Platební rozkaz

Od: Datum: 03.04.13 12:28 odpovědí: 2 změna: 03.04.13 20:03

Dobrý den, nezaplatil jsem pov. ručení na auto a ckp chce cca 2500 Kč. Neměl jsem peníze a tak dluh dospěl do eos ksi. Nyní to chci zaplatit a na eosu mně řekli, že minulý týden poslali k soudu návrh na platební rozkaz. Zaplatil jsem tedy těch cca 2500 na jejich účet. Paní na telefonu mně řekla, že ještě budou chtít náklady na uplatnění pohledávky. Budu něco platit, když to mám zaplaceno před vydáním platebního rozkazu?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.13 14:33
avatar

Dobrý den. Pokud byl podán žalobní návrh na vydání platebního rozkazu oprávněně, tzn. ještě před zaplacením dlužné částky, pak o nákladech rozhodne soud. A ten jim je přizná v případě, jestli-že jste prokazatelně uhradil dluh až po podání žalobního návrhu. Počkejte, zda návrh opravdu podali, na vydání platebního rozkazu. Proti platebnímu rozkazu a výši nákladů budete mít právo podat v zák. lhůtě pak odpor. Pokud soud rozhodne, že náklady jsou oprávněné, budete je muset uhradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adsf
Datum: 03.04.13 20:03

pokud soud ještě nerozhodl a já se tam stavím a vysvětlím to, budou vydávat platební rozkaz? nebo je možné požádat eos o stažení návrhu?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.