Chování 2-3 letých dětí

Od: Datum: 02.06.13 21:14 odpovědí: 4 změna: 03.06.13 16:49

Ahoj!

Ráda bych Vás poprosila o radu. Chystám se na psaní jedné práce, která se bude zaobírat vývojem dětí mezi druhým a třetím rokem. Samozřejmě mám nastudované všechny dostupné materiály, ale mě zajímá také něco z praxe, protože ve svém okolí žádné takové škvrně nemám. Nemůžete mi sem prosím naházet JAKÉKOLIV postřehy, které Vás napadnou? Od toho, co dítě umí/neumí, čeho se bojí, jaká slova jsou pro něj složitá, jak rozumí, jak poslouchá, jak se vyjadřuje, jaké pohádky teď frčí, v kolik chodí spát, jestli nosí dudlík, jeslti umí chodit na nočník nebo záchod.. opravdu cokoliv, klidně to vemte nějak v bodech, stručně.. jenom abych věděla čeho všeho se ještě můžu chytit.

Předem Vám opravdu děkuju za Váš čas!
Moc si toho vážím.

Jana


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 02.06.13 21:38

Všechno je strašně relativní a vývoj dítěte nelze nacpat do nějakých tabulek. Jsou dvouleté děti, které krásně mluví a pleny nemají už rok a jsou tříleté, které neřeknou slovo a mají pleny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 07:58
avatar

Každé dítě je jiné, jak už psala pb. Léta jsem učila v MŠ a dodnes mi řada dětí defiluje před očima, ty milé, chytré, šikovné, na které ráda vzpomínám i ty horší, s kterými bych nejraději občas zaklepala. .

Nejlepší by bylo domluvit si návštěvu jeslí či mateřské školy a tam děti pozorovat. Aspoň týden. Pak byste vycházela ze svých vlastních postřehů a ne z toho, co Vám tady lidé "naházejí" jak sama píšete.

Nebo až se vylepší počasí, sedněte si na dětském hřišti na lavičku u pískoviště a pozorujte. Jak si hrají, jak spolu komunikují... Maminkám pak můžete klást doplňující otázky.

Bude pro Vás určitě lepší, když budete pracovat s tím, co jste sama zažila, viděla na vlastní oči, než s tím, co Vám kdo napíše. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.06.13 08:08
avatar

Dobrý den,přesně tak,tohle nejde jednoznačně napsat.Můj vlastní postřeh z mé rodičovské" dovolené",s naší princeznou jsem se skoro nikdy nevlezl do "Tabulek" v něčem byla hodně dopředu,jinde zase pozadu. Myslím si že vše je na přístupu rodičů a trpělivosti.Nic nehrotit,všechno má svůj čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 16:49
avatar

Opravdu, děti jsou velice různé a tabulky jsou jen pro srovnání, orientační.

doplněno 03.06.13 16:51:

Chtěla jsem vám něco přiložit, ale nedaří se. ;) Mladší a starší batole.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.