Péče o dítě - diabetik na inzulínu

Od: Datum: 11.04.13 10:47 odpovědí: 1 změna: 11.04.13 12:32

mám jedno dítě 10let.je diabetik na inzulínu.přiznán 1.stupen závislosti.mužu o něj pečovat do 15let,aniž bych si musela platit sama zdravotní pojištění.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 12:32
avatar

Podle toho co jsem vyčetla vám stát pojitění při I. stupni závislosti neplatí, vaše dítě nepotřebuje celodenní ošetřování a desetileté dítě se naučí inzulínovým perem píchat samo, aspoň dva diabetici děti co je znám to umí, chodí normálně do školy a matky do práce.

Osoba mladší než 18 roků:  • Lehká závislost (I. stupeň) má nárok na 3000 Kč měsíčně


  • Středně těžká závislost (II. stupeň) má nárok na 6000 Kč měsíčně


  • Těžká závislost (III. stupeň) má nárok na 9000 Kč měsíčně


  • Úplná závislost (IV. stupeň) má nárok na 12000 Kč měsíčněInformace pro osoby pečující o dítě do 4 let věku ve vztahu k úhradě zdravotního pojištění a započtení dob pro účely důchodového pojištění  1. Zdravotní pojištění je hrazeno fyzickým osobám z titulu celodenní osobní a řádné péče alespoň o jedno dítě do sedmi let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, nejde-li o příjemce rodičovského příspěvku nebo ženy na mateřské a osoby na rodičovské dovolené a osoby pobírající peněžitou pomoc v mateřství podle předpisů o nemocenském pojištění. Podmínka celodenní osobní péče se považuje za splněnou i tehdy, je-li dítě předškolního věku umístěno v jeslích (mateřské škole), popřípadě v obdobném zařízení na dobu, která nepřevyšuje čtyři hodiny denně, a jde-li o dítě plnící povinnou školní docházku, po dobu návštěvy školy, s výjimkou umístění v zařízení s týdenním či celoročním pobytem. Za takové osoby se považuje vždy pouze jedna osoba, a to buď otec nebo matka dítěte, nebo osoba, která převzala dítě do trvalé péče nahrazující péči rodičů, pokud nemají příjmy ze zaměstnání nebo ze samostatné výdělečné činnosti.
  1. Pro účely důchodového pojištění se hodnotí jednak doby, za které je placeno pojistné, tedy doby pojištění a dále také doby, za které pojistné placeno není _ tzv. náhradní doby pojištění. Prostřednictvím institutu náhradních dob pojištění jsou účastni důchodového pojištění také osoby (§ 5 odst. 1 zákona o důchodovém pojištění) pečující o dítě ve věku do čtyř let.
  1. Z výše uvedené zákonné úpravy plyne, že podmínkou k úhradě zdravotního pojištění a započtení dob pro účely důchodového pojištění není evidence rodiče na Úřadu práce ČR.


Zdroj: http://portal.mpsv.cz/sz/obec…klady/pojisteni_a_pece_o_dite

http://www.cpzp.cz/clanek/73-…koho-plati-pojistne-stat.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.