Prodej poštovních známek

Od: Datum: 30.03.13 19:26 odpovědí: 7 změna: 30.03.13 22:28

Dobrý večer, měl bych otázku ohledně prodeje poštovních známek. Mamka má trafiku, ve které mimo jiné prodává i pohledy, přání atd. Většina lidí si samozřejmě rovnou koupí i poštovní známku aby se nemuseli táhnout až na poštu. Zatím to mamka praktikuje tak, že známky kupuje na poště za běžnou cenu a následně je bez zisku prodá. Moje otázka tedy zní, je možné aby známky zakoupila od ČP levněji a měla tak z prodeje nějakou provizi? Nebo může známky oficiálně prodávat a mít z prodeje zisk pouze pošta. Na internetu se mi žádnou zmínku o tomto nepodařilo najít. Je mi jasné, že by se nejednalo o závratné sumy, ale v době kdy stát odírá podnikatele kde může je každá koruna dobrá

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 20:44

Dříve bylo možné odebírat známky se slevou a prodávat je je za nominální cenu. Provize (zmíněná sleva) byla odměnou obchodníka. (Ale nevím, jestli se to nezměnilo. Zkuste se zeptat na poště.)

Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 30.03.13 20:49

Sice známku prodá bez zisku, ale může to zvýšit obrat. Já osobně si nekoupím pohled tam, kde pro mne nemají taky známku.

Od: tra
Datum: 30.03.13 20:55

No jasně, tak to už je spíše věc názoru jde mi spíše o nějaký ten zisk na známkách

Od: jirbar*
Datum: 30.03.13 22:28

No jasně. Jednoduché řešení. Když z nich nemá zisk a neví jak ho získat, tak ať je neprodává. Může si vzít jiný sortiment. Třeba lízátka nebo prezervativy. Nikdo ji přece do ničeho nenutí.

Datum: 30.03.13 20:53

Známky dodávají i velkoobchody, které se zabývají právě zbožím pro trafiky a podobné obchůdky.

Např. tady.

Datum: 30.03.13 21:42

řešením je prodávat známky dráž? *nevi* když jsem v trafice pohled a budou tam prodávat známky tak si známku koupím tam i kdyby byla o něco dražší . Nebo odebírat známky v obrovském množství po dohodě s poštou případně toto nabízí celkem velká řada velkoobchodů kde je při nakupu třeba 300-1000 Kusu velká množstevní sleva v závislosti na množství . Otázkou je prodáte 300-1000 známek? nebudou to "vyhozené" peníze

doplněno 30.03.13 21:44:

počkat poštovní známka má pevně danou cenu ovšem mezi náma "co se nedá obejít - přeskoč " že? . Takže jediná možnost je ten množstevní odběr . Ovšem zde bych dobře počítal a přemýšlel zdali za měsíc prodám tolik známek stejné hodnoty.

doplněno 30.03.13 21:46:

když bude mít obchod množstevní slevu co se vyplatí od 300 Kusů tak vezmete známku v hodnotě 10 Kč a musíte jich vzít 300 asi nebude prodávat pouze známky v hodnotě 10 Kč ale třeba i 20 Kč a to je dalších 300 Kusu , rázem máte 600 Kusů známek , no to je slušná kupa *smich**smich**smich* po vzoru nové reklamy - velká optika , silné bulve *smich*

Od: janice
Datum: 30.03.13 22:01

ahoj! mela jsem kdysi trafiku a vim, ze snad z kazde znamky mi posta dala 30 haleru a jeste jsem jich musela vzit par set a podepsat s nima smlouvu...bylo to nevyhodne a tak jsem to udelala tak, ze jsem si je nakoupila na poste a pohled jsem zdrazila tak aby se mi cesta pro znamky a na postu vyplatila a netratila jsem :))Zalezi take v jake je oblasti, nekde stoji pohled 2kc a nekde v centru 10 kc...takze ja bych je o korunu zvedla...kdyz proda mamka za rok 1000 znamek neni to nic moc, je to litr a na ulici ho nenajde...zvedne to obrat coz neni dobre, protoze je to bez zisku a bude platit vetsi dane...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.