Hypotéka - nedostavěný objekt

Od: Datum: 28.03.13 12:05 odpovědí: 4 změna: 29.03.13 07:50

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenost s hypotékou na nedostavěný objekt? Rádi bychom si vzali hypotéku, ale nechceme zastavovat byt: Ovšem v případech, kdy chceme zastavit budoucí dostavěnou nemovitost nechceme postupně čerpat poskytnuté peníze a dále dokládat fakturami se prý musí s bankou podepsat směnka na hodnotu půjčky, jako zajištění do doby, než nemovitost bude dostavěna a následně zastavena po další dobu splácení. Chci se zeptat, zda nevíte, že to tak opravdu funguje a čím se podpisem směnky zavazuji, zda to není příliš riskantní. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.03.13 17:12

Podpisem směnky se teoreticky stává majitelem stavby banka. Takže do podobu splácení vy nevlastníte nic. Po splacení budete majitel vy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pejta
Datum: 28.03.13 20:28

Díky za odpověď. Oni mi tvrdí, že ta směnka bude platná jen do doby, než dostavíme a následně jako záruka bude zastavena dostavěná nemovitost.

Od: koukolik
Datum: 28.03.13 21:27

S tím si dovolím nesouhlasit. Směnka představuje velmi zhruba řečeno uznání závazku a povinnost zaplatit v určený čas danou částku. Vlastnictví stavby s tím rozhodně nemá co dělat, zvlášť když ještě nestojí. To je taky důvod proč se banka jistí tím papírem. Teprve v momentě kdy budete mít dostavěno, vložíte do katastru zástavu na dům a směnka může být zlikvidovaná.

Při jednání s bankovním ústavem nebo jinou renomovanou úvěrovou společností bych se toho nebál, je to běžná praxe. U různých soukromých expres půjček bych byl ale opatrný. Směnka je mocný nástroj k vymožení peněz. Když nezaplatíte, případný soud nijak nezkoumá jak a jestli závazek vznikl oprávněnně a zrovna vystavuje platební rozkaz a odtud je už jen malý krůček k exekuci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejta
Datum: 29.03.13 07:50

Díky, moc jste mi pomohl.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.