Ztráta doporučeného dopisu

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Potřeboval bych radu nejspíš od nějaké listonošky. Posíláme si s kolegy sběratelský materiál dop. dopisem. Jenže často je cena hodně přes 500. Pošta vám ale při ztrátě víc nedá. No a v poslední době se jednomu z nás dop. dopis několikrát ztratil. A jako naschvál s dražším materiálem. Máme trochu podezření, že může být domluvený /nebo mít prostě známou, nebo z rodiny/ s listonoškou. Kdyby jí dal 500 za ztrátu dopisu a ona to v práci prostě zahrála a zaplatila jakoby ze svého, byli by oba v zisku. Vím že můžeme posílat cenné psaní, ani to není o moc dražší, asi s tím začneme, ale zajímalo by mě jak to tedy je.

9 odpovědí na otázku

0x

Ringo a proč si to nepojistíte na částku která Vám vyhovuje?

Jinak - stalo se mě to samé na Aukru - musel jsem o peníze žádat jako odesilatel - chtěli na flešce donést pokud možno stejnou věc s cenovkou , stáhl jsem z bazošu tu samou věc s vyšší cenou , vrátili mě samozřejmě je částku napsanou na podacím lístku .

Protože je jednodušší hodit věc do obálky a dát 26 kč, než koupit igelit na cenné psaní, balit to dovnitř a vypisovat.

Jestliže posílám mnohem dražší věc jak 500,-Kč, a nechci se párat s cenným psaním v speciální obálce, zásadně vždy podávám na poště cenný balík, sice zaplatím 73,-Kč ale protože to vím dopředu, tak kupující ví předem, že toto platí. Poslal jsem tuším kolem 800 balíčků a bublinkových obálek, zatím má u mne pošta v tomto směru vždy "1". Tuším od částky 500 do 5000,-Kč je to za jednotný peníz 5,-Kč. Pošta hradí ztracenou zásilku do výše udané ceny.

Posílat známky, bankovky nebo mince v balíku není moc efektivní. Vždy nám to vycházelo, neboť dop. dopisy se v podstatě neztrácejí. Nepotřebuju rady jak posílat, ale je.li možné, že pošťačka v klidu zaplatí 500 za dop. dopis a nemá s tím problém?

0x

Hmm nejsem listonožka ale popravdě zdá se mi to podezřelé, neříkám že se nemůže ztratit zásilka, ale jak píšete že už se to několikrát stalo, tak to je divné a nebo velká náhoda. Já jsem již poslal a dostal mnoho dopisů, balíků a nikdy se mi nic takového nestalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]