Exekuce bez avíza

Od: Datum: 31.03.13 09:35 odpovědí: 5 změna: 31.03.13 12:58

Dobrý den.Chci se zeptat jestli můžu dostat exekuci aniž bych předtím dostal jakoukoliv výzvu k zaplacení dluhu od banky nebo od soudu nebo mi musej nejdřív upozornit obsílkama..Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: boban*
Datum: 31.03.13 09:56

Nemusíte dostat vůbec nic! Exekutor k Vám může vtrhnout rovnou v podstatě kdykoliv. Když nebudete zrovna doma, tak si k tomu přivolá zámečníka a nechá odvrtat zámky u dveří aby se Vám mohl vloupat do bytu a kompletně Vás vykrást! Znám konkrétní případ mých sousedů, kdy se jim exekutor Vrána vloupal do bytu a všechno jim ukradl, veškeré vybavení domácnosti a odvezl. Přitom oni vůbec nic nedlužili, ale exekutor měl důvodné podezření, že u nich bydlí dlužník. Takové jsou naše slavné zákony našeho "demokratického" státu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 11:44

Nemůžete dostat exekuci "jen tak" bez jediné zprávy. Soudy i exekutoři poctivě posílají vše, co poslat mají. Otázka ale je, kam ta pošta chodí. Doporučuji si zjistit, na jakou adresu měla být ta pošta zasílána. Lidé totiž dost často bydlí jinde, než jsou oficiálně hlášení a z toho pak vznikají podobné maléry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boban*
Datum: 31.03.13 12:10

Pokud se jedná přímo o Vás osobně, tak Vás jsou povinni předem upozornit a veškeré písemnosti zaslat poštou. Je pak ovšem otázka kde bydlíte a kam Vám chodí pošta resp. kde si jí přebíráte (viz příspěvek výše). V případě mých známých sousedů se jednalo o jejich syna, který s nimi už řadu let nebydlí, tudíž oni vůbec o ničem nevěděli a exekutor se u nich najednou objevil jak blesk z čistého nebe. Jenom údajně na základě "domněnky", že u nich bydlí dlužník a že tam má taky majetek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.03.13 12:43

Dnes už ne. Věřitel musí upozornit na dluh, předžalobní upomínka. Vizte i exekuční řád. Problémem je, že na intu jsou i staré informace, které matou (není ani datum zveřejnění, platí obecně, tudíž bacha!).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.03.13 12:58
avatar

Dobrý den. Exekutor žádné avízo nedává. To by nevymohl nikdy nic...Povinnost předžalobní upomínky (výzvy) má věřitel. Viz:

Věřitel je povinen zaslat dlužníkovi předžalobní výzvu k plnění ve smyslu § 142a občanského soudního řádu. Dlužník má tímto dostat šanci dobrovolně splnit dluh předtím, než dojde k podání žaloby k soudu, čímž se má zabránit například nárůstu finanční zátěže dlužníka, která pak vedle jistiny a úroků, je taktéž povinen uhradit náklady řízení.

Novela ustanovení § 142a Občanského soudního řádu nestanoví podmínku úspěšného doručení předžalobní výzvy dlužníku, ale jako dostačující uvádí situaci, kdy věřitel pouze zašle předžalobní výzvu k plnění naadresu pro doručování, případně na poslední známou adresu dlužníka. Proto by si každý měl hlídat zejména doručování, vyzvedávání pošty, doručovací adresu a adresu trvalého bydliště _ v takové situaci je samozřejmě nejlépe uvést takový stav do souladu se skutečností, tedy například tak, že změní adresu trvalého bydliště, jiným řešením je například služka České pošty st. p. tzv. dosílka

Pokud někdo dluží nějaké peníze, nebydlí na adrese trvalého bydliště, nevyzvedává si poštu, nezařídí si doručování jinak nebo upomínky ignoruje, riskuje samozřejmě zvýšení dluhu o soudní a následně případně také (nemalé) exekuční náklady..

Takže Vaší povinností je, zařídit si vydzvedávání pošty. Pokud to neděláte, exekutor chodí bez ohlášení dopředu..

Změny v exekucích od letošního roku podrobně zde:

http://www.bezplatnapravnipor…y-upominky-a-jeji-nalezitosti

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.