Kamarádčiny stavy - psychická porucha?

Od: Datum: 01.04.13 14:14 odpovědí: 5 změna: 01.04.13 15:53
Dobrý den,
moje kamarádka, říkejme jí třeba Aneta, má velmi divné chování, které se neustále zhoršuje, zajímalo by mě tedy, zdali by nemohla trpět nějakou poruchou. S Anetou se známe dva roky, od jejích 17ti let, na první pohled působí jako sympatická dívčina, pusu neustále od ucha k uchu. To je ale bohužel jen "obal", v soukromí takto veselá není, trpí depresemi a někdy celé dny nevychází z bytu. Od jejího přítele jsem se dozvěděla, že celé tyto dny jen leží v posteli a nekomunikuje. Občas si prý lehne na podlahu a má hysterický záchvat. Po takovémto záchvatu jde většinou ihned spát a když se probudí, funguje naprosto normálně. Dále Aneta trpí záchvaty vzteku, tyto bohužel nemá jen doma ale i na veřejnosti, po nich (někdy i během) se rozvzlyká a omlouvá se. Příčiny jejích záchvatů jsou mnohdy naprosto směšné.
Další podobné rysy jejího chování mě bohužel nenapadají, doplním případně později.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 14:32
avatar

Dobrý den. Na tuto otázku dokáže odpovědět jen odborník - psycholog, psychiatr. Po důkladném rozhovoru a vyšetření. Je potřeba zjistit příčinu jejích stavů a následně určit diagnozu, popřípadě stanovit léčbu. Psychiku nemá v pořádku určitě, ale z jakého důvodu, takto na dálku nikdo neodhadne (deprese, stresy, obavy, úukost, záchvaty vzteku...) Určitě je potřeba jí pomoci a nenechávat jí s tím takto bojovat samotnou a žít. Jste-li dobré kamarádky a má-li chápavého a milujícího přítele, buďte jí oporou a snažte se jí přesvědčit k vyšetření a návštěvě odborníka. Sama to nezvládne a vy také ne. Její stavy se mohou začít zhoršovat a může to skončit třeba sebepoškozováním, sklonem k sebevraždě atd. Je to opravdu vážné, ať to začne řešit a nebojí se, nechat si dát pomoci. Musí sama chtít, vy jí můžete jen s pochopením podpořit v tom, aby pomoc začala hledat a problém mřešit. Můžete jí k odborníkovi doprovodit, uklidňovat ji atd. Je to jen můj názor, Vaše je to kamarádka. Držím palce!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: marenka*
Datum: 01.04.13 14:49

Tak třeba.. http://nemoci.vitalion.cz/maniodepresivni-psychoza/ Vysvětlete kamarádce, že jí chcete pomoct a zajdete s ní psychiatrovi, psychologovi. Nesmí si ani na vteřinku myslet, že z ní děláte blázna, to už budete vědět vy, co na ní platí. Moc držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 01.04.13 15:08
avatar

Mařenka-předběhla mne*palec*Dle příznaků,které popisujete,se pravděpodobně o tuto duševní chorobu jedná,a u ní je nutná psychiatrická léčba!Má ji jedna dáma z mého okolí,a řekněme,nezávidím jí,dokonce se jí i někdy bojím,těžko se to popisuje...Řekněte kamarádce,aby toto urychleně začala řešit,je to běh na dlouhou trať,a člověk to sám není schopen zvládnout:(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: marenka*
Datum: 01.04.13 15:34

;) touhle chorobou trpí i zpěvák Richard Müller. Možná je někde na netu i jeho zpověď, kde otevřeně mluví čím si prošel a prochází.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 15:53
avatar

Mne depky postihly až v 65 letech, když už jsem byla stará a navíc mi chcíply moje nejmilejší kočky - jednu z nich mi zabil blbej veterinář. Řešila jsem to v té chvíli alkoholem, ale nic moc. Pak mi doktorka předepsala antidepresiva (citalec 2x denně) - a dobrý. Asi to není Tvůj případ, protože jsi na to moc mladá - ale stejně si zajdi k nějakému psychologovi a hlavně to nenechej "zastarat"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.