Záznam v bankovním registru

Od: Datum: 25.03.13 20:46 odpovědí: 3 změna: 26.03.13 08:00

Dobrý den dostali jsme se s manželkou do registru neplatičů. Nebylo to ani naší vinou, jen jsme v roce 2007 pomohli známým s úvěrem jako ručitelé. Jenže ti se potom dostali do dalších problémů, my se vídali čím dal mín a vztahy ochably. Tenkrát by nás ani ve snu nenapadlo jak fatální to pro nás bude mít důsledky. Nyní bychom potřebovali zkonsolidovat své závazky.tak nám žádná banka nepůjčí a to jen kvůli tomuto záznamu. A navíc to má trvat 4 roky po splacení dužné částky. Přijde nám to jako nesmírně tvrdé opatření bank. Poradí nám prosím někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.13 21:02

S tímto už nejde nic dělat, to že se někomu zaručíte funguje stejně, jako když si půjčíte vy, prostě to nejde vynulovat či zrušit. Jediná možnost je osobní bankrot, ale na to musíte mít minimálně 2 závazky alespoň u dvou věřitelů, teď to nevím jistě, ale možná musí být pod exekucemi, ale to nevím jistě. Bohužel, budete muset platit a platit. Dokud to nezaplatíte, či nezaplatí původní dlužník. Bohužel, je mi to líto, přeji pevné nervy a hlavně už nikdy nikomu nic neručte

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.03.13 23:56

fajfer. odpovídáte sice dlouze, ale naprosro blbě *zed*. prosím Vás, když nic o insolvenci nevíte, tak o ní ani nepište.

Jinak tazatel se neptá, co s tím ručitelským závazkem. on se ptá na SVOJE závazky a na bankovní registr. Takže: zkuste požádat banku, která Vás do registru dala o výmaz. Pochopitelně dluh musí být zaplacen. Jinak jsou už i u nás na trhu banky, které sice do registru nahlížejí, ale v případě, že dluh je již splacen, tak dokáží klientovi pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 08:00
avatar

Četla jsem, že po splacení dluhu je možné odvolat souhlas s uchováním a zpracováním osobních údajů registru dlužníků. Pak by Vás registr měl vymazat a Vaše osobní údaje zničit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.