Vyplacení invalidního důchodu pozpátku

Od: Datum: 25.03.13 20:54 odpovědí: 3 změna: 25.03.13 23:47

Dobrý večer,zajímalo by mě,zda manžel,který utrpěl v roce 1996 úraz,po kterém je postižen špatnou hybností nohou a lékařka mu doporučovala aby si požádal o částečný invalidní důchod,ale manžel si nechtěl připustit,že by se jeho zdravotní stav , už nezlepšil,když ani po 10 letech se tento stav nelepšil,tak o ten invalidní částečný důchod požádal a ten mu byl přiznán.Ted bych chtěla vědět ,zdali si může požádat o vyplacení důchodu pozpátku.Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 25.03.13 21:13

Požádat si může - ale pozpátku nic nedostane , důchod se vždy přiznává k datumu podání žádosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 25.03.13 21:15
avatar

Nejde. Bylo to jen doporučení lékaře ať si zažádá o důchod. To je jako by jste měla zápal plic a lékař vám řekl ať si necháte vystavit neschopenku, což neuděláte a jste doma zadarmo nebo to přecházíte v práci. Není možno třeba za rok žádat zpět vyplacení neschopenky i když ve zdravotní dokumentaci máte napsáno, že jste zápal plic měla. Komise schvaluje přiznání inv. důchodu a den přiznání je tím východím bodem, od téhoto datumu se proplácí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 23:47
avatar
Důchod mu bude vyplácen od doby podání žádosti. Pred tímto datem bohužel ne. Na druhou stranu, kdyby si požádal dřív, treba by dřív přišel o práci.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.