Nahrada lekaře neboli propustka a proplacení

Od: Datum: 30.03.13 15:22 odpovědí: 3 změna: 30.03.13 18:32

dobrý den, prosím o radu. dne 8:2 jsem byla u lékaře v jiném městě než mám bydliště i práci, v práci jsem odevzdala lístek od lékaře neboli propustku potvrzený, od 25.2 jsem do 26.3 marodovala, dochazku jsem podepisovala dne 26:3 za ůnor, a to jsem převzala i výpl. pásek, kde jsem zjistila, že mi nebyla proplacena návštěva u lékaře. vedoucí mi ted tvrdí, že to již zpětně nelze, poradí mi nekdo, jak to tedy kompenzovat, přišla jsem o dost velkou částku , na kterou jsem měla nárok děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.03.13 16:32

Jestli jste navštívila lékaře, který je nejblíže Vašemu bydlišti nebo zaměstnání, a nebylo-li možné možné lékaře navštívit v mimopracovní době, máte nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku.

Pokud však šlo o jiného lékaře, máte nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku pouze za dobu odpovídající návštěvě lékaře zmíněnému výše. Na náhradu mzdy máte samozřejmě právo i zpětně (odkažte zaměstnavatele na níže uvedené NV).

___ Viz: Nařízení vlády č. 590/2006 Sb.

Ohodnoceno: 0x

Od: sape*
Datum: 30.03.13 18:00

děkuji za odpověd, ja tohle vím, chtěla jsem poradit jak zaměstnavatele přimět, aby mi toto dodatečně proplatil, když je již další měsíc a únor byl již uzavřen

Datum: 30.03.13 18:32

Odkažte jej na zmíněné nařízení vlády. Chybu udělal zaměstnavatel, on ji musí napravit.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.