Vrácení daní na děti za rok

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den chci se zeptat, pracuji od červěnce 2012 a před tím jsem byla půl roku na pracáku. Mají mi vracet daně na mé 4 děti ale nevím kolik , mám 4 děti a prý to bude za půl roku, tak nevíte prosím vás kolik mi vrátí?

4 odpovědi na otázku

 

 


To tedy nevím

To tady asi nikdo neví ani Váš příjem,tak jak máme vydedukovat kolik Vám vrátí?

Zkuste tuhle kalkulačku.www.mesec.cz/kalkulacky/danova-kalkulacka/

 


0x

Dobrý den.

Na jedno vyživované dítě činí roční odpočet 13.404,- Kč. Je-li dítě ve věku 18- 26 let, je třeba doložit potvrzení o studiu. Vratka daně nemůže být vyšší než odvedená daňová záloha za zdanitelné období. Současně lze slevu na děti uplatnit formou daňového bonusu, za podmínky, že Váš roční příjem za zdaňovací dosáhl alespoň 6 násobku minimální mzdy (6x 8000 Kč). Samozřejmě základní podmínkou je podepsané prohlášení k dani .

Přesnou vratku daně Vám ale nikdo neřekne, neznáme Váš příjem, odvedenou zálohovou daň, ani další možné odpočty, o které lze daňový základ snížit.

 


0x

Dobrý den,

jestliže jste pracovala jen půl roku, vrátí Vám, celou částku, která vám byla na daň ze mzdy sražena jako záloha. Kromě 4 dětí, bude odpočet daně ještě za půl roku na Vás, což dělá cca 36 tisíc. Vrátit Vám mohou ale jen to, co jste na zálohách zaplatila.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]