Odpovědný zástupce (stavebnictví)

Od: Datum: 01.04.13 15:04 odpovědí: 17 změna: 02.04.13 18:39

Rád bych se zeptal jestli nemá někdo nějaké tip na to jak sehnat opovědného zástupce do podnikání (živnostničení). Jde o projektovou činnost ve výstavbě a provádění staveb. Hledám už dlouho a neúspěšně.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 15:54

Jednoho projektanta mám v rodině.Pracuje v okolí Slaného,Prahy a Berouna.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: pod
Datum: 01.04.13 16:22

A myslíte, že by byl ochoten tuto funkci vykonávat? Dle zákona odpovědný zástupce nenese odpovědnost za vlastní práci (tu nese autor autorizačního razítka). Zodpovídá pouze za správný chod živnosti.

Jde o to, že již s několika projektanty spolupracuji, ale každý z nich již vykonává odpovědného zástupce 4 lidem (tedy maximum).

Děkuji

Datum: 01.04.13 19:13
Ono to samozrejme ma svuj duvod, proc nikoho nemuzete sehnat.
Osobne bych tuto cinnost delal jen VELMI dobremu znamemu, pokud vubec...

Datum: 01.04.13 19:16

a né zdarma

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.04.13 20:52

Ano, cízí lidi občas tuto funkci nabízejí za finanční kompenzaci.

Mám SŠ, dálkově (kombinovaně) studuji VŠ. S přítelkyní dítě. Chtěl jsem se nechat zaměstnat jako projektant, ale nabízená mzda nepokryla moje životní náklady (splátka hypotéky, půjčka, náklady na mimino, zdravotní, sociální, a běžné potřeby). Z tohoto důvodu jsem i po vyhrání výběrového řízení musel nabídku zaměstnání odmítnout a živnostničit. Další 3-4 tisíce za funkci zástupce jsou v mém rozpočtu nezanedbatelné.

Datum: 01.04.13 20:55

chápu ,ale vy chápejte proč by to někdo dělal a vy jste měl za to slusné peníze

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.13 21:02
Pokud je pro Vas 3-4tis Kc za zastupce nezanedbatelna polozka, pak toho zastupce opravdu najdete tezko..leda by snad byl od Armady spasy..
Mel jste se nechat zamestnat jako projektant..a s VS by jste mohl mit za 3 roky autorizaci..S SS musite mit 5 let praxe..a je otazka kdo Vam praxi potvrdi a ten zastupce zadarmo je podle mne utopie.Snad jedinou sanci by bylo mit zastupce primo v nejblizsi rodine, ovsem to by jste se takto neptal.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.04.13 21:30

Důvod proč jsem se nenechal zaměstnat jsem uvedl výše.

Jak jsem se už zmínil - kamárádů a známých (kteří by mi výkon dělal zdarma nebo za malý poplatek) znám spoustu, ale již mají pozice obsazené (vykonávají je zdarma)

Od: ladaadal*
Datum: 01.04.13 19:29

Ono to s tou odpovědností taky není tak stoprocentní. V případě ztráty zakázek nese po určitou dobu zodpovědnost za jeho zaměstnanecký vztah. Jsou tam pak problémy s pracákem.

Datum: 01.04.13 20:45

To nechápu. Jaký zaměstnanecký vztah. Jsem OSVČ. Zakázky si hledám sám.

Od: uska®
Datum: 01.04.13 22:58

pod - asi jsem natvrdlá.

Můžete mi napsat důvod proč bych třeba já vám měla dělat zdarma garanta a brát na sebe odpovědnost? Pokud není průšvih, tak se to jeví jako kde nic tu nic, jen podepíšeš papír a je to. Vy budete vesele podnikat a já se budu strachovat kde uděláte průser. Kdyby tohle potřeboval můj bráška, tak samozřejmě má u mě vše zdarma. Ale proč vám?

doplněno 02.04.13 08:31:

...Pokud odpovědný zástupce nedodává podnikateli také autorizační razítka...

Ale vždyť vám jde o autorizační razítko, bez něj se na trhu práce moc dobře neobejdete. Nejlépe svou píli se k tomuto razítku dopracovat sám.

Datum: 01.04.13 23:41

Né natvrdlá nejste.

...Vy budete vesele podnikat a já se budu strachovat kde uděláte průser... Tuto větu můžete vznést pouze tehdy pokud neznáte obsah živnostenského zákona .

Živnostenským zákonem je přesně definováno za co odpovídá odpovědný zástupce. "Odpovědný zástupce je fyzická osoba ustanovená podnikatelem, která odpovídá za řádný provoz živnosti a za dodržování živnostenskoprávních předpisů". "Pokud podnikatel poruší své povinnosti, nemá to za následek postih odpovědného zástupce" .

Pokud odpovědný zástupce nedodává podnikateli také autorizační razítka, tak nenesene žádnou odpovědnost za obsah projektu. Za případné chyby ručí autor kulatého razítka - tedy odpovědný projektant.

Takže provádění funkce zastupování zdarma určitě né, ale čas, který zástupce nad svou funkcí stráví (téměř žádný) podle mě neodpovídá 3-4 000 kč. Kdyby na sebe bral i riziko a zodpovídal za práci podnikatele, pak bych to pochopil a akceptoval bych i vyšší částku.

Znám několik lidí, kteří začínali podnikat v jiných oborech také skrze odpovědného zástupce, ale nikdy né za úplatu. Prostě zavolali člověku s potřebnou kvalifikací a bylo.

Děkuji za názor. Má otázka byla asi položena špatně.

Datum: 02.04.13 00:18

Ještě doplním:

...a opravím Vaši větu (Vy budete vesele podnikat a já se budu strachovat kde uděláte průser)

Já budu celé noci pracovat, dohadovat se s investory a Vám přistanou peníze na účtu.

Od: ladaadal*
Datum: 02.04.13 05:29

No, tvůj garant by si to měl prostudovat, teď to hledat nebudu. Ale když hledala odpovědného zástupce manželka, měla problém, protože v případě ztráty zakázek a pokusu o dávky na pracáku, tě nasměrujou na tvého zástupce, ať se o tebe postará, když se za tebe zaručil. A je tam nějaká stanovená lhůta, po kterou je za tebe zodpovědný, takže dost pochybuju, že to někdo cizí udělá zdarma.

doplněno 02.04.13 05:31:

Jinak ještě k tvé větě - já budu pracovat a garantovi přistanou peníze na účtě. Ale to je tvůj problém, tak si zaplať a dodělej vzdělání, které ti umožní v daném oboru podnikat bez garanta. Ty něco potřebuješ a divíš se, že ti to nikdo nedá zadarmo?*zed*

Datum: 02.04.13 18:29

Tak co se týče ztráty zakázek apod. - Ok - to jsem nevěděl. Nicméně vzhledem k tomu, že cca 75% práce přesouvám na kolegy mi nedostatek práce moc nehrozí.

Ta věta byla myšlená jako argument proti "uska".

Mimochodem. Já problém se vzděláním nemám. Mám sice pouze vystudovaný středoškolský obor stavebnictví se zaměřením na pozemní stavby, ale ve studiu pokračuji na VŠ formou dálkového studia. Takže platím. (Což jsem už ale psal - to jen pro nepozorné čtenáře). Důvod potřeby zástupce je nedostatečná délka praxe. Měl jsem se nechat zaměstnat? No proč né - nabídka zněla 15 000kč hrubého. Od rána do večera v pražským kanclu. Ale ono se to těžko přijímá, když náklady na život jsou min. 20 000 kč.

Od: ertl
Datum: 02.04.13 06:13

tak pán to chce zadarmo. to přeju úspěšné hledání.

Datum: 02.04.13 18:39

Néééééééééé - pán to nechce zadarmo. Pán to chce za adekvatní částku, ale né mnohonásobně předraženou, což jsem už také vysvětloval - před přispíváním zcela neužitečných odpovědí si prosím přečtěte celé vlákno. Cenu určuje trh, já jako součást trhu nabízenou cenu neakceptuji.

Jinak děkuji za přání k úspěšnému hledání, protože se povedlo. Měl jsem schůzku s pánem, který mi po zajímavém hodinovém rozhovoru o stavebnictví řekl, že jsem ho něčím zaujal a proto mi odpovědného zástupce vykonávat bude a to dokonce zadarmo.

Takže všem slušným přispěvovatelům děkuji. Všem ostatním též děkuji za účast a poškleby. Jsem znechucen antipodporou lidí, kteří se chtějí sami uživit. Sbohem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.