít pražádný vliv. Buď ho donutí a on zaplatí, nebo ho nedonutí (což je pravděpodobnější) a plati to musí ručitel, tedy tvoje přítelkyně.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.