Měla v sobě vatu vs hubnutí

Od: Datum: 03.04.13 19:01 odpovědí: 11 změna: 04.04.13 09:28

Dobrý den, nedávno jsem utrpěla šok, moje kamarádka, ze základní školy, byla vždycky tak trošku oplácanější, při výšce 175 cm vážila 95 kg, což, nebudeme si lhát, nevypadalo nejlépe. Ale, nedávno jsem jí potkala, po dlouhém 1 roce a nestačila jsem koukat, vypadala děsně pěkně, byla krásně štíhlá, ptala jsem se jí co se to stalo? a ona s klidem řekla: prostě míň jím.

Nedalo mi to a tak jsem se ptala jejího přítele, a on mi řekl, že prý zhubla normálně, prostě postupně omezila jídlo a kila šla dolů, pohoda.

Tak mě to nějak netrápilo a řekla jsem si, klobouk dolů...je šikovná.

Jenže, dva dny zpátky jsem se dozvěděla, že je v nemocnici kvůli slepému střevu, kde i čirou náhodou zjistli, proč zhubla.

Prý snědla něco málo vaty, ne moc a né rychle. Prostě si každý měsíc trošku ujedla, jenže vata se nestráví a tak byla v žalůdku, hnila v žalůdku, či jak to říct. Ona tedy jedla méně, protože díky vatě neměla hlad, nebýt doktorů tak jí to asi i prošlo, protože, naštěstí, té vaty sice snděla dost ale né tolik aby nejedla vůbec, tudíž přijímala potravu v množství, které se dá nazvat ,,normálním" problémy neměla, nedej bože, udržovala si váhu pěkně, korigovala to vatou.

Vatu ale již nemá. Tu jí odstranili... akorát se bojím toho, že tu vatu sní zase. Sice to asi nejspíše chvíli nic nezpůsobí ale bojím se, že kdyby jí tam měla roky, tak by to mohlo dopadnout blbě, nebo snad ne?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.13 19:14

Mohla mít zablokovaná střeva, zánět žaludku nebo střev... a věřila bych tomu, že i to slepé střevo bylo možná způsobeno vatou v trávícím traktu. Pokud je však vata pryč... tak doufejme, že to nezanechá žádné následky. Každopádně mi není jasné, jak může být někdo takhle blbej*zed**zed*

Toho, že do sebe nacpe vatu znovu, se bojíte vcelku oprávněně, ale bohužel s tím nic moc nenaděláte. Pokud je v zaslepenosti mediální štíhlostí ochotná poškozovat si zdraví, je to minimálně na psychologa, kterého jí můžete doporučit.

doplněno 03.04.13 19:19:

Ano, vláknina podporuje dobré trávení a tedy i metabolismus jako takový, proto se u jejího užívání hubne.

Ohodnoceno: 0x

Od: monika1373*
Datum: 03.04.13 19:17

no já jsem jí doporučila toto : Psyllium - je to vláknina a podporuje trávení, moje druhá kamarádka to jí pravidelně v pilulkách a i když ne kvůli hubnutí, tak stejně má 4 kila dole, neboť častěji chodí na WC.

Přijde mi to zdravější a když to bude dobře dávkovat tak by to teoreticky mohlo zabrat. Vlastně mělo, přeci jen, bude lépe trávit no ne?

Datum: 03.04.13 19:14

Dobrý den. Moniko, kamarádka udělalapěknou hloupost a mohlo to skončit třeba i hůř. Říká se i leckde píše, že modelky, aby byly krásně štíhlé, polykají vatové tampony namočené do džusu, nebo vody. Někdo je ochotný hazardovat i se zdravím proto, aby byl štíhlý. Třeba si něco takového přečetla i kamarádka a zkusila se inspirovat...A vidíš, jak to dopadlo! Takové experimenty by si člověk měl umět řádně rozmyslet, Ale vidina štíhlého těla za každou cenu, někoho dokáže zaslepit...Tuto metodu odsuzuji naprosto. Je to můj názor, že je to prostě šílenost a hloupost!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.13 19:21

Vatová dieta

Oblíbená dieta, která byla jednu dobu populární ve světě modelingu. Je to jednoduché _ abyste neměla hlad, málo toho snědla, a tedy přijala minimum kalorií a zhubla, dáte si obyčejnou vatu z drogerie. Neobsahuje žádné kalorie, ale v žaludku se pěkně roztáhne a zaplní ho. Výsledek? Nemáte hlad, nic jiného nejíte a shazujete nadbytečná kila.

Stanovisko MIMIFORA:

Rozhodně to nezkoušejte. Tělu by chyběly důležité látky a živiny, mohla byste zkolabovat a skončit v nemocnici.(citace)

Můj názor, toto zkouší jen blázen i malé děcko ví, že vata je nestravitelná, ucpe střeva a skončíte v nemocnici. Raděj kamarádce poraďte jíst malé porce, hodně zeleniny a hodně pít nejlépe neperlivou vodu, cvičit, tančit, sex a kila jdou dolů ani nevíte jak.

doplněno 03.04.13 19:22:

Tak na mě Psyllium nefunguje akorát mi po něm zhubla peněženka.

Od: monika1373*
Datum: 03.04.13 19:55

Ještě bych se chtěla zeptat, zkoumám tu webové stránky a napadlo mě, že bych jí příští týden dala jako dárek balení: Psyllium, přírodní vlákninu a k tomu Alli - nějáký prostředek na hubnutí, který je ale ověřený klinicky, avšak nebyla by kombinace tato dvou špatná? myslím tím, jestli bych tím nezpůsobila to, že kdyby to brala tak by jí to neúčinkovalo? děkuji za případné odpovědi

Datum: 03.04.13 19:57

Alli je hloupost. Člověk nemůže sníst nic ani trošku tučného, protože ihned letí na záchod. A někdy to i nestihne. To by asi kamarádka nechtěla, měnit si kalhotky po každém "uprdnutí", ne?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.13 20:01

žádný přípravek na hubnutí jí nedávejte, maximálně košík zeleniny a ovoce :-D a třeba společnou permanentku do fitka když už to musí být- jedinně tak se dopracuje štíhlosti

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.13 19:58

no takl to je známá vec že si modelky dopomáhají ke svojí stíhlostí tak,že si namáčí vatu do džusu a hubnou.. je to kravina kterou může napadnou snad jen uplné jelito :-D prostě vata do těla nepatří a kamarádka měla štěstí že se dostala do rukou lékařů. snad se dostatečně poučila, nebo by spíš potřebovala psychologa aby jí tyhle pitomé nápady vymluvil z hlavy.

Od: mowla*
Datum: 03.04.13 20:19

Přiznám se, že celý tento dotaz považuju tak maximálně na ´maskovanou´ reklamu na nějaké pofidérní prostředky na hubnutí (Psylium a Alli) zmíněné postupně samotnou tazatelkou... *bzum* Už to, že byla na operaci se slepákem - a hnijící vatu jí odstranili ze žaludku - asi doktoři s gastroskopickou sondou zabloudili do konečníku a cestou zpět jí vzali slepák... *smich*

K "vatové dietě" - vata může fungovat (do jisté míry) jako ucpávadlo žaludku - jde v podstatě o celulozu, která je člověkem nestravitelná a tak ji vyloučí, aniž trávením získá nějaké živiny, přitom ale dotyčný netrpí pocitem hladu. Stejnětak může člověk konzumovat i seno, to je taky převážně celuloza.

Rozumný příspěvek přidala Kyticka777 - https://www.poradte.cz/spolec…21827-mela-v-sobe-vatu.html#9 .

A - Moniko1373 - neboj, pokud ta "kamarádka" vatu s ní zase bude s*át ´vlákýnka´ a trpět zejména nedostakem vitamínů, ale "roky" mít v žaludku žmolky nebude...

*smich*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.04.13 09:28

"mowla" jak říkáte už včera jsem nabyla téhož dojmu.

Datum: 03.04.13 21:59

Vláknina, ať už Psyllium či něco jiného je fajn, ale pokud se jí dostatečně ovoce a zeleniny, není zase tak třeba. A Alli - stačí si přečíst diskuze na netu. je to vpodstatě předražené projímadlo - a hlavně nenaučí správnému stravování (jen vyhýbání se tukům - z pudu sebezáchovy *ee*).

Pokud se kamarádka "cpe" vatou, je zralá na léčbu na Psychiatrické klinice - poruchách příjmu potravy. Pokud bude třeba, nasměrujte ji tam. Tyto problémy není radno podceňovat...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.