Dloho jsem neviděla souseda - co dělat

Od: Datum: 30.03.13 20:25 odpovědí: 21 změna: 04.04.13 22:46

Už jsem dlouho neviděla souseda. Ve středu byl ještě autem někde ve městě, ale od té doby jsem jej neviděla. Kontakt na jeho rodinu nemám. V domečku se nesvítí a ani z komína se nekouří. Co dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 20:30
avatar

nejrozumější je kontaktovat policii *cteni*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zdravi
Datum: 30.03.13 20:36

Já bych kontaktovala, jenže mám strach, aby to nebyl planý poplach. Už jsem si říkala jít za starostou, ale nevím, no.

Od: pt®
Datum: 30.03.13 20:34
avatar

Zkuste na něj zabouchat, jestli se ozve. Já dříve nosila otci nákupy a kastrůlky s jídlem denně. Jednoho dne jsem neodemkla, klíče byly zevnitř a slyšela jsem úpěnlivý hlas, úplně zesláblý. Vlezla jsem dovnitř sklepovým okýnkem a otec byl raněný mrtvicí a ležel několik hodin na zemi. Takže, pokud se soused neozve, tak volat policii. - pt

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zdravi
Datum: 30.03.13 20:39

Tak to je mi líto tatínka. Soused děti má, ale nevím kde, jako děti jsme se vídávaly, ale čas a povinnosti...navíc tátu nenavštěvuji...tak je to naozaj. Chodím od okna k oknu a čekám... Děkuji Vám

Datum: 30.03.13 20:48
avatar

Pokud si netopí, pak je to divné...Viděla jste ho autem se z města i vrátit zpět domů? Nemohl by být třeba s něčím v nemocnici? Zabouchala bych na dveře, na okna a pak zavolala tu policii. S její pomocí by se mělo přijít na to, zda se náhodou nestalo neštěstí pánovi doma, nebo zda neleží třeba v nemocnici...Prostě řekněte, že máte o něj obavy, že je nezvěstný, přestala jste ho od středy vídat...Dejte vědět, prosím, jak to dopadlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 30.03.13 20:58

Zvolila bych postup, který popsala kapkanadeje. Chci jen říct, ať se nebojíte, Policie je na takovéhle hlášení zvyklá, taky takhle u nás pátrali po sousedce )a to dokonce i na popud jiné sousedky, o které se obecně ví, že to nemá v hlavě úplně v pořádku). Ale tenkrát měla bohužel pravdu. Rozhodně přeji, ať má vaše pátrání šťastný konec. Je hezké, že se o souseda staráte. Připojuji se k prosbě, ať dáte vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janice
Datum: 30.03.13 21:52

ahoj! muze byt naprikald v nemocnici na operaci nebo odjel na dovolenou...zabouchej na dvere, okna... pokud se netopi v teto zime, je to divne, pokdu nepresel na elektricke primotopy...pokud ma rodinu, jiste ho bude brzy shanet...pozadej dalsi sousedy o pomoc, treba oni ho videli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 30.03.13 22:00

Od toho tu máme policie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 22:06
avatar

Dobry den,s policii,bych pockal zasel,bych za starostou nebo mu zavolal,tak predas problem na nej a on je od toho,aby to resil take mas vic moznosti jako sehnat adresu na deti toho pana atd..rekni mu to,tak jak jsi to napsala tady nam clovek nema byt lhostejny.pak nam dej vedet jak to dopadlo *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 30.03.13 22:18

starosta by to nejspíše začal řešit až zítra nebo třeba pozítří , stejně by kontaktoval policii . Proč to tedy odkládat . Paní pokud má z policie strach může zavolat anonymně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 30.03.13 22:17

Souhlasím s tím že je lepší zavolat policii - ČIM DŘÍVE - TÍM LÉPE nejlépe ihned , každá hodina je v případě zranění nebo dokonce únosu vyvažvána životem . Nemusíte mít strach raději 2x volat zbytečně než 1x nevolat a nepomoct , je opravdu lepší ikdyby to bylo plané zavolat policii oni mohou vstoupit do bytu a zjistit zda se ve vnitř nacházi nebo ne , a zjistit zdali třeba jen někam neodjel nebo zdali je opravdu pohřešovaný vice lidmi . Takže neváhat a volat linku 158. Vaší poviností je poskytnout pomoct a můžete více pomoci než uškodit. Kdyby to byl planý poplach nic vám nehrozí , žádný problém mít nebudet.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.03.13 22:58
avatar

A auto má doma? Mohl totiž odjet na velikonoce ke svým příbuzným...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 30.03.13 23:57

Jsem stejného názoru jako limoska. Jsou velikonoce a mohl odjet a není to moc dnů. Také nikomu neříkám kdy a kam jedu, to by mohli sousedi volat každou chvilku a to bych jim moc vděčná nebyla, aby policie násilně otvírala můj byt.Nebo snad ten pán nikdy nikem neodjede? A k čemu má auto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.13 00:28
avatar

Začít dělat něco rozumnějšího, než sledovat jako stará drbna, kde se co šustne. Soused z vás musí mít radost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: apa*
Datum: 31.03.13 03:18

Ernie, zamyslete se, pán je zřejmě starší ročník a žije sám. Vy asi zavřete dveře bytu v paneláku a jsou Vám všichni ukradení. Víte, jsou lidé, co jim život druhých není lhostejný. To není o tom, co se kde šustne, ale o mravních hodnotách a mezilidských vztazích.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.04.13 20:06
avatar

No, já si cením mravních hodnot v tom směru když jsem sousedce ukradenej a nešpehuje mě kdy a kam jsem jel. Nevím, kde jste přišel (přišla) na to, že bydlím v paneláku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 31.03.13 10:52
avatar

Tak to bych s Vámi hodně nesouhlasila.Kdyby nebylo všímavosti lidí, mnohdy by některé příběhy a případy skončily hodně špatně. A pro poučení. loni v únoru si sousedka mého bratra všimla, že můj bratr nevychází asi 2 dny ven a netopí a pak volala a bratra jsme našli mrtvého doma v obýváku, Takže než o někom řeknete, že je drbna, tak to domyslete do důsledků...

doplněno 31.03.13 10:54:

Odpověď je pro ernie...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.04.13 22:46
avatar

Děkuji za poučení. Takže všímavost sousedky ohledně bezpečnosti vašeho bratra neměla žádný význam. Všímala si a stejně to skončilo špatně. Tak vidíte. Lituji, že váš bratr umřel.

Já osobně bych raději natáhl brka při pomyšlení, že mě šmíruje drbna, která nemá nic lepšího na práci. Ale to je věc názoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdravi
Datum: 31.03.13 11:06

Díky Vám všem, dopadlo to dobře, soused vylezl ráno odházet sníh. Obavu o něj mám, protože je starší, vdovec a dost podivín. Ještě jednou díky Vám.

Od: ladaadal*
Datum: 31.03.13 11:13

Tak vida, aspoň k něčemu je ta bílá příšera dobrá. Nebylo by dobré ho navštívit a zjískat kontakt na přibuzné pro příští obavy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janice
Datum: 31.03.13 11:16

pokud mate o neho takovy strach a je to vas dobry soused ci kamarad, dohodnete se, ze vam da rozvrh kdy a kam a na jak dlouho pojede a tyto stresy vam odpadnou :) to byste pak mohla volat policii kazdy tyden kdyz si jeden vecer nezatopi...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.