DPH v obchodě

Od: ® odpovědí: 11 změna:

zdravím Vás mám dotaz . Koupil jsem si lino i s pokládkou v obyčejném obchodě malého podnikatele.Cena lina byla 260kč za metr lišty 100kč za metr pokládka 40kč za metr .Ale až když jsem dostal fakturu k zaplacení byla celková cena o 15% více .případá Vám normální že v malém obchodě mají ceny bez DPH a nikdo vás na to předem neupozorní?

11 odpovědí na otázku

 

 


2x

V obyčejném obchodě byste koupil lino i s DPH. Vy jste pravděpodobně koupil lino u pana podnikatele (firmy) i s pokládkou a to je normální. Vyúčtoval vám 15 % DPH i s prací. Pokud byste koupil lino vnormálnímobchodě bez pokládky, měl byste lino dražší o 21 %, což byste ale nepoznal, protože DPH by bylo v ceně. Takže jste ušetřil 6% z ceny lina oproti normálnímu obchodu bez pokládky.

I v obchodě však musí být uvedena cena celková - tedy včetně DPH.

to je ten rozdíl , záleží jestli si jen koupí nebo nechá i položit , proto se používá cena bez DPH , je to jednodušší na počítání . Nehledě , že si každej nechává udělat kalkulaci a tam to máte i s DPH .


To je možné ,ale problém je že mě jako zákazníka na to nikdo neupozornil a obchodě to nebylo nikde napsáno ,a když jsem obdržel fakturu kde bylo o 15% více hned jsem do obchodu volal ať mi poví jestli prodávají lino s DPH nebo bez DPH. A odpověd byla od pani prodavačky že neví at si zavolám majitelům obchodu.

 


1x
avatar jabraka

Chyba je v chápání DPH.Pokud si najmu firmu,která mi položí lino a to mi koupí,pak ho platí bez DPH.Do faktury se objeví také bez DPH a k celkové částce za materiál a práci si firma přičte DPH - podle současného schváleného procenta.

Pokud si koupím lino sám,platím cenu s DPH v prodejně.Za práci pak firmě,která si účtuje DPH jen za službu.

JABRAKA


frydek-mistek.cz/... Závěr - Děkuji Vám za odpovědi .V obchodě proběhla kontrola obchodní inspekce - Firma přepsala všechny cenovky + DPH ,na dveřích uvedeno ceny konečné s DPH. Petr.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]