Zvýšení spodní tlak 93/135

Od: Datum: 25.03.13 01:40 odpovědí: 5 změna: 25.03.13 13:42

Dobrý den,prosím Vás o radu mám zvýšený spodní tlak asi 93, nemáte někdo zkušenosti jak nebo čím spodní tlak snížit,moc na prášky nechci přistoupit.Děkuji za skušenosti

doplněno 25.03.13 09:45:

K lékaři chodím pravidelně je mě 53let a s tlakem bojuji už 17.let ,který se mě zhoršil po nešťovicích, stále jsem ho udržoval s jedním práškem pod 90, ale poslední měsíc mě trochu stoupl. Proto se ptám na rady , aby se zbytečně nebral další prášek na víc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.13 05:12

nedostatek informací...

měříte si tlak pravidelně, delší dobu, v jakém rozmezí kolíše a pod., nebo je těch 93 výsledek jednorázového měření? nekoukal jste před tím na pěknou ženu? neběhal po schodech nebo nesledoval politiku? jinak těch 93 ještě není nějak moc...a další chybějící údaj: Váš věk? nepíšete o životosprávě, spánku, pracovním vypětí, stresu, a dalších faktorech...

ještě je tu jedna možnost: navštívit lékaře...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.03.13 08:32

Krevní tlak kolísá i v průběhu dne. Přečtěte si ekonomickou rubriku v novinách nebo se podívejte na zprávy a tlak vám vyletí nahoru. To je normální stav. U mě například před zprávami 130/90, po zprávách 146/96, proto se na zprávy raději nedívám.

*

Takže vám radím, zachovejte klid, nic se neděje, měřte si tlak pravidelně a žádné prášky si sám (či sama) neordinujte.

Od: jirbar*
Datum: 25.03.13 13:42

To mohu jen potvrdit. Ve špitále mi měřili tlak každý den a byl velice nízký až z toho byly mdloby. Pustili jsme televizi, objevil se Kalousek a hned to letělo nahoru.

Datum: 25.03.13 12:13

Jinak, z přírodních produktů tkak regulují bezinky (bez černý _ sambucus nigra) v jakékoli podobě. ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Bez_%C4%8Dern%C3%BD)

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni.

doplněno 25.03.13 12:16:

http://www.salviaparadise.cz/bez-cerny-kvet-p-436.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.13 13:26

Pro obézní je podle ní zásadní zhubnout. Když se jim podaří snížit váhu o pět až deset procent, klesne jim i tlak. Úprava stravovacích zvyklostí ale pomůže snížit tlak i lidem s normální váhou.
Lidé, kteří si dietou chtějí snížit tlak, by měli omezit v jídelníčku sůl, optimální je 1,5 gramu sodíku nebo 3,8 gramu soli na den. Naopak by měli jíst osm až deset porcí ovoce a zeleniny za den, jedna porce je například jedno jablko. Obsahují draslík, který snižuje hladinu sodíku v těle. Dieta by měla obsahovat dvě až tři porce nízkotučných mléčných výrobků. Povoleny jsou dva alkoholické nápoje za den pro muže a jeden pro ženy, popsala Cífková.
"Když to ještě doplní fyzickou aktivitou, minimálně pětkrát týdně 30 minut, tlak jim klesne," dodala.
(zdroj www. doktorka.cz)

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.