Do čeho investovat?

Od: Datum: 31.03.13 18:12 odpovědí: 4 změna: 01.04.13 05:21

Dobrý den, mám celkem slušně prosperující firmu a tak bych rád do něčeho zainvestoval. Hodně jsem přemýšlel například o investičním zlatě nebo také o umění. Chtěl jsem tedy poprosit o radu, případně nějaký tip, co vidíte jako dobrou investici nebo i nějaký článek o investování.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.13 19:52
 
avatar

Nejlepší je investovat do vlastního dobře rozjetého byznysu - třeba akvizicí konkurenční firmy v jiném kraji nebo založení nové pobočky, investicí do cílené reklamy. Vyplatí se angažovat kvalitní lidi a ty motivovat.

Výhodná investice bez rizika je do pozemků a nemovitostí. Tam cena klesat nebude nikdy. Při koupi bytů ještě budete vydělávat na pronájmu, který Vám byt vlastně zaplatí. Pokud chcete vysoké zhodnocení, je nutné investovat prvně do kontaktů - potom lze koupit třeba pole za 10 Kč/m a prodat jako stavební pozemek za stonásobek.

Pokud máte místo, můžete investovat do historických vozidel (druh starožitnosti) - chce se to ale trochu vyznat, nebo s někým znalým situace na trhu spolupracovat, potom se tímto lze i velmi slušně živit. Cena historických vozidel neklesá, spíše většinou strmě roste.

Zlato - dobrá investice, ale pouze do fyzického zlata, které budete mít uložené ve svém trezoru/schránce. Pozor na investiční společnosti, které zlato fyzicky nemají, nebo ho prodají klidně vícekrát, tady se podle mnohých odborníků schyluje k velkému problému.

Umění je taky dobré, ale opět se to chce vyznat, můžete se stát lehce obětí chytráků, kteří vyšroubují cenu.

 
Od: artik*
Datum: 31.03.13 20:31
 

zíleží cca kolik .Vše je o penězích

 
Datum: 31.03.13 20:38
 
avatar

investujte do nemovitostí a pozemků , ropy , plynu , elektřiny , staveb , alkoholu , cigaret - to jsou věci u kterých je minimální riziko že by jste prodělal.

 
Datum: 01.04.13 05:21
 
avatar

Jaké byste předpokládal zhodnocení?

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.