Jak na otok pravé ruky

Od: Datum: 01.04.13 18:39 odpovědí: 6 změna: 04.04.13 09:52

Manželovi z ničeho nic otekla pravá ruka -dlaň a zápěstí.

Trpí artrosou ramene a já předpokládám,že je to od toho.

Uměl by mi někdo poradit co se s tím dá dělat?

Ledování nepomáhá.Nevíte o jiné terapii?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 18:56
avatar

Tady bych toho asi moc nevymýšlel a zítra zašel k lékařim tenhle otok může mít mnoho příčin / šlachy, karpální tunel, poškozená některé kústka.../ nemá moc cenu odkládat, mluvím z vlastní zkušenosti, odklad návštěvy jen stav zkomlioval a léčení se o dost prodloužilo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dedanovotny*
Datum: 01.04.13 19:00

Dobrý den, pokud e k potížím přidává brnění či mravenčení a bolesti kloubů prstů,pak se zřejmě jedná o počínající syndrom karpálního tunelu. Vtomto případě neváhejte a pošlete manžela do neurologické ordinace k vyšetření. JÁ SÁM JSEM TO PRÁVĚ ABSOLVOVAL.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.04.13 19:12
avatar

Ledování je řešení důsledku, ne příčiny. Ta ruka otekla z nějaké příčiny, artróza v rameni má taky zcela jistě nějakou příčinu. A buďte si jistá, že žádná nemoc se bez příčiny neobjeví. Takže najít příčinu, tu odstranit a zmizí i otok.

Podle mých zkušeností a pozorování 90% všech zdravotních problémů způsobuje zcela nevhodná strava. Mnoho lidí bere jídlo stylem "sežeru a vypiju všechno, však ono si z toho tělo vybere co potřebuje". Ale tak to nefunguje. Je to stejné, jako když nalijete do auta benzín s vodou nebo do motoru olej smísený s pískem. Sice to pojede, ale velmi špatně a motor se bude ničit.

Pokud nepopíšete zdravotní stav Vašeho manžela a stravovací návyky, nelze konkrétně řešení poradit. Co se týká obecně otoků, ty bývají často způsobené problémy se srdcem nebo ledvinami. Ale jak říkám, nevím co jíte, takže můžu jen obecně poradit úplné vypuštění cukru a produktů z něj, hlavně slazených limonád. Ostrá, kořeněná jídla, lilkovité rostliny a přebytek soli můžou zase blokovat ledviny. Přidat vařenou zeleninu, obiloviny, třeba občas zelný salát. Pokud bude manžel v pořádku vnitřně, otok zmizí sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.04.13 09:14

Dobrý den. Pravá noha oteklá je nebo není?


doplněno 05.04.13 11:34:

Je to těžké, ale musí jít k doktorovi, protože pokud tak neudělá, je možné, že mu za pár dní ve dvě ráno budete volat záchranku, protože se Vám začne dusit v posteli. Takže okanžitě k doktorovi. Vezměte si někoho na pomoc, aby nemohl odmlouvat a okamžitě k doktorovi! Tohle není sranda už!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.13 09:52

Noha oteklá není a manžel k lékaři jít nechce,je to s mužskými trápení.

Datum: 02.04.13 11:55
avatar

Toto musí vidět doktor. Může to být artritida, může to být ucpaná céva trombem, může to být karpální tunel. Jedině lékař najde příčinu. ;) Musí k doktorovi, protože si může ledováním pohoršit.

doplněno 04.04.13 10:56:

Takova, jaké trápení? Je to jeho ruka, chce to tak, má to tak. Až to tak nebude chtít, změní to. :D

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.