Založení domu s pečovatelskou službou

Od: Datum: 04.04.13 02:29 odpovědí: 13 změna: 14.07.15 06:40

Dobrý den,

chtěli bychom založit dům s pečovatelskou službou, nebo penzion pro seniory. Chtěla jsem se zeptat, co vše je ke zřízení potřeba, jaké dokumenty, žádosti, úřady, živnosťák a podobně. Prostě vše okolo toho.

Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.13 07:58

Než začnete jednat, zjistěte si, jaké náklady jsou na jednoho klienta. Uvědomte si, jestli klient s důchodem cca 10.000 vám bude schopen všechno uhradit. Pak zjistěte, zda a kdo vám bude zbytek doplácet tak, aby dům mohl fungovat.Vybavení, zdravotní personál, správní personál, dietní sestra atd. ;) Vím o dvou domech v Ostravě, jistě je jich více, kde jsou jedno-dvoupokojové+kuchyňský kout, málometrážní byty s velkou koupelnou a vestavěnými skříněmi v předsíni. Klient má svůj nábytek, pračku, nádobí, prádlo. Může mít pejska nebo kočku. Stará se o sebe sám a když potřebuje, objedná a zaplatí si služby - mytí oken, dovoz jídla, praní prádla, úklid. Je možnost v určitý den holič, pedikérka (staří lidé si nedokáží ostříhat nehty na nohou). Denně dochází sestra a smluvní lékař přijíždí, když je potřeba. Staří lidé jsou tam doma a ne v domově. Sen! ;) Jen dotace státu budou určitě také nezbytné. ;) Jestliže něco takového vymyslíte a zrealizujete, budete mít můj hluboký obdiv. *pusa*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.03.14 15:37

V tom případě může být doma a mít sociální pracovnici ,buď stálou ,nebo jen na donášku oběda a jiné práce ,které si objedná. Pedikérka také přijde ..Takových lidí u nás je dost,co tyto služby mají. Tady zrovna u nás jeden vdovec si nechá vozit obědy,očistit okna a pod..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.04.13 12:12

Není to dlouho co pomáhala dcera na smlouvu o dílo realizovat projekt na zřízení teréní služby pro seniory a postižené. Jako první potřebujete vypracovat kvalitní projekt, žádost o dotace z EU, kraje...Do projektu přesně vypsat standardy služby, ceníky a nevím co ještě, bylo toho moc. Napište mi, pokud chcete, do vnitřní pošty a dám vám kontakt na e mail dcery ta by vám poradila víc.

Od: katka*
Datum: 05.03.14 15:43

Ahoj Liduš, psala jsi že Tvá dcera pomáhala na smlouvu s realizací projektu služby pro seniory, mohla bych tě poprosit o kontakt na ni. Budujeme domov pro seniory a jakákoli praktická rada by se nám velice hodila.

Předem moc děkuji

Katka

Datum: 05.03.14 19:23

Katko dcera je dva dny doma z porodnice a řeší spoustu jiných rodinných problémů, omlouvám se, ale mám to zakázané. Přesto se zeptám, kde domov budujete?

doplněno 06.03.14 15:15:

Katko napište mi mejl na sebe do vnitřní pošty, pošlu to dceři, nic neslibuju, to už bude na ni zda najde chvilku na vaše otázky.

Od: katka*
Datum: 06.03.14 14:42

Jé, moc blahopřeji. To je jasné, počkám než se dá trošku dohromady :) Jak se jmenuje mimčo? Dům máme v Brně.

Katka

Od: lucek*
Datum: 08.07.14 21:27

Ahoj Katko,

jak jsi na tom s budováním? Kde to rozjíždíš? Já začínám pracovat na stejném projektu, mohly bychom si případně vyměnit pár informací a rad.

Bylo by to fajn, kdyžtak se ozvi.

Od: iva1*
Datum: 10.09.14 16:50

Dobrý den, mohu se přidat, na jaře příštího roku otevřeme domov pro seniory - domov se zvláštním režimem, jsme z Vysočiny, vyřizuji registraci ny KÚ, atd., ... Iva

Od: aladin10
Datum: 18.02.15 10:41

Dobrý den,

prosím paní Ivu1,aby se mi ozvala na můj e-mai jana1011@seznam.cz.

Máme v plánu otevřít dům s pečovatelskou službou,chtěla bych se Vás paní Ivo zeptat na pár věci.

prosím napište mi,děkuji.

Jana

Od: iva1*
Datum: 10.09.14 16:51

Dobrý den, mohu se přidat, na jaře příštího roku otevřeme domov pro seniory - domov se zvláštním režimem, jsme z Vysočiny, vyřizuji registraci na KÚ, atd., ... Iva

Od: aladin10
Datum: 18.02.15 09:47

Dobrý den,

ráda bych také zřídila pešovatelský dům pro seniory,mám k dispozici starší dům.

Chtěla bych se zeptat co vše potřebuji.

Napište mi prosím.

Děkuji Jana

Datum: 13.07.15 21:02

Dobrý den, uvažuji o založení domova pro seniory. Je tady někdo, kdo by byl ochoten mi pomoci se začátky? Děkuji

Od: jirix
Datum: 14.07.15 06:40

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.