Nateklé prsty na rukou

Od: Datum: 06.04.13 21:20 odpovědí: 2 změna: 07.04.13 00:05

Dobrý den

Chtěla bych se poradit, vždycky po ránu mívám tak nateklé prsty na rukou, že nemůžu ani navléct prstýnek, který mám přes den na ruce volný.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Děkuji Vám


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marcelax*
Datum: 06.04.13 22:35

Oteklé prsty
Další názvy: nateklé prsty, pocit oteklých prstů
Oteklé prsty nebo jiné otoky většinou znamenají nějakou poruchu lymfatického odtoku z dané tkáně. Filtrace mízy z krve převažuje nad reabsorpcí do lymfatických cév a přebytečná míza se hromadí v mezibuněcném prostoru. Tento jev může mít banální příčinu, jako například dlouhé stání nebo dlouhá chůze a po krátkém čase se stav navrátí k normálu.
Pokud ale prsty natékají bez zjevné příčiny, může se jednat o závažnější příčiny, které stojí za to řešit co nejdříve. Poruchu lymfatického odtoku mohou způsobovat například artritida drobných kloubů, neléčená borelióza, ale i oslabená funkce ledvin nebo jater. V krvi může být nižší hladina bílkovin, které "nasávají" vodu zpět do krve. Otoky vznikají, i pokud je dlouhodobě snížena hladina bílkovin v krvi. První pomocí od pocitu oteklých prstů je chlazení studenou vodou nebo obklady, masáž, klidová poloha s výše položenou končetinou, dostatečný pitný režim a dlouhodoběji _ vyvážená strava.
Mírné otoky končetin v těhotenství jsou běžným úkazem a obvykle by se mělo tělo rodičky po porodu zotavit. Otoky by však neměly přetrvávat dlouhou dobu po porodu. V tomto případě je stav nutný konzultovat s lékařem.
Jestli se otoky dostavují pravidelně i bez zátěže končetin a stav se nezlepší ani po masážích a chlazení, je lepší co nejdříve navštívit svého praktického lékaře. Ten vás může vyšetřit na hepatitidu nebo boreliozu, případně z krve zjistit, co je v nepořádku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.04.13 00:05

Jak dlouho máte tyto potíže? Pokud krátce, tak by to mohly být ty ledviny - nastydla jste. Ten slabší BISEPTOL je volně prodejný - slouží k dezinfekci močových cest. Pokud ale nemáte potíže při močení, tak bych šel raději k doktorovi a obětoval 30,-Kč.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.