Rakovina - metastáze v kostech

Od: odpovědí: 8 změna:

Zdravím. Moje babička má metastáze v kostech, na plicích a onkolog mi řekl, že se s tým nedá nic dělat. Je jí 76 let. Prosím o radu. Díky.

8 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar lidus

Já vím, že je hrozné přicházet o¨člověka co ho máme rádi a nemít možnost něco s tím udělat. Já vím, že 76 let se někomu zdá děsně málo. Když onemocněla v 78 letech manželova babička byla jsem zvláště u tchýně já ta špatná jelikož i přez zákaz lékařů jsem ji občas koupila v cukrárně kremrole které milovala a nesměla a u alba starých fotek jsme si půl dne povídali. Život začíná a končí, nic s tím nenaděláme a když končí v těch 75ti a více letech tak si myslím, že jsme si ho užili a tak nějak to prostě má být. Co chcete poradit, zázrak? Buďte s babičkou, trpělivě poslouchejte třeba 5x opakované její vzpomínky na mládí a trošku jí ten závěr života zpříjemněte, pokud to jde, třeba výletem kam se už dlouho chtěla podívat.(u naší babičky to byl kostel kde sloužil jako mladý její bratr). Myslím, že odešla šťastná a smířená.

 


0x

zapněte si ČT24, MUDR Hnízdil je jediná možnost

 


0x

V tomto zasažení má bohužel pravdu.

 


0x
avatar hm

Užijte s babičkou ještě co nejvíc času, jestli to jde, povídejte si s ní a vnímejte její životní moudro, zkušenosti a nadhled.

Rozběhlou rakovinu neumí zastavit nikdo. A v tomto věku už doktoři obvykle ani nic dělat nechtějí, protože se bojí velkého rizika spojeného s každým jejich zákrokem.

 


0x

držím palce*nevi*

 


0x

Užijte si babičku, jak nejlíp dokážete. Bohužel vím, o čem mluvíte. Před časem jsem se snažila řešit stejný problém a v bezmoci čekala zázrak. Otci bylo 62 let.

 


0x

to co vsichni musime je platit dane a umrit a nic s tim udelat nemuzeme.

Snazte se s babickou byt v pohode, nedavejte moc znat smutek, protoze o to horsi to bude pro babicku tak pro vas.

Taky sem nedavno prisel o babicku, bylo to zly, ale tedka mam v pameti jenom ty dobry veci a tak to ma bejt.

Je to proste zivot, bez zivota neni smrt a bez smrti neni zivot.

 


0x
avatar slunickopavla

Dobrý den,

v podobné situaci jsem se ocitla se svým otcem před lety.V takové situaci, kdy je rakovina v takovém stádiu, kdy léčba již není možná, doporučuji-radím, promluvit s ošetřujícím lékařem, jak bude nemoc postupovat a domluvit, jak co nejvhodněji ošetřit případné bolesti vhodnými medikamenty, aby babička byla co nejvíce ušetřena bolestivých stavů v rámci možností.Přeji vám i babičce hodně statečnosti v této nelehké situaci.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]