Chemoterapie- působení na člověka

Od: Datum: 26.03.13 00:36 odpovědí: 3 změna: 26.03.13 10:33

Máma má rakovinu prsu a v pondělí jde na první chemoterapii. Jak moc chemoterapie změní člověka, je smrtelná nebo zabíjí pouze ta rakovina? Je jasné, že jí vypadají vlasy, ale bude i vyhublá, změní se hodně? Bojím se , že pokuď ano, tak na to nejsem psychicky připravený. Musí to být strašné jít na chemoterapii když Vás nic nebolí, ale víte. že když to nepodstoupíte tak za cca 2 roky budete umírat v bolestech. Je chemoterapie nebezepečná jen když už máte rakovinu pokročilou a už máte nějaké bolesti nebo i tak bude člověku zle? Máma to možná od doktora ví, ale já s ejí na to raději nechci zatím ptát . Děkujů :( Jsem z toho špatnej :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.13 00:55
avatar
Chemoterapie smrtelná není a je to první krok ke zdarne léčbě. Na každého působí jinak, dá se očekávat, že mamince po ní bude nevolno. Po týdnu se s tím tělo srovná a bude relativně dobře.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 07:30
avatar

Tomáši, rozumím vám, ale musíte se sebrat a mamce pomáhat, jak nejlépe umíte. Zbavte se toho pocitu, že se to nehodí zeptat se. Maminka musí o tomhle probému mluvit. Vy buďte informovaným ne od nás, ale od ní. Musíte jí pomoci, nejen tím, že pomůžete v domácnosti, ale pomůžete jí s jejimi obavami a strachem. *sok* Já jsem po snad dvou letech od vyléčení začala mít šílené sny. Říká se jim noční děsy. Dozvěděla jsem se, že je to z nezpracovaného traumatu. Že jsem se k tomuto problému postavila příliš tvrdě. Jakože- je to potřeba, absolvuju to.Tělo se uzdravilo, ale vyděšená, traumatizovaná dušička, celá bolavá, zůstala. S maminkou o všem mluvte, dovolte jí, aby se ze svých traumat vymluvila, vyplakala. Život, to není jen zdravé tělo. ;) Jo, chema je fakt hnusná! Ale dá se přežít s vidinou toho, že toho vetřelce zabije. Fungující léky zabrání zvracení. Chema také zlikviduje spoustu užitečných věcí v těle. Např. imunitu. Tělo si časem všechno srovná. Časem, cca 1 rok. Takže se přestaňte děsit, stačí, že se děsí maminka. Vy buďte tou silou a energií, o kterou se bude moci opřít. :) Ne aby vás napadlo vymýšlet nějaké ujeté ptákoviny, o kterých jste slyšel, že rakovinu bezpečně zničí. Hladovka, citron, javorový sirup, k jídlu jen zelenina, citrusová jadérka, čaje a podobné nesmysly, které vymýšlejí lidé, kteří chodí kolem špitálu a o problému si přečetli v novinách. Dopřejte mamince to, na co bude mít chuť a netraumatizujte ji svým přesvědčením o tom, co je nebo není zdravé. *mala* Hodně štěstí vaší mamince, klid a sílu vám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 26.03.13 10:33

Dobrý den. Chemoterapeutika fungují tak, že zastavují/zpomalují růst buněk. A to jak těch rakovinných, tak ale bohužel i těch normálních. Takže v praxi to vypadá tak, že člověku slezou chlupy a vlasy a celková regenerace je daleko zdlouhavější. Znám několik lidí, kteří podstoupilui chemoterapii, byli hubení, neměli vlasy, chodili v šátku a vypadali špatně, ale nyní jsou z toho venku několik let a žijí si dále svlj plnohodnotný život. Vaše mamka potřebuje Vaši psychyckou podporu, protože ta má v tomhle případě stejný přínos jako léčba. Takže Vy dejte hlavu vzhůru a já Vám i Vaší mamce držím palce! Naděje umírá poslední!

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.