Telefonování ze zahraničí

Od: Datum: 05.04.13 14:33 odpovědí: 8 změna: 06.04.13 18:53

Dobrý den,

odjíždím za cca 14 dní do Kazachstánu. Budu tam asi půl roku. Jak néjlépe si zařídit telefonování domů?

Večer samozřejmě přes Skype nebo něco podobného. Ale co přes den?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.13 15:07
avatar

On jim tam jde Internet jen večer a v noci? Skype, VoIP, aktivace roamingu v mobilu. Nebo jen nahrát video vzkaz a ten poslat na email,skype či nějaké datové uložiště

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdf*
Datum: 05.04.13 15:13

myslel jsem na ten roaming, který je nejvýhodnější. přes den se k netu nedostanu.

Datum: 05.04.13 15:26
avatar

Já bych si aktivoval přenosné VoIP číslo u některého s VoIP poskytovatelů s garancí i pro zahraničí. Zaplatil kredit na provolání (něco podobné i nabízí Skype + kredit zdarma volání pevná linka cca 0,50 halířů/minutu mobil cca 1,50Kč/minutu budete mít pevné tel. číslo a volat kamkoliv jinak VoIP-VoIP volání je uplně zadarmo Pak si v notebooku nainstalujete VoIP klienta a voláte přes sluchátka a mikrofon nebo si koupíte VoIP telefon od 500Kč a ten připojíte k routeru/switcheru/AP/... a budete moci kdykoliv volat a přijímat hovory bez zapnutého notebooku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdf*
Datum: 05.04.13 15:40

jsem starší ročník. nevím co je VOIP. potřebuju k tomu připojení k internetu?

Datum: 05.04.13 16:35
avatar

Ano na VoIP je potřeba Internet, ale nejste omezen médiem můžete pod jedním login a heslem účtu používat volání přes mobil, pevný telefon, notebook, VOIP telefon, tablet ve všech těchto zařízení můžete kdykoliv VoIP volat a přijímat hovory.

Asi bude lepší ten roaming.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toyotak
Datum: 06.04.13 14:43

Tak od voip třeba odorik.Asi nejlepší služba.Mnoho nastavení a jednoduše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 15:42
avatar
Země tipu kazachstanu mívají na naše poměry levné operátory takže na nějaký roaming od našich operátorů je lepší se z vysoka vykašlat. Najít si místní předplacenku s levným datovým tarifem a přes den používat nějaký instant messenger. Vzhledem k tomu že rozdíl časových pásem je myslím asi 8 hodin vám stejně bude vyhovovat večerní provoz přes skype.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.13 18:53
avatar

Je to tak. Navíc pro VoIP není potřeba vždy internet. Hovor se dá objednat třeba i prozvoněním speciálního čísla nebo SMS a potom se volá tzv. callbackem (zpětným voláním). To znamená, že ústředna VoIP operátora, jakmile dostane třeba tu SMS tak propojí hovor na 2 čísla která do ní uvedete (jedno bude to Vaše, druhé to na které voláte). Přes VoIP se dnes hodně volá z mobilů. Stačí připojení přes WiFi nebo 3G a voláte buď úplně zadarmo v rámci sítě VoIP operátora, nebo za zhruba 1 Kč/min na mobily a kolem 0,5 Kč/min na pevné linky v ČR a to z jakéhokoliv místa na světě. Chce to samozřejmě mobil, který VoIP podporuje (některé Nokie, všechny Androidy), nebo volat jen callbackem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.