Jsem k ničemu, nevidím svou budoucnost

Od: Datum: 07.04.13 15:07 odpovědí: 16 změna: 08.04.13 20:56
Vim, že budu odsouzenej za povaleče a flinka, jenže nemohlo to bejt jiný. Dětstí a dospívání jsem měl tak jiný, že to nemohlo dopadnout jinak. Nízký sebevědomí, co mi nikdy nedali rodiče bylo příčinou snad všech špatných zkušeností a událostí, co se mi staly.
Bez práce, živí mě ještě matka, bydlím v jejím bytě, platí za mě byt. Už jsem byl u psychologa, ale ten řekl, že buď to zlomim já nebo terapie. Mám ještě sny, ale prvotní kroky odkládám a sám nevim proč. Chybí mi motivace a já nevidim svou budocnost nebo ji vidim špatnou. Cítím se jako dítě. Mam snad tolik problémů, že jejich vypsání by trvalo celou hodinu. Komunikace, hlas, sebevědomí, to jsou nejzávážnější okruhy, se kterými se peru.
Chci pracovat, ale ať jdu kamkoliv, všude je někdo, kdo mě zná syna podvodníka a divnýho kluka. Jasně, že se mi pak nikam nechce.
Ale to už takhle dál nejde. Jen nevím, co s tím vším v tolika letech jen se základkou udělat.
Cestovat nemůžu, nemam peníze, v práci se nedokážu soustředit, když už něco najdu nebo dokážu, ale pomalu mi to myslí a jsem nervozní. Holku mít nemůžu s tímhle sebevědomím. Když to tak všechno sečtu, jsem na odpis a úplně k ničemu.
Vytrvalost a vůle jsou mi taky cizí. Vypadam jak tříska. U posilování jsem ale moc nevydržel.
Nevím, jak otočit život vzhůru nohama k lepšímu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.13 15:15
avatar

Urči si cíle a za těma si jdi. Udělej si střední školu, výuční list, buď někým.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: beruska91*
Datum: 07.04.13 15:28

kolik ti je?urcite si udelej stredni skolu.proc myslis,ze si blbej?protoze ti to rikaj rodice nebo tomu tak opravdu je?urcite si najdi praci a odstehuj se od mamy,kdyz rikas,ze detstvi bylo zly a rodice,tak i asi tvoje mama je taky spatna...a musis si verit a lidi to z tebe vyciti,ze si v poho a najednou vse pujde snaz.urcite nemysli na to spatne.ale jen na to,ceho bys chtel dosahnout.neresit minulost...vim o cem mluvim.moje detstvi upe katastrofa...kdybys byl pobliz me,nevim odkad si.tak bych ti pomohla

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.13 15:49
avatar

Vy už si předem hledáte důvody, proč nic nejde a proč nic nezměnit. Všechno jde, když se chce. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Problémy jsou od toho, aby se řešily. Nikdo jiný to za Vás neudělá. Když to nezvládnete sám, tak Vám v tom pomůže odborník (spíše by to chtělo psychiatra) a terapie. Ale musíte sám chtít. Pořádně se na sebe naštvat a pomalu od základů začít na sobě pracovat. Odrazit se ode dna, nelitovat se a nebrat si špatnou minulost jako štít pro výmluvy a sebelítost. Vůbec netvrdím, že je to jednochuché, ale poprat se s tím je jediná možnost. Motivaci hledejte v tom, postavit se na své vlastní nohy. Nenechat se živit matkou. Postarat se sám o sebe atd. abyste to třeba právě své mámě mohl jednou oplatit v dobrém, až bude potřebovat, abyste se o ní postaral zase Vy...Všechno je to jen ve Vaší hlavě a postoji k životu. Jen Vy to můžete změnit. Jinak i zde platí - jaké si to děláte, takové to máte. Chcete -li člověk něco změnit, musí začít vždy u sebe. Jste svéprávný, takže začněte pomalu, krok po kroku a úspěchy se dostaví. Je dobře, že si problémy uvědomujete, připouštíte...Tak s nimi začněte pořádně i něco dělat. Nelitujte se, nelámejte nad sebou hůl a nic nevzdávejte předem...Když budete chtít, dokážete věci změnit. Nikdo jiný to za Vás neudělá a nikdy není pozdě...Pro začátek - nehledejte na všem jen samá negativa. Přeji hodně štěstí a odhodlání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 17:25
avatar

Dobrá odpověď - ale už jste někdy byla v takové situaci? Psychiatři jsou většinou mladí lidé, kteří jsou šťastní (mladé maminky) - a nemohou proto v plné šíři pochopit trable psychicky nemocných - hlavně psychické problémy starých lidí - všechno mají "vyčtené" z učebnic! - a vlastní zkušenost nemají. No, je to můj názor. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 16:03
avatar

Jo, to mám stejně. Taky nic nedokážu, připadám si, jako mimozemšťan. Všichni po mně vyžadují chování dospělého člověka, ale já se cítím vnitřně, emočně atd. tak na 12 let. U ničeho nevydržím, nemám žádnou motivaci. Chtěla bych to změnit, ale nikdy se k tomu nedostanu nebo to nedotáhnu do konce, protože vlastně - proč bych to dělala, vždyť to bude stejně všem jedno. A kvůli sobě na to mám zase moc malé sebevědomí. Jak mě k tomu někdo nedonutí, tak to prostě neudělám. Nějakou práci jsem měla, ale vždycky mě to znervózňovalo, bylo to na mě příliš mnoho zodpovědnosti, kterou nesnesu (vím, že jsem levá a vím, že to podělám a ještě z toho bude mít někdo jiný problémy).

Takže jedinou útěchou ti asi bude to, že v tom nejsi sám :/

doplněno 07.04.13 16:06:

A říct si "jo, to zvládnu, musím to vidět pozitivně" jsem už zkoušela mnohokrát a vždycky to skončilo fiaskem. Mezi přáteli jsem považovaná za "smíška", co umí každého povzbudit, protože jsem prý "nezávislá" a nědlám si s ničím hlavu. Ve skutečnosti je to proto, že jsem ještě děcko a mám touhy a přání dítěte. Nezajímá mě práce, budoucnost, rodina. Chci jít na kolotoče a do Zoo... takto přemýšlím a je to na nic.

Myslím, že lidi jako my můžou akorát doufat, že k tomu stádiu dospělosti jednou přecijen dojdou. Sice později, ale přece.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.13 18:36
avatar

:-/

nějak tak..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 07.04.13 16:09

Jaký chceš mít život je tvé rozhodnutí , buď něco dělej a nevymýšlej výmluvy a nepřemýšlej nad tím nebo nic nedělej dál skuhrej a říkej si jaký si chudáček. Znám lidi co by o sobě mohli po právu říct že jsou chudáci protože jim dal život na frak a stejně to neřeknou a nevymlouvají se ale raději se snaží něco změnit. Ty nemáš důvod se litovat protože všechno kvůli čemu se lituješ je jen a pouze tvoje vinna a je na tobě zdali to změníš nebo ne .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 16:19
avatar

dělej nějaké řemeslo,dnes sehnat řemeslníky je problém. Nebo kominíka. Dělej nějakej sport a najdi si kamarády co jej dělají také. Nebo turistiku po česku. Dělej nebo si najdi něco, co tě baví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 07.04.13 16:48
Sebelítost ještě nikam nikoho nedostala. Chce se to zapřít a jít makat, večerní škola, sport, rekvalifikace. Nekoukat na to jakej jsi chudinka jak ti všichni hází klacky pod nohy, jak za všechno mohou ostatní. Krok po kroku na sobě makat. Chce to ale chtít jinak budeš čím dál větší troska...
doplněno 07.04.13 16:50: Nikdo není odsouzenej k flakání a povalečství. K tomu se můžeš odsoudit jen sám. Zakaž si gauč, postel jen na spaní, vstavej v 6 ráno ikdyz nemusíš. Běž třeba běhat. Lenost vede jen k další lenosti, nesmiš si na ni zvyknout.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: fdsfsd
Datum: 07.04.13 17:50

Můžeš k tomu nic nedělání přidat tohle. Meditovat na jednu mantru a bejt vegetarián. Kup si tuhle jednu knihu a po čase začni chodit mezi lidi, kteří společně meditují na stejnou mantru. http://www.databazeknih.cz/kn…zivot-pochazi-ze-zivota-28880 --- tohle může být tvá budoucnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 07.04.13 18:59
Pozitivní je že sis už přiznal že jsi líný. Teď už jen zbývá si přiznat, že se s tím má cenu poprat a že házením viny na své okolí se situace nezlepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 00:49

Dobrý večer,

podle toho, co píšete, to vypadá na depresi, chtělo by to zajít za psychiatrem a zkusit to s ním probrat. Nebo zkusit si najít práci někde v zahraničí a začít nový život. bylo by to určitě ze začátku těžké, ale v relativně krátkém čase poznáte sám sebe s své možnosti. Pokud chcete dálkově dodělat sš, nebo učňák, také je to možnost, i když, dle mého názoru je tato možnost na dlouhé lokte - učňák dejme tomu 3 roky, sš pak 4-5 let a musíte zvážit, zda takovou dobu můžete ještě čekat a bydlet u matky, jak píšete,nebo chcete změnu co nejdřív.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.04.13 17:39
avatar

Deprese to asi je a ty rady jsou taky dobrý - ale, pokud jsi "normální" - tak především - musíš CHTÍT - nic jinýho Ti nepomůže - žádný prášky, ani rady - když nebudeš chtít sám s tím něco udělat, tak s tím nic holt nic neuděláš. No, přeju hodně úspěchů - psychiatři Ti s tím asi moc nepomůžou. Zdravím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 08.04.13 19:28

Vím jaké to je ,ale sám si fakt nepomůžeš , co radit fakt nevím , tak se s tím momentálně peru ,ale já mam všechno , rodinu ,peníze, práci , auto , byt ,ale nic mě nebaví . Dal jsem se na školu ,ale to je ještě horší , vůbec si nevěřím a už nyní vím , že školu nedodělám .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 20:35

Mám kamaráda, který byl na tom stejně jako ty. Pral se s tím neúměrně dlouho - 3 roky. Dnes když se vidíme, se můžeme společně už jen smát, jako byl dřív moula :)) Klidně bych se ti rozepsal, kdyby jsi měl zájem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 08.04.13 20:56

i já prosím o rozepsání , každá pomoc se počítá . Díky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.