Hra na kytaru

Od: Datum: 01.04.13 10:48 odpovědí: 6 změna: 01.04.13 16:28

Ahoj :)
Měla bych 2 otázky ohledně hry na kytaru-1.strašně moc bych se na ní chtěla učit hrát, bohužel když mamce řeknu, že bych chtěla kytaru, tak mi řekne, že mi žádnou nekoupí, protože by mě to prej nebavilo.. a tak se chci zeptat jestli nemáte nějaké rady jak jí k tomu přemluvit?
2. kdyby mě jí mamka pořídila, chtěla bych se učit hrát doma, ale nevím jestli je to možné, jestli to není moc složité, jestli třeba existují nějaké stránky na internetu, kde bych se podle toho mohla učit... do nějakého kroužku hry na kytaru se mi chodit nechce.
Předem děkuji za odpovědi ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.04.13 10:55
avatar

Pokud to opravdu CHCEŠ, a není to jen momentální rozmar, můžeš si na kytaru našetřit z kapesného. Alespoň uvidíš, zda o hru na kytaru opravdu stojíš.

Pokud si pak kytaru koupíš, nebylo by od věci do kroužku chodit, alespoň te začátku, než se naučíš základy. Je to určitě zábavnější, a donutí Tě to k pravidelnému cvičení.

Abyses naučila sama hrát na kytaru, k tomu je zapotřebí opravdu pevná vůle a chuť se učit. Je to o pravidelnosti a tak trochu "zažranosti" - jinak skončí kytara v koutě jak lapač prachu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 11:00
avatar

"strašně moc bych se na ní chtěla"

"se mi chodit nechce"

Vidíš to? Strašně moc chceš, ale nechceš pro to nic udělat. Máma tě asi trošku zná a ví, že kytara by byla další věc, na kterou by se prášilo v koutě. Pokud by ses skutečně chtěla učit (cokoli), tak takovému učení musíš obětovat celé hodiny denně na úkor jiných aktivit. A není to otázka dnů a týdnů, ale měsíců a let.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.04.13 11:05

určitě se dá pořídit kytara někde z bazaru za pár korun, která bude pro začátečníka akorát, jen nedokážeš posoudit, zda je v pořádku, když tomu dá se říct v téhle fázi vůbec nerozumíš. na netu je mraky lekcí, jak se naučit hrát, včetně ladiček, techniky,akordů,textů (např.Youtube, Supermusic.cz atd.) nejlepší by bylo, když se Ti nechce chodit do lidovky, někoho, kdo to umí a jen tak pro zábavu Tě pro začátek něco ze hry na kytaru naučí. možná máš talent a naučíš se sama, myslím že je dost kytaristů, kteří toho takto dosáhli

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 01.04.13 11:09

Zdá se, že už předem hledáš výmluvu, proč to nejde. Dotazy na hraní už tu byly. Dej si inzeráty (je to zadarmiko) kdo daruje kytaru. Nebo si půjč a zkus, zda vydržíš denně brnkat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sweetie
Datum: 01.04.13 11:22

Jiří Jirmal- noty, které vřele doporučuji. Jsou pro začátečníky a je v nich všechno krásně popsané. Pak, až se naučíš akordy si můžeš noty stahovat s netu a doprovázet písničky. Složité? A co je dnes jednoduché..když něco chceš, tak se pro to musíš i obětovat. Já jsem skončila s flétnou a dřu na kytaře..no a dnes už doprovodím cokoliv. Je to hlavně o tom, co tomu dáš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 16:28
avatar

nejdříve si tu kytaru pujč. Určitě nějaký tvůj předchůdce ve tvém okolí nějakou má pod postelí nebo na skříni. No a pak zkus, jestli u kytary vydržíš sedět a sedět, dokut ti prsty nezačnou hrát samy. Hlavně levá ruka dělá na začátku problémy, protože hmatník se musí držet dost velkou silou a struny se zařezávají do prstů. Pak si teprve kytaru kup, jinak z ní uděláš kus dřeva. Žádný recept jak na kytaru snadno a rychle neexistuje.

A navíc ti dobře radím, jestli chceš skutečně hrát, pak si nějaký kytarový kroužek najdi nebo se s někým domluv, ať je vás víc.

Jinak vydržíš tak sotva týden.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.