Jak se pozná zvětšená prostata?

Od: odpovědí: 5 změna:

Hezký den všem.

Potřeboval bych poradit od starších mužů nebo někoho znalého věci. Táhne mi na 5. křížek a v poslední době mám problémy s močením. Chodím stále pravidelně, ale poslední dobou mám problém doběhnout na záchod. Prostě, ať zatínám, jak zatínám, než tam doběhnu, pár kapek ukápne do prádla, aniž bych to vlastně cítil. Nejhorší je to v noci, kdy se mi občas stane, že se musím převléknout. Je to velmi trapné a protivné, takže uvažuji o návštěvě lékaře. Ale jako každý chlap - moc na to nemám odvahu. Má nebo měl někdo podobný problém? Může jít o zvětšenou prostatu, nebo je to něco vážnějšího?

Předem všem děkuji za reakce, za rady i za podporu.

5 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar hejkal

Vámi popisované problémy mohou být laickým poznáním zvětšené prostaty... Přesně Vám to řekne urolog, který má více možností na taková zjištění, třeba vyšetřením pohmatem nebo ultrazvukem.

Návštěvu lékaře neodkládejte, i tak tam jednou budete muset... a vzpomeňte na slogan jednoho moudrého člověka: když musíš, tak hned!

podívejte se třeba na tenacz.cz/...

... a vítejte v klubu!

 


1x

zřejmě propouští simering. doporučuji urologa

a hned v pondělí - neodkládejte to léta jako já. Lehnete si na bok - prstem přes konečník pan doktor ohmatá a ulrazvuk. Já musel prodělat klasickou operaci břichem a švagr (méně zanedbáno) močovou trubicí (penisem). A oba jsme OK. Možná vám budou stačit medikamenty.

 


0x
avatar jabraka

Urolog mě prohlédnul a stanovil diagnozu-.Určil léčbu.Beru dva prášky denně.Funguje to,vydržím až 4 hodiny.V pohodě pak dojdu k pisoáru a dobře a spokojeně močím.4 x ročně chodím k urologovi na sono.

JABRAKA

 


0x
avatar figurek

rychle a spolehlivě se zvětšená prostata pozná na ultrazvuku. Tak se nestyďte a skočte k vašemu lékaři. Ten vám pomůže. Ultrazvuk není nic nepříjemného. Lehnete si na lehátko a nějaký lékař specialista vám bude jezdit po břiše ultrazvukovou sondou. Uvidí úplně všechno.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]