Platba z české měny do eura

Od: Datum: 02.04.13 18:46 odpovědí: 5 změna: 02.04.13 19:43

Dobrý den,

Mám vystavenou na zaplacení fakturu. Jelikož je to na Slovensko, tak je to v eurech. Když chci provést platbu (přes účet poštovní spořitelny), jakou částku KČ mám vlastně zadat? Podle jakého kurzu se řídit?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 02.04.13 19:07

Když mi posílál Rakušák platbu v EU na můj účet, poštovní spořitelna mi to přičetla automaticky v Kč.

Poštovní spořitelna nabízí nejvýhodnější sazby za převod peněz do zahraničí, navíc s unikátní možností výběru - buď převést peníze na účet nebo vybrat peníze v zahraničí jako hotovost. Služba Eurogiro umožňuje posílat peníze do zahraničí už za 100 Kč a může tak být výhodnější variantou pro tzv. přeshraniční platby.
Služba Eurogiro umožňuje klientům i neklientům provádět zahraniční platby za nejvýhodnějších podmínek na českém bankovním trhu. " Unikátní je na službě Eurogiro i to, že umožňuje peníze posílat i přijímat bezhotovostně i v hotovosti. Poplatky za bezhovotostní převody přitom začínají na 100 Kč, což je suverénně nejméně na trhu. Peníze na Slovensko mohou dokonce zájemci posílat bezhotovostně už za 50 Kč. Eurogiro tak může například podnikatelům nahradit přeshraniční platby a přinést podstatné úspory ," uvedl Libor Svoboda, produktový manažer Poštovní spořitelny. " Službu navíc mohou využívat i neklienti Poštovní spořitelny ," dodal Libor Svoboda.
Platby odesílané do zahraničí pro bezhotovostní výplatu1 (kromě Slovenska) 100 Kč
Platby odesílané na Slovensko pro bezhotovostní výplatu1 50 Kč
Platby odesílané do zahraničí pro výplatu hotovosti (kromě Slovenska) 200 Kč
Platby odesílané na Slovensko pro výplatu hotovosti 70 Kč
1 Platby označené typem poplatku SHA
Eurogiro je vhodné pro podnikatele i pro fyzické osoby. Může být i výrazně výhodnější variantou pro tzv. Emergency Cash.
Množství zemí, do nichž je možné prostřednictvím služby Eurogiro peníze posílat a z nichž je možné je přijímat, stále roste. "V současnosti je to už 15 zemí, do nichž a z nichž je možné posílat peníze," doplnil Libor Svoboda. Jsou to Belgie, Chorvatsko, Japonsko, Kanada, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko. Největší počty převodů probíhají mezi ČR a Slovenskem a ČR a Německem.
Poštovní spořitelna nabízí službu Eurogiro jako jediná banka na českém trhu od roku 2002. Službu mohou využívat fyzické osoby i podnikatelé, občané ČR i cizinci. K odeslání nebo přijetí peněz není potřeba být klientem Poštovní spořitelny. Službu Eurogiro mohou zájemci využít na 3300 poštách a ve Finančních centrech Poštovní spořitelny. Platba do zahraničí je doručena do tří dnů od data podání.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 02.04.13 19:23

Díky, nevěděl jsem o tom, vyzkouším.

Od: buss
Datum: 02.04.13 19:30

FIO na SK zadarmiko

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 02.04.13 19:30
Fio má platby na slovensko úplně zdarma. Kurz je cca o 50 haléřů vyšší než střední od národní banky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 02.04.13 19:43
avatar

No já teda nevím ale když bych si sehnal €ura za 20 Ká tak bych radši poslal rovnou €ura. :-P :-P :-P

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.