Iniciále v razítku?

Od: odpovědí: 3 změna:

Zdravím Vás,
chtěl bych se zeptat ohledně razítka. V pátek mi sdělil zkušební komisař, abych si nechal po 30-ti letech co provozuji autoškolu vyměnit razítko, kvůli špatným údajům co je na razítku. Vlastním autoškolu jako fyzická osoba bez s.r.o.
Mám tam: Autoškola, svoje jméno, trvalé bydliště, ICO a telefon. Jelikož mám učebnu-provozovnu na jiném místě jak trvalé bydliště, tak se chci zeptat, zda se s ním dohadovat že nic měnit nebudu nebo raději razítko udělat nové i s provozovnou?
Děkuji

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

kvůli poslední kontrole jsem si raději dělal nové razítko , ale bylo mi řečeno , že to je úplně zbytečné , čísla provozoven už se nikam nedávej a na razítku už nemusí být ani číslo z živnostenského listu .

mam tam - název firmy, jméno a příjmení , adresa provozovny , IČO,DIČ , telefon , webovky

 


0x

V Obchodnim zakoniku jsem nasel:


  • §2, odst.3: "Místem podnikání fyzické osoby je adresa zapsaná jako její místo podnikání v obchodním rejstříku nebo v jiné zákonem upravené evidenci. Podnikatel, který je fyzickou osobou, je povinen zapisovat do obchodního rejstříku nebo do jiné zákonem upravené evidence své skutečné místo podnikání."
  • §13a, odst.1: "Každý podnikatel je povinen na všech objednávkách, obchodních dopisech, fakturách, smlouvách ... uvádět údaj o své firmě, jménu nebo názvu, sídle nebo místu podnikání ..."

Podobna otazka je treba tady

Vyse uvedene je jen muj laicky pravni rozbor :)

 


0x

trvalé bydliště si může dát fyzická osoba na razítko se svým datem narození

nechápu jak můžeš provozovat autroškolu bez znalosti tak zásadní věci a bez pochopení, co je to místo podnikání

pokud nechápešm o čem píšu, jdi na nejbližší poštu, na czechpoint, požádej je o výpis ze živnostenského rejstříku, a podle výpisu si dej udělat razítko...na výpisu budeš mít k IČ uvedeno MÍSTO PODNIKÁNÍ

Mimochodem, vlastníš autoškolu jako fyzická osoba PODNIKAJÍCÍ! to je něco jiného než fyzická osoba

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]