Mohu žádat po městu příspěvek na odhlučnění?

Od: Datum: 25.03.13 19:28 odpovědí: 2 změna: 25.03.13 21:22

Dobrý den všem. Předem vřele děkuji všem za odpovědi či rady. Město mi postavilo před domem zastávku MHD/15 m obluda/. Od té doby se samozdřejmě zvýšila před domem prašnost,hluk,pohyb lidí a také odhazování nedopalků od cigaret nebo lístků na můj pozemek ktarý se zastávkou sousedí. Vedl jsem s městem různé debaty a spory krz zastávku,ale vše bylo marné. Pomalu se smiřuji s faktem,že zastávku již nikdo neodstraní. Jak tomuto čelit? Klidné bydlení se změnilo do té podoby,že uvažuji o prodeji domu .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 25.03.13 20:14

Od pronikání venkovního hluku od aut účinně pomáhají plastová okna, která jej víc jak o 50 % ztlumí. Také se navíc do oken dají osadit prootihluková skla, ale není to levná záležitost. Mnohde tak úřad vyšel svým občanům vstříct a tato protihluková okna jim uhradil. Máte možnost se obrátit na Krajskou hygienickou stanici se žádostí o změření a posouzení hlučnosti. Měli by tam již mít s hlukem z provozu městské dopravy zkušenosti a třebas vám rovnou odpoví. V případě, že by byla překročena horní hranice přípustné hlučnosti, můžete dále jednat s úřadem o uhrazení protihlukových oken.

Co se týče odhazování nedopalků a jízdenek na váš pozemek, asi bych to řešila nějakým vhodným plotem., třebas zídkou a pod. Předpokládám, že se jedná o trolejbusy, které jsou tižší a neznečisťují ovzduší.

doplněno 25.03.13 22:51:

@megacruiser

s tou reklamou to je výborný nápad. Za vyvěšenou reklamu na vhodném místě a to určitě místo u silnice a hlavně zastávky je, se platí 5 tis. měsíčně. Přilepšení a bez námahy. A těch reklam by se vešlo asi víc. Viděla jsem na podezdívce nainstalované plechové desky jako neprůhledný plot a nich tabule s reklamou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 21:22
avatar

Máte pozemek oplocený? Pokud ano, doporučuji využít jeho skvělé polohy a umístit na plot třeba i velkou reklamu až k zemi :) Oddělíte se tak od zastávky (bude to fungovat jako zeď) a ještě získáte pár tisíc měsíčně za pronájem reklamní plochy. Samozřejmě pokud to místní podmínky dovolují, nevím jak to tam vypadá.

Teď budu vařit trochu z vody - nevím jak to je přesně v případě zastávky, ale možná jste měl být účastníkem stavebního řízení když Váš pozemek sousedí s pozemkem na kterém je zastávka. Třeba je tam zastávka protiprávně a bude stačit se do toho trochu vložit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.