Reklama ve výloze-zakázáno

Od: Datum: 11.04.13 10:48 odpovědí: 15 změna: 11.04.13 15:20

Dobrý den, prosím o radu. Moje matka je OSVČ a má malý obchod s oblečením. Stejně tak já jsem OSVČ podnikající se stavebnictví. Měl jsem u ní v obchodě malou reklamu na svoje služby (formát A4) a nyní když jí přišla kontrola z pracovního úřadu jí bylo oznámeno, že tato moje reklama tam být nesmí a že jí musí odstranit... Nechápu proč... Je toto nějakým zákonem zakázáno popřípadě dá se toto ošetřit nějakou smlouvou či čestným prohlášením, že na reklamě nevydělává... Díky předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.13 10:52
avatar

Jak to zdůvodnila osoba, která nařídila odstranění reklamy? To byla uklizečka, nebo ředitelka úřadu práce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 10:56

jardo, nepopletl jste to nějak? Nebyl tam nějaká jiný "háček" , proč se jim to nelíbilo? Já se domnívám, že nemají právo určovat, co kdo bude mít ve výloze (jasně - pomineme erotiku, drogy a pod...).

To, že by pr. úřadu vadilo, že by na reklamě mohla vydělávat? *ee*

doplněno 11.04.13 11:00:

Milane. Jak by to ta dotyčná osoba zdůvodnila? No, přeci tak, že i její manžel dělá podobnou činnost a tak se jí nehodí, aby ve výloze byla reklama konkurence *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 10:57

Kontrola OSVČ z pracovního úřadu? To mi nějak nedává smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:00
avatar

Mně se teď donesla informace, že po všech super/hyper marketech chodí jakási kontrola, která kontroluje všechny stojany, lednice a pod., které jsou v prodejnách umístěné jinými firmami. Pokud je schválené, tak nalepí svoji nálepku, že je schválené a samozřejmě zaplacené, pokud ne, tak nařídí odstranění. Jméno té kontrolní firmy jsem bohužel zapomněl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:04

Takže vážení! Vy všichni co nosíte tričko Poraďte. Bacha na to, budete na ulici lapeni a pokutováni. Případně Vám bude dána na zadeček nálepka schváleno *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:09
avatar

Ty si děláš srandu, ale ono to tak ve finále může dopadnout. Zřejmě bylo zase někde schváleno něco, na čem se někdo hned přiživuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 11:11

Tak to aby ještě admin rozesílal zpětně potvrzení, že je máme legálně a neukradli jsme mu je.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:09
avatar

To ano ,ale to je jiny pripad. O cem pises ty, je pouha kontrola svych vitrin, vesmes chladicich, jelikoz ty sou nasmlouvane mezi dodavatelem a prodejcem, maji je zdarma, ale musi tam byt zbozi od daneho dodavetele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:12
avatar

Ne a ne a ne. Tuhle kontrolu si dělali dodavatelé vždycky. Tohle je nová firma - reklama a poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.04.13 11:05

Mě to přijde taky divný. V hospodě jsme měli plno cizích reklam a nikdy nikdo nic nenamítal. To je snad věc tvé matky, co si vystaví ve výloze. To bych se pídil, jestli náhodou panička nepřekročila meze svých pravomocí. Kdyby v potravinách, tak možná může pindat kvůli hygieně, ale mezi oblečením? Vždyť reklamu má dnes každá výloha a nemusí jít jen o reklamu daného obchodu... Skara, kde to žijeme? Kdyby si tam tvoje mamka položila psí exkrementy, tak to může bejt ouřadovi u něčeho... to je snad moje věc, jak, čím a na co budu lákat svoje zákazníky?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.13 11:13

no, Láďo...Ono lákat se dá ledasčím *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.04.13 11:18

Proč se matka neobrátila na ně s jednoduchou otázkou Kde je ta povinnost? Proč jste to už neučinil vy a ptáte se zde? Čeho se bojíte? Možná je to zase nějaký svaz reklamníků, jako OSA, Integram a podobně, v tomto hnoji u nás bych se tomu ani nedivil. Kdyby FÚ, živnosťák že nemá reklamu povolenou byl bych ještě schopen pochopit.
A proč pracovní úřad? Mimochodem, není známo, co v té reklamě vlastně bylo, takže i tak je dotaz..., přečtěte si působnost ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.13 11:40

Napadá mě JEDINÁ možnost, která dává trošku smysl.

.

Jde o provozovnu PRONAJATOU od města. Vaše matka jí má pronajatou jako prodejnu oblečení a toto má ve smlouvě. A nějakému úředníkovi vadilo, že v prodejně pronajmuté jako prodejna oblečení je reklama na stavební firmu - tedy podle nich něco co ve smlouvě není. Ale i tak si myslím, že pokud nějaký takový zákaz není ve smlouvě o pronájmu jasně uveden tak na něco takového úředníci nemají právo.

A pokud by to vadilo skutečně pracovnímu úřadu tak je to zcela mimo jejich kompetence a do podobných věcí nemají co mluvut.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jardap*
Datum: 11.04.13 15:05

Obchod sice pronajatý má, ale od soukromé osoby, která s touto reklamou žádný problém nemá ani jejich smlouva žádné takové omezení neobsahuje. Také absolutně nechápeme důvod. Bohužel těch kontrol měla v týdnu více( v poslední době jdou po nás živnostnících jak po zlodějích:( ), takže už neví přesně, který úřad ji na to upozornil, ale snad prý úřad práce při kontrole, zda nezaměstnává někoho na černo... Jinak chci touto cestou Vám všem moc poděkovat za příspěvky.

Od: buss
Datum: 11.04.13 15:20

Pořád mimo vás nikdo neví, co na tom papíře bylo, takže těžko se dohadovat proč. Co reklamy na vozech, plotech, barácích aj? Proč se lidi bojí zeptat PROČ?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.