Podnikání v invalidním důchodu

Od: Datum: 31.03.13 20:33 odpovědí: 4 změna: 01.04.13 08:47

Dobrý den. Prosím přemýšlom o podnikání ale jsem častečně invalidní 1 stupně a nevím když začnu podnikat jestli budu muset platit zdavotní a sociální. Můžu na netu pročítat ale vše je v palagrafech a já bych chtěla nějak lajcky. A taky jestli to omezuje na peníze? Ještě jsem se dočetla že od pracáku můžu nějaký peníz dostat na rozjezd. I když bych tomu moc nevěřila když na nic nejsou peníze.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 31.03.13 21:02

Ale bez těch paragrafů se nelze obejít. Pokud pracák dá, je třeba tam zajít a poptat se, na co konkrétně, za jakých podmínek.
Hradí se daň z příjmu, ZP, SP za jistých podmínek. Je dost webů, pro podnikatele, kde je to vysvětleno, třeba podnikatel.cz, jakpodnikat.cz, finance cz... A co účetní? Zadat třeba "osvč invalidní důchodce".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.13 08:47

Děkuji za odpověd a za odkazi. Musí vše zjistit chci jen prodávat nic velkýho. Pravě že asi je to jedna z možnosti protože mám děti který musím dát do školky takže nemůži jít uklízet od 5h do 9h a do ostrahy 12h taky nejde jak nemám hlídání je to na nic. účetnictví si myslím že mě snad někdo udělá z rodiny máme 2 jednaje švagrová je účetní a 2 tomu rozumí a snad to i umí to musím zjistit. Krásné velikonoce.

Od: uska®
Datum: 31.03.13 21:46

Jak přeložit paragrafy do lidské řeči? hmm . U invalidy 1. stupně se plně předpokládá, že bude pracovat, takže klidně podnikejte, můžete si vydělat neomezeně.

Prvním rokem při podnikání neplatíte povinné minimální zálohy na zdrav. a soc. pojištění. Nemocenské pojištění je zcela dobrovolné při jakémkoliv druhu podnikání.

Další rok po podání daň. přiznání se soc. a zdrav. pojištění vypočte z vašeho zisku - nebude to žádná hrůza. Při malém zisku neplatíte opět zálohy, jen bude doplatek.

Ať chcete nebo ne, musíte se pár základních podmínek pro podnikání naučit a hlavně rozumět jim.

Ohledně pracáku - odpověď vám mohou dát jen na pracáku u vás. Můžete dostat dost a nebo nic. Záleží jaký předložíte projekt na podnikání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.04.13 08:40

Dobrý den krásné vlikonoce i když to vypadá na vánoce.Děkuji moc za odpověď. Máte pravdu musím se to naučit jak a proč k podnikání. Budu mít na to čas.Do května mě jede rodičák a pak půjdu na pracák tak do tý doby si nastřádám informace.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.