Narozeniny mé bývalé přítelkyně

Od: Datum: 02.04.13 12:56 odpovědí: 25 změna: 13.05.13 22:10

Dobrý den.

Už dlouho si pročítám tyto stránky a vím, že pokud mi někde dokáží poradit, je to právě tady.

Váhal jsem, jestli je vhodné vás všechny seznamovat s mým problémem. Ale nakonec jsem usoudil, že bych se o svůj problém rád s někým podělil.

Před pár týdny jsem se rozešel se svou přítelkyní. Měli jsme opravdu hezký a dlouhý vztah ( 3 roky ). Je mi 18let a ano, vztah se svou bývalou přítelkyní jsem měl asi od 15let. Bývalé přítelkyni bude 17let,..za pár neděl a právě proto sem píši.

Chtěl bych jí někam pozvat. Přece jenom se považuji alespoň trošku za gentlemana a proto mi to přijde důležité.

Rád bych vám ještě přiblížil proč náš vztah skončil. Poslední dobou ( tak 2-3 měsíce ) byl náš vztah špatný. Hádali jsme se. Ještě než se se mnou přítelkyně rozešla, asi 3týdny před tím, mi dala jasně najevo, a řekla mi, že náš vztah není takový jak si představuje. Já jsem to tušil a ty 3 týdny jsem se stal někým jiným, byl jsem na ní opravdu hodný, snad jsme neměli jedinou hádku. Ale stejně to bohužel nestačilo.

Rozchod byl smutný, co vám budu povídat, oba jsme to obrečeli ( nejsem na to hrdý, ale nešlo můj smutek v tu chvíli zastavit ).

Celou dobu jsme seděli v kavárně, kde jsme si dali nějakou tu pusu a padla dlouhá ojetí. Byl to velice zvláštní rozchod v tom, že mě vlastně nechala trošku tápat, protože se se mnou rozešla opravdu pěkným způsobem. Dokonce se se mnou i několikrát " vykousla " nebo jak se to píše spisovně, proto ty uvozovky.

Co vám budu povídat, moc rád bych se k ní vrátil, mám jí rád, ona mě také, ale prý mě už nemiluje, minimálně ne tolik, jako tomu dříve bývalo. To jsem na ní poznal i já sám.

Ona je opravdu chytrá holčina, ani ne snad ve škole, ale chápete. Tady by neexistovalo, že se spolu 10x rozejdem a 10x dáme zase do kupy. Toto ani nechápu u ostatních "pubertálních jedinců", že to někde takhle funguje. Ale budiž.

S bývalou přítelkyní se kontaktujeme formou mobilu a facebooku tak 2x týdně v průměru. Někdy napíše ona, někdy já. Naše chattování se ohromě zlepšilo, než bylo na konci našeho vztahu. Po stránce obsahové.

Ona je velice otevřená a ohromě spontální, mám s ní jen samé pěkné zážitky.

Jenže já jsem tento rozchod ještě zdaleka nepřešel a tím, jak hezky se se mnou rozešla ( zajímavé, že existují i pěkné rozchody ) mi dala do podvědomí šanci, že to prostě musím zkusit. Děj se co děj.

Jak jsem psal výše, bude slavit narozeniny. A já bych jí rád pozval do kina, nebo na bowling, nebo někam do hospody, na zábavu či tak. Nebo vše dohromady.

Znám jí natolik, že vím, že mě neodmítne. Ale nevím zda-li jí to bude příjemné. Třeba za naším vztahem udělala už definitivní tečku. A moje snaha by byla dokonce pro ní nepříjemná a vyšla by vniveč.

Od té doby se se mnou neviděla, jen si píšeme a už jen kvůli tomu nevím, jestli hned naše první setkání by mělo být takovéhleho rázu.

Je vidět, že ona náš rozchod přešla lépe a že se dokáže asi rychleji zotavit, nebo to minimálně nedává najevo.

Spíše tu hledám radu a motivaci, ale nechci od vás žádné falešné naděje. Jsem z toho našeho rozchodu opravdu zničený. Je mi to vše moc líto.

Děkuji za jakýkoli názor. a protože nechci, aby mě snad v tomto příspěvku třeba právě ona poznala, náhoda je blbec, tak se podepíši Hroch.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 13:05
avatar

Nikam ji nezvi. Smiř se s tím, že je konec. Nech ji jít dál a ty jdi taky svou cestou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.04.13 13:36

Souhlasím.

Pro začátek se můžeš řídit rčením "Přátelství může skončit láskou, ale láska nemůže skončit přátelstvím".

A až opadnou city, emoce můžeš pokročit dál.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.04.13 15:04
avatar

oponuju láska může skončit přátelstvím leč to chce čas já si dnes s bejvalkou rozumím líp než když sme byly spolu sme dobří přátelé :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.04.13 13:15
avatar

Ty si nemíníš připustit, že je konec, a pozvání bereš jako berličku, jak se jí tak trochu vnutit. A ona, jak píšeš, ze slušnosti neodmítne, takže večeře (či kino nebo kam to vlastně půjdete) bude možná nepříjemné pro oba. Pro ni proto, že vztah pro ni skončil třeba jí to bude nepříjemné, pro tebe zase, protože nejspíš pochopíš, že tě zpět nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 02.04.13 13:44

Tvůj text je výjimečný. Netahá za uši a je lidský. Bez pravopisných chyb, s pěknou stavbou vět a celku, je to příběh a vyznání. Já doporučuji jí ho takto poslat s dodatkem, ji jako kamarádku k jejím narozeninám pozvat na krátkou procházku(ne rande) se zakončením procházky kávou někde u stolu. Bolí tě to a ještě bude. Zakaž a zakazuj si ji jako lásku a nařizuj si ji jako nejlepší kamarádku. A tak se k ní chovej, jako ke kamarádce. Žádné dotyky, odmítni i její s úsměvem a slovy, že jsi si je zakázal. Dej všemu čas, třeba jí občas napiš cos obyčejného dělal, žádné vyznání. Dopadne to s vámi každopádně dobře, ať už jakkoliv. Měl jsi s ní štěstí. Štěstí přijde zase. S kým, to se nikdy neví. Drž se a hlavu vzhůru!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroch32
Datum: 02.04.13 13:54

Děkuji moc, za pozitivní reakci, děkuji i ostatním.

Ale, nepříde Vám, že pokud jí toto pošlu, tak že to vlastně vyznání bude?

Od: moula*
Datum: 02.04.13 14:09

Jo, toto je vyznání, ale závěrečné, takové shrnující minulost do současnosti. Nebral bych to jako vyznání pro budoucnost. A moc bych se v tom nepitval, ale JEDNAL s ní jako s dobrou kamarádkou, ne jako s láskou, to si nechte(třeba zatím) jen pro sebe. Snažte se jí být dobrým kamarádem. Dobrý kamarád je žádané vzácné koření života!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 13:56
avatar

Ahoj, pokud si píšete cca dvakrát týdně, pokud jste prostě v kontaktu, bylo by neslušné její narozky "zazdít". Pošli ji přání, volila bych asi písemnou formu, aby neměla pocit, že na ni nějak tlačíš, a v tom přání napiš, že bys ji rád pozval na malou oslavu, ale že to necháváš na ni. A uvidíš, zda Tvé pozvání přijme.

V žádném případě se nemůžeš vnucovat, to by bylo jen horší. Buď ji alespoń dobrým kamarádem, a dej tomu čas. Třeba časem k sobě zase najdete cestu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.04.13 14:40
avatar

Dobrý den. Rozchod je pro vás oba dva ještě příliš čerstvý. Někoho to nepřebolí dlouhý čas, jiný se s tím umí vypořádat dříve a lépe. Pokud jste spolu zůstali v písemném kontaktu, pak na Vás určitě nezanevřela. Jinak by o kontakt žádný s Vámi již nestála. Po třech letech vztahu není nic vtíravého, vzpomenout si na její narozeniny a popřát ji. Já věřím, že ji to udělá radost. Ono je to těžké nastavit si city jen na kamarádské. Nejde vymazat zážitky a prožitky z paměti, a city ze srdce, když jsou tam usídlené. Přetvařovat se, jak jí berete jako kamarádku, když jste si vědom toho, že Vaše city ještě neochladly a nezměnily se, nemá smysl. Proč nalhávat něco sobě i jí? Proč se chovat jinak, než jak to cítíte? Jen není nutné o tom mluvit a rozebírat právě toto. Popřejte jí k narozeninám a zeptejte se jí, pokud nemá jiný plán, zda byste jí nemohl někam pozvat, když má ty narozeniny. Oslavit je spolu jako přátelé, nic víc, že si od toho neslibujete. Jen jí chcete udělat radost. Buď přijme a ráda Vás uvidí, nebo ne. Nic se neděje, alespoň jste to zkusil, abyste se zase viděli. Pokud přijme, bavte se a buďte na sebe příjemní, jako dva lidé, kteří jsou rádi, že se po nějaké době zase vidí... Nerozebírejte Váš vztah, ani ho nijak neřešte. Berte to tak, jak to je. A třeba se mezi vámi zrodí úplně jiný vztah a zcela přirozeně. Žádné naděje a hlavně žádný stres. Neřešte nic dopředu. Jen můj názor, rozhodnutí je na Vás...

doplněno 02.04.13 15:11:

Není zač, rádo se stalo. Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hroch32
Datum: 02.04.13 15:04

Mluvíte mi z duše. Moc Vám děkuji, něco takového jsem potřeboval slyšet!

Od: artik*
Datum: 02.04.13 15:17

ty máš narozeniny a chceš jí někam pozvat? Podle toho co píšeš , tak má narozeniny ona a ty nemáš důvod jí někam zvát . Poslal bych jí SMS kde jí přeju vše nej . Konec , ende , šlus

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroch32
Datum: 02.04.13 15:35

Samozřejmě, že narozeniny má ona. Ale jak bývá zvykem, tedy alespoň u nás doma to tak funguje a fungovat bude, že oslavence, v tomto případě mojí bývalou přítelkyni, by měl pozval někdo jiný a ne ona zvát někoho. Přeci si za svoje narozeniny ještě nebude platit

Od: artik*
Datum: 02.04.13 15:44

hezky jsi napsal , že to funguje u vás doma . Kamaráda ze školy nebo z práce , taky zveš? Jinak to taky funguje tak , že mám narozeniny a pozvu přátele do hospody a tam platím pití . Očekávám dárky :D

doplněno 02.04.13 15:56:

bejvalka je bejvalka a kamarád je kamarád , co je víc? Co je teda pro tebe bejvalka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroch32
Datum: 02.04.13 15:48

Jenže já bych rád svou bývalou přítelkyni něčím překvapil. A nemůžu očekávat, že ona pozve někam mě a ještě snad bude platit. Ani bych to tak nechtěl a nenechal.

A myslím si, že kamarád nebo jak píšete kolega z práce je přece jen něco trošku jiného, než bývalá přítelkyně,..nebo ne?

Datum: 02.04.13 15:46
avatar

Ano, pokud je oslavenec můj partner, hodí se ho na jeho narozeniny pozvat na romantickou večeři. Kamarády ale nikdy nezvu, vždy je to naopak - kdo má narozky, zve ostatní.

doplněno 02.04.13 15:54:

"A myslím si, že kamarád nebo jak píšete kolega z práce je přece jen něco trošku jiného, než bývalá přítelkyně,..nebo?"

Ne. Od rozchodu by měla být na stejné úrovni jako kamarádi nebo kolegové. Já ti nevím, ale zvát bejvalýho na večeři... cítila bych se trapně, takhle se vnucovat, ještě když bych věděla, že on ze slušnosti neodmítne.

doplněno 02.04.13 16:00:

Plus - zkus si představit, jak by ti bylo, kdyby ses rozešel s holkou, protože už by tě už štvala, a ona tě pak zvala na večeři. Bylo by ti to příjemné? Kdybys šel jen tak ze slušnosti, jak by ti bylo? Super a fajn? Pochybuju.

P.S.: Artiku, mně to přijde úplně normální, že kdo zve, ten platí, kdom partnera, samozřejmě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: artik*
Datum: 02.04.13 15:54

děkuji , už jesm si myslel, že to tak mám jen já

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 02.04.13 15:55

Hrochu, zve ten, kdo chce a platí ten kdo zve. Z jakého (formálního) důvodu je absolutně vedlejší a často zcela nepodstatné! Je na pozvaném, zda pozvání přijme či odmítne! To je vše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 02.04.13 16:07
avatar

Tady se jednalo o velmi mladý vztah a možná i úplně první a ty ve většině případů nevydrží.Nikam nezvat,rozešli jste se jako přátelé a to je pěkné,ale je konec,tak si zbytečně nedávejte naději,ani ,,slepovaný hrnek,,už pohromadě dlouho nedrž,!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 16:29
avatar

Je to pro Tebe blbý, ale asi je fakt konec - ona se snaží chovat slušně - ale asi Tě už nemiluje - a vztah ze soucitu není k ničemu. Jsi mladej, tak se vzpamatuj - za pár let to budeš vnímat jinak. Věř mi. Zdravím Marcela.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlmart
Datum: 02.04.13 20:44

No, já jsem možná špatný rádce, ale ze své vlastní "dívčí" zkušenosti před x lety, vím jedno.Ve věku od 15-ti do 18-ti let jsem se zásadně zdržovala nějakých vážných vztahů, protože jsem chtěla mít svoji "ženskou svobodu" a šílela jsem z představy, že by mě omezoval nějaký kluk.Takže jsem flirtovala a asi lámala mužská srdce, ale bylo mi to úplně fuk.Podotýkám, že vše probíhalo zásadně bez sexu, ale o to možná pro ty kluky hůře.Já nevím, jaký byl váš vztah,ale podle těch indicií, které jsi uvedl, jste se možná přechodili,možná, že ta tvoje dívka, taky chtěla mít trochu klidu pro sebe, i když tě měla ráda a třeba ten rozchod taky úplně nechtěla, když jste stále v takovém kontaktu.Koho nechci, toho přece odstřihnu sakumprásk a basta fidli! V každém případě se nevnucuj, i kdyby tady byly nějaké naděje a možná, že i jsou, tak se musíš pro ni dělat vzácným!Žádné zvaní někam, popřát na dálku a fifty.My ženské jsme některé divné patronky a já osobně si myslím, že když jí půjdeš z očí a jen lehce se semtam připomeneš, ale spíše jakoby náhodou, tak pokud ten váš vztah opravdu má budoucnost, tak jí po nějaké době budeš chybět.Ale pokud ne , tak bude šlus a budeš definitivně vědět, jak na tom seš! Jak říkám já: " vždycky je lepší špatná jistota, než dobrá nejistota.

Čus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 21:53
avatar

Dobrý večer, Hrochu, přemítám, co tu vlastně hledáš.

Jedním dechem píšeš: "Ona je opravdu chytrá dívčina", a současně ji podceňuješ (nebo jak si to mám jinak vysvětlit?).

Opravdu chytrá dívčina okamžitě prohlédne, že sis její narozeniny vzal jako záminku k setkání.

Nebylo by rozumnější jí napsat přímo, co cítíš, a někam ji pozvat? Bez záminky!

doplněno 03.04.13 01:28:

O důvod víc nevyhledávat záminku (narozeniny), ale jednat přímo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hroch32
Datum: 02.04.13 22:25

Ona to ví, ona to moc dobře ví.

Od: hroch32
Datum: 02.04.13 22:27

Tedy to, že moje city k ní neochladly. Protože takovímto vyznáním jsem se s ní loučil, tehdy, když se se mnou rozcházela.

Od: jinx*
Datum: 13.05.13 22:10

Ona moc dobre vie ze to budes skusat.V mojich ociach si slaboch.Predstav si ze by sa k tebe vratila.Tocila by si ta okolo prsta a skusala by co si moze dovolit a ty by si jej to vsetko zral.Holka manipulator.Pozname taketo.

Viem ze je to davnejsia tema tak sem hod jek si dopadol ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hassen
Datum: 13.05.13 13:16
Jak jsi dopadl? Poradil bych Ti méně přemýšlet o tom vztahu a o ní a víc přemýšlet o sobě. Co udělat, aby jsi byl pro holky přitažlivější, jak se chovat. S jedním děvčetem se mi povedlo vybudovat si přátelský vztah i potom, co mě nechala. Udělal jsem to tak, že jsem se po rozchodu hodně opil, prováděl příšernosti, ráno zašel do kostela a řekl si, že za tohle mi žádná holka nestojí. Pak jsem ji pustil z hlavy a dál se k ní choval mile, aniž bych cokoli zkoušel. Za dva měsíce se mi omluvila a řekla, že si mě váží za to, jak jsem to pojal a že se s ní dál přátelsky bavím. Už je to několik let a pořád jsme dobří kamarádi.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.