Změní se společným bydlením vztah?

Od: Datum: 28.03.13 17:14 odpovědí: 10 změna: 28.03.13 23:47
Dobrý den,
Jsme spolu s přítelem dva roky, mi je 19, jemu 25... Přítel se před nedávnem rozhodl odstěhovat od rodičů a požádal mě, abych bydlela s ním. Moji rodiče si myslí, že je to dobrý nápad a pokud se rozhodneme spolu bydlet, chtějí nás podpořit. Já mám ale strach. Do teď jsme se vídali dvakrát týdně. Někdy jen jednou, o víkendu, o to více jsme se pak na sebe celý týden těšili. Jsme do sebe strašně moc zamilovaní ale pokud spolu budeme bydet, vídat se každý den, nezevšední nám to moc brzy? Neměli bychom ještě počkat?
Omlouvám se za svůj krkolomný monolog.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.13 17:19

To nezjistíte, dokud to nezkusítě. ;) Ze zkušenosti doporučuju, než se definitivně rozhodnete pro společné bydlení, vyzkoušet si nejdřív jeden měsíc, a pak se uvidí, jestli to půjde.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.13 17:20

Nejlepší je křest ohněm! Aspoň uvidíte, jak vám to bude klapat, či nebude.

Od: wamp®
Datum: 28.03.13 17:25

Zdravím Vás.Co na toto odpovědět...Kdyby každý přemýšlel,tak jako Vy,tak by nebyly rodiny jako takové,ale každý by žil sólo:DPíšete,že se strašně milujete,tak nevím,co tady řešíte.Není co řešit,proč váháte,z čeho máte strach,a na co čekáte?Také by se mohlo stát,že jednoho krásného dne přijdete do přítelova bytu,a bude tam zabydlená jiná*uf*Chyťte příležitost za pačesy,a běžte do toho,věk už na to máte...A budete se lépe poznávat,získávat životní zkušenosti spojené se staráním jednoho o druhého.Není to žádná věda,ovšem,musíte se vzájemně respektovat,pomáhat si,tolerovat především své prvotní chybičky,a hlavně,důvěřovat si,to je důležité!Hodně štěstí do nového života*placni*

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 28.03.13 17:28

Naopak, právě společné bydlení ukáže, jak je to s vaším vztahem. Musíš na to koukat pozitivně. Když se vztah nezmění, nebo se změní v určitých mezích, budeš vědět, že je to opravdu pevný vztah. Když se změní tak, že se zbortí, budeš ráda, že to přišlo teď a ne za pár let, až budou i děti. Je to stejné jako zkusit být od sebe hooodně vzdáleni. Buď to vydrží nebo ne. Ale je lepší přijít na to hned, než žít v nejistotě, ať už bude výsledek jakýkoli.

Od: zoufalka
Datum: 28.03.13 17:30
Děkuji za názory.. :)
Datum: 28.03.13 17:31

Dobrý den. Každý vztah se změní společným soužitím. Lépe se poznáte v praktických věcech, to je pravda. Ale také Vás to může připravit o iluze. Nebude již důvod domlouvat si rande, krást na sebe čas, namlouvat si jeden druhého atd... Společné žití je již určitý závazek k tomu druhému atd. Ano, zvyknete si na to být spolu každý den, trávit spolu volný čas, víkendy..Každý takový vztah jednou zevšední. Někomu to vyhovuje, jiného to třeba otráví a pozná, že na takový život ještě připravený není. Vše záleží jen na vás dvou. Jaké si to uděláte, takové to budete mít. Ale pokud byste měla jít do společného bydlení a žití se strachem, počkejte s tím ještě, dokud si nebudete jistá tím, že právě s tímto chlapem chcete žít a mít ho vedle sebe...Prodlužte si tu dobu chození spolu, randění, bez starostí...Ono to počítání peněz, nervy z toho, z čeho zaplatit složenky, co opravit teď, co ještě počká, co je třeba koupit dřív atd. nikomu neuteče. Dospělá jste, záleží na Vás, zda se na to cítíte být dost připravená a zralá...Můj názor je, že nemáte proč společné bydlení uspěchat, Váš je to život. Naložte s nímtak, jak to cítíte a nač se cítíte...Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 28.03.13 17:31

Dobrý den.

Chodíte spolu již dva roky, proto si nemyslím, že byste měli ještě čekat. Za dva roky jste se dostatečně poznali. Každý vztah se musí vyvíjet, někam směřovat. Není nic horšího než přechozený vztah. Vaši rodiče mají pravdu, plně s nimi souhlasím. Zkuste bydlet společně. Poznáte tak, zda jste schopni spolu sdílet nejen radosti, ale i starosti běžného každodenního života. A pokud by se přece jen stalo, že to soužití nebude takové, ja si oba přejete, přijdete na to aspoň včas. Věřím, že nic takového se ale nestane a přeji mnoho štěstí a tolerantní pevný láskyplný vztah.

Datum: 28.03.13 17:56

Já si myslím, že jste ještě hodně mladá. A je pravda, že když se sestěhujete, přijdete o to těšení se na sebe. Hupnete do "normálního" dospěláckého života, a pokud s tím nepočítáte, může Vás to převálcovat, a Váš vztah zničit.

Budete se muset ze dne na den zabývat složenkami, účty, každodenními nákupy, vařením, praním atd., atd. a vše bude možná jen na Vás. Protože pokud Váš přítel žil dosud u rodičů, a maminka o něj pečovala, budete muset převzít tuto péči Vy. Možná proto také přítel chce, abyste se přistěhovala...

Mám dva varovné příběhy ze svého okolí: Bývalé sousedky 17letá dcera si prosadila bydlení se svým o několik let starším přítelem. Opravdu "velká" láska. Za několik měsíců si neměli co říct, a za necelý rok ji přítel "vrátil" mamince. Denní stereotyp a večerní sezení před televizí jejich lásku zničil...

Mojí nejlepší kamarádky 19letý syn se odstěhoval k přítelkyni. Dva roky spolu bydleli, zařizovali "hnizdo" - a nakonec se syn vrátil domů. S tou dívkou spolu nadále chodí-nechodí, on bydlí u maminky a studuje, a nemusí se zabývat všemi těmi věcmi, co jsem popisovala na začátku - účty, nakupováním, vařením...

Pokud máte pocit, že toto všechno zvládnete, jděte do toho. Ale nějak si ošetřete ten stereotyp - udržte si každý své koníčky, stýkejte se s přáteli, mějte každý nějaký malý prostor sám pro sebe. Jinak vás to udolá. Já osobně si myslím, že byste měla počkat nějakou dobu, jak si Váš přitel povede sám, abyste opravdu nepřevzala jenom roli opatrovatelky po jeho mamince.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.13 18:30

ten vztah se změní a to od základu budete se vídat deně budete řešit společný problémy hlavně pude o peníze-placení nájmu jídla složenky atd a věřte že to nebude sranda společný bydlení většinou dokonale prověří váš vztach. pokud se máte rádi jak píšete děte do toho akorát doporučuju prozatim nemyslet na pořizování dítěte skuste si s přítelem nejdřív tak rok dva bydlet a pak se uvidí ;)

Datum: 28.03.13 23:47

v kazdem vztahu jsem hned ze startu s partnerkou bud bydlel nebo skorobydlel a je to super :) ale musi nekdy vypadnout taky, treba do prace, do skoly nebo za kamoskama nebo rodicema :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.