Řešení sporů s balíkem

Od: Datum: 07.04.13 13:44 odpovědí: 15 změna: 08.04.13 16:12

Dobrý den,

odeslala jsem jeden balík s trikama jedné paní. Bohužel jsem si trika spletla. V zápětí jsem ji odeslala správná trika a do balíku jsem ji dala pár korun na zaslání špatných trik zpět. Bylo to zasláno obyčejným balíkem, takže nemám v ruce doklad o odeslání. Ale paní tvrdí, že ji nic nedorazilo. Máte nějaké návrhy, jak spor vyřešit? Chce to blázen vést až k soudu kvůli 160 korunám.. já samozřejmě taky nechci prodělat 4 trika a ještě ji vrátit peníze.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.13 13:49

Doklad musíte mít podací lístek od balíku jinak by jste jej neposlala. Pošta je schopna vám dohledat balík a bude i schopna potvrdit doručení i u obyčejného balíku. Obrae se na poštu a paní pan můžete i sdělit kdy balík převzala.

Ohodnoceno: 2x

Od: vlasatec*
Datum: 07.04.13 13:50
To není pravda, balík se dá poslat úplně obyčejně bez potvrzení. Stejně jako obyčejný dopis.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.04.13 13:53

No já nevim, a posílám z pošty cokoliv, vždycky si řádně vyplním podací lístek, který si po potvrzení poštou uschovám. Právě pro tyto případy.

Datum: 07.04.13 16:29
Samozřejmě, nejlevnější to je ale bez podaciho lístku.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.13 13:49
Pokud ona má důkaz, že zaplatila a vy nemáte důkaz toho, že jste ji něco poslala tak s tím nic neuděláte. Třeba se balík opravdu ztratil...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.04.13 14:01

vždy když něco posíláte ( né teda dopis se známkou ) dostanete doklad

Datum: 07.04.13 16:31
Pokud balík pošlete obyčejně, bez pojištění tak doklad dostanete pouze na to že jste zaplatil. U cennyho balíku s podacím lístkem máte i záruku, že balík doručí.

Datum: 07.04.13 16:52

zajděte na poštu aa chtějte poslat balík úplně nejobyčejněji , vždy musíte vypsat podací lístek a ten vám slouží jako doklad . Jinak doklad o tom , že někdo něco poslal nemůže chtít jen blázen .

Datum: 07.04.13 18:04

To rozhodně není pravda, u úplně obyčejného balíku bez pojištění se nic nevypisuje, je to stejné, jako když se pošle dopis.

Datum: 07.04.13 18:07
Chodím tam dvakrát za týden, a skutečně umí posílat balíky i bez podaciho lístku, dokonce na ně stačí nalepit známky.

Datum: 07.04.13 16:47

U obyčejného balíku je doklad o zaplacení pouze na vyžádání, nikoliv automaticky a ani podle toho ho nelze dohledat.

Datum: 07.04.13 14:36

Dobrý den. Nechci být zbytečně podezíravá, ale na mne Vaše tvrzení moc věrohodně tedy nepůsobí. Nedivím se, že se paní při takovémto postupu brání. Zde je jediná rada - pokud nemáte své tvrzení jak prokázat, tak se do žádného sporu vůbec nepouštět. Za chyby se platí a chybama se člověk také učí..Dohodněte se s paní na řešení a zbytečně si nekomplikujte vzniklou situaci...To je můj názor.

Datum: 07.04.13 18:18

Ber to jako investici do vlastního vzdělávání. Nakupoval i prodával jsem hodně věcí přes internet, ale nikdy by mě nenapadlo cokoli posílat bez toho, abych měl nějaký doklad v ruce. Dohodou o prodeji/koupi se uzavírá vzájemná smlouva a obě strany by v případě potřeby měly být schopny prokázat, že tu svoji část smlouvy splnily.

Od: modernilazarka
Datum: 08.04.13 16:07

Asi není jiné východisko než to zaplatit. Ale věrohodně ani nemusí vypadat, že ji balík došel a dělá problémy. Sama si vyžádala balík nejlevnější cestou, tedy obyčejný balík, který je pouze na známku. Proč nevytřískat z toho co nejvíc a nechat si bez placení 4 trika. U těch 180 Kč jsem to brala na lehkou váhu, kdyby to bylo víc, tak sama držší balík navrhnu a zaplatím.

Každopádně děkuji moc za názory:( .. :) jen mi to přijde nefér, ztratí to mezičlánek a já za to mám platit:( už nikdy né obyčejný balík

Datum: 08.04.13 16:12

Přesně tak... už nikdy obyčejný balík. Já zasílám zásadně doporučeně, a to mě adresát může prosit třeba na kolenou o obyčejné zaslání. Neexistuje. Pokud někde prodáváte častěji a máte své obchodní podmínky, doporučuji do nich přidat větu, že zasíláte pouze doporučeně a samozřejmě adekvátně zvednout poštovné.

Co se ale Vašeho obchodu týče, a se paní nezlobí, ale sama si vydupala obyčejné poštovné, takže s tímto bohužel musela počítat. Neplatila bych jí nic, protože sama zvolila rizikové zaslání balíku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.