Darování majetku státu

Od: Datum: 01.04.13 14:27 odpovědí: 3 změna: 01.04.13 18:05

Dobrý den,

stalo se, že naše příbuzná naletěla nějakým obchodníkům a nechala si vytěžit nějaký les za babku. Nyní je potřeba les vysadit a jen náklady na tuto činnost patrně přesáhnou zisk.Chci se zeptat, zda je možné nějakým způsobem tento pozemek darovat státu. Příbuzná je na důchodě a v požehnaném věku, něco takového je nad její síly jak fyzické tak finanční. Díky za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 15:31

zkuste i takto vytěžený pozemek nabídnou ke koupi majitelům okolních pozemků.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nemamnick*
Datum: 01.04.13 17:12

Jak dlouho je ten les vytěžený? Protože jestli je to více než 2 roky tak bude ještě pokuta. Až ten les znova zasází tak je nutný ho do 7 let od vytěžení zkontrolovat od odborníka, jak roste a co chybí tak dosázet.=dalčí náklady. A ještě dotaz:jak může někdo udělat takovou kravinu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: les
Datum: 01.04.13 18:05

dobrý den,

cožpak musím mít na všechno povolení? Pokud si paní nechala vytěžit les za malý peníz, je to smutné, nicméně u starších lidí bohužel nic zvláštního, hodně firem toho zneužívá.

Pokud byla výlučnou vlastnicí paní, proč by nemohla prodat vytěžený les, respektive tedy paseku? Se svým majetkem si přece každý může nakládat, jak uzná za vhodné, pokud samozřejmě neporušuje zákony. A vytěžená plocha jistě také nějakou hodnotu má.

Je pravda, že vysázet znovu les je velice náročné, na druhou stranu při dodržení podmínek je možné získat dotaci(nevím, jestli to nyní už nezrušili, ale my jsme je při vysazování měli). Další možností je darování vytěženého pozemku někomu příbuznému, který by byl třeba s to jej znovu vysázet.

Nevidím důvod k tomu, proč darovat něco státu. K této možnosti bych se snad přiklonil pouze v případě, že bych neměl opravdu žádné příbuzné ani nějakého známého, který by připadal v úvahu. Pokud není nikdo, kdo může dědit, tak majetek bohužel propadá státu automaticky. Vzhledem k tomu, jak náš stát hospodaří, bych i tak, kdyby tato možnost u mě nastala, že bych neměl dědice, odkázal bych majetek nějaké organizaci, která by s ním jistě hospodařila lépe než náš stát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.