Co je nejlepší proti chrápání

Od: Datum: 03.04.13 12:45 odpovědí: 4 změna: 03.04.13 16:29

Poraďte, co je nejlepší na chrápání, jestli nějaké kapky a jaké. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.04.13 13:13

Proti chrápání žádné kapky nepomohou (při zachování zdraví ´chrápače´), pomohou klapky - na uši toho, komu chrápání vadí... :-D

Proti chrápání mohou pomoci náplasti - po dobu aplikace deformují nos, takže jednak rozšiřují dýchací cesty a jednak mění jejich akustické vlastnosti, ale nejsou pro spáče pohodlné.

Výrazně vyšší pravděpodobnost účinku proti chrápání má ´operace´ - laserové ´vypálení´ měkkého patra, ale jednak není bezbolestné (jak se snaží někteří tvrdit) a jednak může přinést nevratné následky - obtížnější polykání, změnu chuťových a čichových vjemů (i klasické pooperační potíže jako zánět či otok).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.13 13:40

To mi připomnělo, jak šel bratránek do lékárny pro něco na chrápání, protože věděl, že nás bude na horách prudit, až v noci rozjede to svoje řezání ... vyšel ven a říká "Něco mi dali" a dal nám všem špunty do uší *smich*

Taky s tím mám ale problém. Kapkám nebo práškům nevěřím, pod kudlu nepůjdu a tak jsem si začal dávat pozor. Snažím se usínat na břiše nebo boku, snažím se nechodit spát, když jsem opilý (nejhorší jsou paňáky) a hlavně si po každém probuzení snažím uvědomit, co mne vzbudilo. Když je to partnerka, tak se jí hned omluvím (stačí takové milé pardón) a hned si nastavím polštář a deku tak, abych usnul hrdlem dolů. A opravdu to většinou pomáhá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.13 14:04

Manželka říkala, že jsem přestal chrápat, jakmile jsem zhubnul. Taky se mi lépe dýchá, když nejím hlenotvorné potraviny.

Ohodnoceno: 2x

Od: fram
Datum: 03.04.13 16:29

Proti chrápání kapky jsou, na bázi silic, a poměrně účinné:

Jméno: ADENOL (170 Kč). Kapou se na polštář před usnutím. Jsou na vdechování ve spánku, případně se i z pokapaného kapesníčku před usnutím nafetují, to ale trochu pak ve dne škrabe v krku na sliznici. Pro větší koncentraci par lze přehodit přes polštář i přes hlavu průsvitný silonový šátek, nahoře zasunout mezi polštář a prostěradlo. Tak za 4 večery použití už chrápání mizí.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.