Paráza obličeje,Belova obrna

Od: odpovědí: 6 změna:

Ahoj,ted o velikonocích mne postihla paréza levé půlky obličeje...žádný doktor mi nijak nepomohl koukají na papíry od jiných doktorů z pohotovostí a nic se neděje...od neděle kdy všem došlo co se děje/ to už jsem byla na třetí pohotovosti kvůli bolestem za uchem/ se to jen zhoršuje a nikdo nic nedělá,jen včera mě neurolog zrengenoval a to je vše a přitom je to den ode dne horší...v pondělí ráno mi ještě normálně fungovalo oko a teď už nemrkám,obličej mi visí jako buldokovi a mám problém najíst se a kolísá mi sluch a nemám chuť...máte někdo zkušenosti nebo rady co a jak?Mám trvalé a večer se zhoršující se bolesti za uchem,které mi bodavě vystřelují ke krku a klíční kosti,bolest mi nedovolí spát...

Děkuji za odezvy

doplněno 03.04.13 12:34:

Jde o PARÉZU nejde mi to opravit

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Dnes už je druhý pracovní den, tak proč chodíte na pohotovost, tam vás léčit nebudou. Proč nezajdete k obvodnímu, ten vás pošle k vašemu neurologovi. Jak víte, že máte Belovu obrnu, když s vámi nikdo nic nedělá? Připadá mi dotaz zmatený.

Z 80% je tato nemoc vyléčitelná (ale ne na pohotovosti), je to běh na dlouho trať. Zde záleží na prodlení, čím později léčba začně, tím se hůře odstraňují následky neboť postižená tkáň se prokrvuje jen minimálně nebo vůbec.


Omlouvám se asi jsem se nevyjádřila jasně...na pohotovosti jsem byla v sobotu a z neděle na velikonoční pondělí...u neurologa jsem byla hned v uterý,ale vlastně jen koukal do papírů a chtěl po mě jen to co na naurologii a ORL pohotovosti,zašklebte se vyplázněte jazyk...žádný řešení nebo antibiotika,žádná snaha něco vysvětlovat...proto sháním informace...

 


0x
avatar lidus

Před lety měla parézu jedné strany obličeje sestra, údajně z průvanu nebo nějaký vir, týden brala antibiotika a tvář musela mít v teple, po celou dobu se musela snažit pískat (asi cvičení), trvalo to asi než měsíc než se ji zapískat podařilo. Nešlo ji zavřít jedno oko¨, nemohla se pořádně najíst.

 


0x

Okamžitě k lékaři než to zastará.Měl jsem před lety oboustranou parézu a skončil jsem na měsíc v nemocnici.V pátek jsem byl u jedenoho lékaře a ten mi diagnoctikoval náběh na anginu,v pondělí jelikož se mi to nezdálo tak jsem navštívil jiného lékaře ten okamžitě věděl o co se jedná a ihned jsem jel do nemocnice.Kdybych se dostal do nemocnice včas tak by léčení bylo kratší.


Děkuji za odpověd

 


0x

Dobrý den, z důvodu spěchu nečtu až do konce a ani nečtu, zda jste problém již vyřešila, ale přesto napíšu. Bellova obrna je ochrnutí 7.hlavového nervu (nervus facialis) a projevuje se většinou podvěslým koutkem při smání se a hůře pracuje oko na postižené straně. Takže se musí prokapávat. Potom se berou určité léky, ale víc už Vám řekne Váš naurolog, kam hned musíte jít, pokud jste nebyla. Hodně štěstí a nedělejte si z toho starosti, je to časté a hodně to mají třeba děti.

doplněno 06.04.13 10:22:

doplním: n.facialis je lícní nerv...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]