Chození domů - začít se bát?

Od: Datum: 02.04.13 16:07 odpovědí: 16 změna: 01.05.13 14:16

Zdravím, je mi 16 žiju na Jižní Moravě a chodím ze školy pěšky domů po cyklostezce mezi vinohrady (škola je ve vedlejší vesnici a celá trasa má cca 4 km a zvládám ji do půl hodiny).

Chodím tak prakticky denně, za každého počasí od října, a nikdy nebyl problém... akorát dnes jsem se trochu zdržel (spolužákovi ujel vlak a další jel až o hodinu později, tak jsem tam s ním čekal) a šel jsem později než obvykle.

Když jsem byl v polovině předjel mě modrý favorit (to že tam je auto se stává celkem běžně), povyjel asi 400 metrů nade mě, a já když jsem se blížil, tak začal couvat otevřel dveře a uvnitř byl kluk odhadem 18-25 let starý a nabízel mi že mě sveze... vypadal přátelsky a měl jsem pocit, že ho odněkud z dřívějška znám, ale nemohl jsem ho poznat... Říkal jsem si, že mi nic moc nehrozí a už už jsem se chystal nastoupit, když řekl, že pokud chci, tak můžu jít pěšky, tak já jsem s díky odmítl a pokračoval jsem dál.

Zvláštní na tom bylo, že to proběhlo na křižovatce dvou tras, jedna je slepá, vede na rozhlednu, druhou jsem přišel, třetí vedla na normální silnici a čtvrtá pokračovala do mojí vesnice, já musel jít tou posledně jmenovanou ale on zahnul k té rozhledně...

Tak jsem o tom přemýšlel celou cestu domů (radši jsem přidal do kroku ale už se neobjevil...

Co myslíte, mám se bát dál chodit domů pěšky, nebo si z toho nic nedělat (myslím, že bych se dokázal ubránit, ale chodím sám).

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 16:14
avatar

A ty víš, co u té rozhledny dále dělal? Třeba měl telefon, chtěl si zapálit... a desítky dalších věcí. Třeba si kluk řekl, že když nikoho neveze, má čas a dá si na rozhledně brčko;)

Nicméně, stopem jsem sice jezdívala dost často, ale nepovažuji ho za bezpečný způsob dopravy, když je člověk sám. Sice na kluka si troufne míň lidí, než na holku, ale i tak je třeba opatrnost. Není na škodu si pořídit pepřák a nosit ho v kapse, ale nějaký velký horor bych v tomto setkání nehledala:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 02.04.13 16:15
avatar

Je ti 16 a dáváš takový dotaz?Beztak to byl kluk z vesnice nebo od sousedů a jen ti chtěl pomoci,aby jsi nemusel šlapat pěšky.Nezdá se mi,že by 18-25 letý kluk ve starém favoritu by měl být nějaký násilním a natož ještě na Jižní Moravě! Byli jsme tam několikrát a připadá mi to tam jako na ,,jiné planetě,,! Lidé jsou tam milí,ochotní,vstřícní,pohostinní,prostě pohodáři jako snad už nikde jinde na světě! Ještě jednou se narodit,tak nejraději na Jižní Moravě! :--))

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.04.13 12:30
avatar

dík a bodík *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxpp
Datum: 01.05.13 14:09

Na Jižní Moravě dochází k největšímu počtu trestných činů (vedle Prahy) v ČR! Já odtud pocházím a jako spadlí z jiné planety, a to pořádně na hlavu, mi připadají lidé s kecy o pohodářích z JM. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chodec
Datum: 02.04.13 16:25

Díky za odpovědi... vím, že to byl do jisté míry hloupý dotaz, chtěl jsem se jenom ujistit, že nic moc nehrozilo (důvěřuj ale prověřuj )

Datum: 02.04.13 16:30
avatar

Také se domnívám, že Ti chtěl jen ušetřit cestu pěšky a nabídl Ti svezení. Ale pokud z toho nemáš dobrý pocit, k nikomu do auta nesedej a šlapej pěšky. Chtěl udělat opravdu zřejmě jen dobrý skutek.;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.04.13 17:16
avatar

Asi Ti nic nehrozilo, prostě zastavil a když viděl Tvé rozpaky, tak zase odjel.

Před lety jsme šlapali pěšky s batohem ze Světlé n. Sázavou na Lipnici. Na hrad a za panem Haškem. Manžel a já. I když jsme šli po turistických stezkách, kus vedl i po silnici. Dojel nás bílý Favorit a i když jsme šli řádně vlevo, zastavil. Starší pán a že nás sveze. My začali: Nechceme, nechceme, my jdeme schválně pěšky!

Nedal se odbýt, ať nevykládáme, že se každý sveze rád. Nedal si to vymluvit, tak jsme po delší době dohadů nasedli. Byl příjemný, až dost ukecaný, asi mu prostě chyběla společnost. Za chvíli jsme byli v Lipnici, rozloučili se a tím to skončilo.

Vzhledem k tomu, že z Lipnice nás čekalo ještě dost kilometrů pěšky na železniční zastávku v Mrzkovicích, nakonec nás ani nemrzelo, že nás pán popovezl.

Asi Ti taky chtěl udělat dobrý skutek. Pokud bys byl děvče, byla by na místě větší opatrnost. I když i na kluka může číhat nebezpečí. Jaga.

doplněno 02.04.13 17:18:

A na tu slepou podle mě zabočil, aby vykonal potřebu. Nic bych za tím nehledala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxppp
Datum: 01.05.13 14:16

A na tu slepou podle mě zabočil, aby vykonal potřebu

Jako zaonanoval?

Lidi, houby víte, o co šlo, ale vyjadřovat se budete. Tak bezcenné diskuze svět neviděl. Kdyby kluk nastoupil a něco se mu stalo, tak tu budete zase vést řeči, "pořád těm dětem opakujeme, nelez do cizího auta a on si tam sedne..."

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: moula*
Datum: 02.04.13 17:34

Doporučuji si o tom promluvit s rodiči!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 03.04.13 00:21
Me spise nepripada normalni, ze auta jezdi po cyklostezce *sok* Bud to neni cyklostezka, nebo tam auto proste nepatri! Rekl bych policajtum, at si to ohlidaji.

Predstava, ze na kole vjedu do zatacky a proti me se pres celou siri cyklostezky riti velkou rychlsoti auto, me uprimne receno trosku desi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 03.04.13 09:47

Spousta "cyklostezek" vede po normální silnici, bývají na nich jen ty žlutý cedulky že to je cyklotrasa. Nebo to jsou účelové komunikace a smí tam místní a traktory...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.13 00:52
avatar

Na jižní Moravě, ještě k tomu v místech s vinohrady, to je asi fakt zbytečná starost. Nejhezčí část republiky, pod Pálavou máme známé, snad všichni jsou tam v jakési zváštní pohodě i když často podpořené vyšší spotřebou vína. Každopádně sprej se slzákem v kapse nic nezkazí, stojí pár korun a přidá na jistotě, při cestě v polích se teoreticky může hodit třeba proti nějakému hladovému psovi nebo vzteklé lišce :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 03.04.13 09:44

Na 99,9% tě chtěl jen svézt.

Ale občas se najde magor který takhle "loví zajíčky", pak zajíčka najdou uškrcenýho v lese. Pokud lezeš k někomu cizímu do auta, tak se hodí mít aspoň pepřák, pokud zjistíš že nejde o svezení nenápadně vytočit 112 nebo 158, udat polohu a auto (např. nahlas říct "kolik vám ta škodovka jezdí? A kam jedeme, škola je v Lhotě a my jedeme do Břízek, tam je vlastně obchod, to jedem nejdřív něco koupit?", nechat zastavit a vystoupit (pokud možno někde u civilizace), pokud nezastaví tak až někde zpomalí tak mu vyřadit a zatáhnout ruční brzdu, vystříkat pepřákem a zdrhnout.

Bát se chodit do školy? To bys nesměl vylézt z postele... Mezi polema ti hrozí zastřelení od myslivce, pokousání psem nebo vzteklou liškou, obere tě banda přičmoudlých, unese pedofil. Občas se to někde stane, takový je život. Ale to jsou vyjímky, panickou hrůzu že v každým autě jede vrah mít opravdu nemusíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubasim*
Datum: 24.04.13 16:55

To mě kamarád jednou vyprávěl jak někde na vysočině šlapal nějaký kopec a v pulce kopci vedlě něj zastavila avie s řídil jí nějakej pán odhadem asi 60 let prej a nabízel mu že ho sveze do vesnice tak nastoupil i když jsi nebyl uplne jist a pan ho uplne v pořádku odvezl domů...(upozornuji že mobil pro případ nouze měl v kapse)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.04.13 17:46

Násilníci jsou v každém věku a ani na to nevypadají. Pak by nebyly znásilněné ženské, co se nechali přemluvit, stopovali. Na cyklostezce neměl co dělat, spíše neměl ŘP. Mohlo hrozit i rozbití huby při havarii. Ale! nikdo neví... tudíž se nedozvíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.13 18:35

Ahoj,jediný buss zde říká něco opačného než většina a já s ním souhlasím. Neříkám,že ostatní nemají pravdu (nás taky sám od sebe svezl děda když jsme byli na výletě). Ale když toho člověka neznáš,jsi sám a navíc z toho máš divný pocit TAK TO NEDĚLEJ! Slušně odmítni a nazdar. Na přemýšlení jestli byl dobrák nebo úchyl se vykašli,je to nepodstatné,jde o tebe.

doplněno 25.04.13 18:40:

..jinak bylo tu víc podobných odpovědí jako buss,takže sory,jen mi přišlo,že buss to řekl nejvíc výstižně

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.