Podpora v nezaměstnanosti

Od: Datum: 27.03.13 12:27 odpovědí: 8 změna: 20.09.15 17:28

Dobrý den. Letos budu maturovat na střední škole, na vysokou jít nechci. Protože tady ani v okolí není žádná práce, nevím, zda se mi podaří něco najít nebo alespoň brigádu, praxi nemám žádnou. Prosím, dostanu alespoň nějakou minimální podporu? Bydlím u rodičů ve vesnickém domě. Děkuju za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.03.13 12:32

Dobrý den.

Ne, na podporu má nárok uchazeč o zaměstnání, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění.

Pokud se na ÚP zaregistrujete, nemusíte si aspoň platit zdravotní pojištění, což není pro člověka bez příjmu zanedbatelná částka (1.080,- Kč měsíčně)

Ohodnoceno: 4x

Od: pt®
Datum: 27.03.13 13:14

Podpora v nezaměstnanosti se řídí zákonem: http://business.center.cz/bus…akony/zamestnanost/cast2.aspx

§ 39

(1) Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který

a) získal v rozhodném období (§ 41) zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu32g) v délce alespoň 12 měsíců (dále jen "předchozí zaměstnání"); překrývají-li se doby důchodového pojištění, započítávají se jen jednou,
b) požádal krajskou pobočku Úřadu práce, u které je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání, o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti a
c) ke dni, k němuž má být podpora v nezaměstnanosti přiznána, není poživatelem starobního důchodu.
ostatní napsala "ron". - pt
Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.03.13 15:41

dle mě nějaké minimální dostanete. Protože škola je posuzovaná jako soustavná příprava na zaměstnání. Ale je možné, že to bude jen 2,5tis.. Na začátku jsou to myslím 3tis

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 27.03.13 21:03

"sokorka", toto již dávno neplatí. Dříve dostávali studenti po škole v evidenci ÚP životní minimum. Nyní říká zákon něco jiného, jak jsem již dala odkaz výše. - pt

Datum: 27.03.13 15:53

Dobrý den. Já se domnívám, že pokud bydlíte s rodiči ve společné domácnosti, nedostanete hned po skončení studia od státu nic. Záleží na tom, jaké jsou příjmy Vašich rodičů. On zákon o rodině říká, že rodiče mají vyživovací povinnost k dětem do té doby, dokud nejsou schopny samy se živit a myslím si, že právě o toto se budou na úřadě opírat...Takže po maturitě se zaevidovat na ÚP a hledat si zaměstnání. Zda Vám vznikne nárok na nějaké dávky Vám řeknou tam, ale můj odhad je, že nebudete mít nárok na žádné, protože jak jsem řekla, bydlíte s rodiči a jejich příjem se bude počítat...

Od: pearmonik*
Datum: 27.03.13 16:34

kdyz neni v okoli prace nezbyva nez okoli opustit, to je docela rozumne protoze bez penez byt cely zivot nebyva snadne a vymlouvat se na to taky porad neda. V praze je nezamestnanost neco malo pres 4%, prumerna mzda o 8000 vetsi nez ve zbytku republiky i bezne platy o 5000, nejen manazerske. Pak take brno neni k zahozeni, tak uz je to ale o dost horsi, jak platove tak nezamestnanost

Od: evapeigerova
Datum: 20.09.15 11:45

Dobrý den. Moje dcera letos odmaturovala a nedostala se na VŠ. Nahlásili jsme se na úřad práce. Máme nárok na nějakou podporu, než seženeme práci? Děkuji.

Od: twdjm
Datum: 20.09.15 17:28
Pokud nepracovala, tak ne. Leda byste byli nějaký úplně sociální případ, to by mohla mít nárok na nějaké sociální dávky, příspěvek na bydlení apod. Ale podporu v nezaměstnanosti nedostane žádnou. Jen nebude muset sama platit zdravotní.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.