Jak začít podnikat

Od: Datum: 27.03.13 21:46 odpovědí: 9 změna: 27.03.13 22:48

Dobrý večer,

rád bych si nechal poradit od zkušených kolegů, kteří začali podnikat v internetovém obchodování.

Vzhledem k tomu, že bych si rád přivydělal, rozhodl jsem se koupit e-shop. Má otázka tedy je, co vše potřebuji k provozování onoho internetového obchodování. Nikdy jsem nepodnikal a nevím co se proto musí vyřidit a jaké dokumenty k podnikáni mít, jak je to s bankovním účtem pro podnikání a s platbou daní. V případě, je-li ještě něco co bych měl vědět, prosím napište mi.

Vím, že je to nezvyklý dotaz, ale začínám

Moc Vám děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.13 21:48

HODNĚ OPRAVDU HODNĚ VELKÉ ŠTĚSTÍ , velký počet reklam , reklamních akcí a propagaci která každého zaujme . Dnes je takové množstvý e-shopu že malé e-shopy musí podlézat nízkou cenou a to se jim nevyplatí - krachují , na tohle jste si měl vzpomenout tak před 10 lety kdy byl opravdový rozmach a měl jste slušnou šanci , pokud neuděláte e-shop velikosti alza.cz tak to budete mít hodně těžké.

Ohodnoceno: 2x

Od: kingkong007*
Datum: 27.03.13 21:54

Nejde mi o to vydělávat si tímto, ale spíše jde o přivýdělek...

Datum: 27.03.13 21:57

ze začátku to chce hodně času. a hlavně počátečních investic , za web (domena .cz) , za zboží a další věci

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.13 21:57

Je to tak, jak píše kolega víše, pokud o tom vůbec nic nevíte, přeji úspěšný boj, prvních několik měsíců bude dost těžkých. ALe zas na druhou stranu, kdo vydrží, bude to dělat dobře, dokáže si i trochu přilepšit, ale aby se dalo konkurovat, marže jsou opravdu mizerné.

Nicméně k Vašemu dotazu, v prvé řadě potřebujete živnost a bankovní účet. Určitě není na škodu, najít si nějakou účetní, která bude vědět více informací ohledně "papírování" ;)

Přeju pevné nervy ;)

Od: vlasatec*
Datum: 27.03.13 22:18
Sám vlastním dva eshopy, protocil jsem tam asi 20mega ale ty doby už jsou pryč lidi šetří tak hledají to nejlevnější a nejnižší ceny už umí vyjednat u dodavatele jen fakt velcí hráči. Třeba mall.cz prodává o 200 kč levněji než je můj nákup. Musíte mít fakt dobrý zboží kde není konkurence pak tu šance je. Je třeba ovládat Seo optimalizaci jinak se nedoplatite na reklamě. Kde jsou ty roky kdy se za 500 koupilo a za 2000 prodávalo... Hodně štěstí přeji.
doplněno 27.03.13 22:43: Živnost na nákup a prodej, zařídit si dopravce abyste nemusel osobně na poštu, účetní co vám zpracuje doklady nebo šikovný účetní program. Záleží jaký sortiment chcete nabízet, pokud třeba mobilní telefony musíte svůj web vyladit tak, aby ho seznam a google na zadani spojení "mobilní telefony" našel. Jinak jako reklamu doporučuju google adwords a sklik. Také je třeba se zařadit do srovnávačů zboží.cz a heureka. Není spatné vyfotit prodejnu aby zákazníci viděli že nejste obyvakovy eshop.
doplněno 27.03.13 22:46: Chce si hlavně vyhledat o kolik levnější je konkurence. Pokud nejsou marže tak nezaplatíte ani tu účetní ani prokliky ze srovnávačů cen.
doplněno 27.03.13 22:50: Jaký sortiment máte v plánu?

Datum: 27.03.13 22:24

chapu ze doba dnes nepreje ale clovek kdyz nezkusi a neriskuje nema aspon timhle se ridim :) a docela mi to v zivote prineslo uspech. Kazdopande kdyz mate takove zkusenosti chci se zeptat tedy co konkretne vse musim kolem toho zaridit a pripadne dovysvetleni co je seo optimalizace. dekuji za vasi odpoveda vas cas.

doplněno 27.03.13 23:06:

týká se to odvetvi sportu a sport. potreb

Datum: 27.03.13 22:48
Od: buss®
Datum: 27.03.13 22:36

Doby, kdy se do toho dalo vrhnout po hlavě a vědět minimum jsou již pryč. Jsou tady velcí hráči. Jedině zboží, které není, ale které není a je požadováno? Myslím, že všeho je dosti a když to není tady, tak se to doveze. V jakém kvantu objednáte? Zajet osobně do Asie? Když něco chci, tak projedu int pro srovnání cen. Dnes i překupce dodá levněji, než to vzít od výrobce. A proč bych si to nemohl objednat sám v cizině?
Takže, s čím obchodovat?

doplněno 27.03.13 22:46:

Jak začít, co k tomu je zbytečné vypisovat, je kopa webů pro začínající podnikatele.

Datum: 27.03.13 22:39

a kolik máš na zboží , aby jsi zaplnil sklady?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.