První sex- nechci udělat hloupost

Od: Datum: 24.03.13 20:02 odpovědí: 11 změna: 25.03.13 19:49

Dobrý den, je mi 16 let a mám takový problém. Ještě jsem s nikým nespala ani žádný pořádný vztah jsem neměla. Spousta mých kamarádek už s klukem spala, jedna z nich o to přišla opilá v klubu s cizím klukem. Před tím jsem to nedokázala pochopit a myslela jsem si o ní, že je d*vka. Teď ale jak čas plyne a odpaněných holek přibývá, už mi možnost jít do klubu nepřijde tak nechutná jako před tím. Obracím se na vás, potřebuju "promluvit do duše". Zatím vím, že je to hloupost, vyspat se s někým jen abych nebyla sama, ale bojím se, že časem na mě dolehne depka a mně "rupne v bedně". Ráda bych o to přišla s někým koho budu milovat, ale já prostě nikoho nikdy nepotkám.. :( já nesnáším diskotéky a kluby a do kroužků, kam chodím, nechodí žádní kluci. Na další aktivitu ale už nemám čas.. Prostě nechci, aby si o mě ostatní mysleli, že jsem "ta, co je pořád sama". Já ten sex ani moc nechci, ale chtěla bych už mít nějaký pořádný argumenty proč se do toho nehrnu..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 24.03.13 20:15

Ahoj,

nebudu ti dělat kázání o tom, co je a co není morální. Jsem vlastně holka jen o pár let starší, než ty, takže rozhodně nechci moralizovat. Moje rada bude vyloženě přátelská: s prvním sexem vážně počkej na někoho, s kým nějakou chvíli budeš a budete se mít rádi. Proč? Protože nejspíš jen tak to bude stát za to. Zažila jsem sex s city i bez nich... A ten bez citů možná je uspokojivý, ale nikdy to není totéž. Navíc každému člověku s elíbí v posteli něco jiného a tak pokud sbalíš kluka třeba v baru a hupneš s ním do postele, bude to stát za houby. Když s někým chodíš, často spolu své tělo různými způsoby poznáváte dřív, než dojde k sexu, a tak už víte, co se druhému líbí, co ho vzrušuje a tak dále. S klukem z baru by si možná přišla o panenství, ale nejspíš by sis odnesla nepříliš hezký, nejspíš nepříjemný, možná i bolestivý zážitek. A to za to nestojí.

Navíc myslím, že první sexuální zážitek tak nějak podvědomě ovlivní vztah k sexu na dlouhou dobu... a skutečně si chceš nechat přístup k sexu nechat na roky, ne-li na celý život, ovlivnit nějakým připitým ňoumou, co skočí do postele s první holkou z baru?

Na ostatní holky kašli. Moje zkušenost? Stejně jich část kecá. Pár kamarádek, které tvrdily, jak proběhl jejich první sex, mi později přiznaly, že měly sex až o pár let později. Je to machrování. A navíc zbytečné. I na střední jsme měli vě třídě holky, co měly první sex třeba až v maturitním ročníku, a nikdo se jim za to neposmíval. Asi dvě vlastně až později. Je to každého věc.

Pokud je ti nepříjemné, že ostatní ryjí, klidně říkej, že chceš první sex se vším všudy a prostě čekáš na někoho, ke komu budeš něco cítit. Na tom není nic trapného ani naivního, věř mi. Nebo klidně předstírej, že sis někoho našla, pokud je to to, cot i udělá život snadnějším,. je to jen a jen tvoje věc. Ale jak říkám, stačí, když si za svým názorem budeš pevně stát a všichni ho přijmou a smát s eti přestanou.

A rada na závěr: Každý si někoho najde. I ty. Někdy je to věc náhody. Já v minulosti své kluky potkala na akci více škol (byl z jiné střední), pak to byl něčí kamarád, na oslavě kamarádčiných narozenin, a tak dále. Neboj. Ona náhoda funguje. konec konců i v tom klubu s emůžeš seznámit - ale ne s ním skočit do postele, ale vyměnit si číslo, zajít na kávu, poznat se... a kdo ví, třeba přeskočí jiskra.

takže věř si, jistě jsi moc milá holka, už z tvého projevu vidím, že přemýšlivá. Věř i svým názorům a nenechej se zvyklat hloupýma řečma.

Kdyby sis chtěla promluvit víc, klidně napiš do zpráv.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 24.03.13 20:21
avatar

Dobrý den. Děláte dobře, že si to schováváte pro někoho, s kým bude stát za to prožít první milování. Nechtějte být jedna z těch, které o panenství přijdou pod vlivem alkoholu a druhý den ani nemusí vědět, s kým...Ať si o Vás myslí každý co chcete, Vy sama přece dobře víte, proč s tím nepospícháte a proč to nechcete jen tak náhodně a je jedno s kým. Věřte, že potkáte toho, kdo právě toto na Vás ocení. Nemáte kam spěchat. Mějte se ráda a važte si sama sebe za to, že jste taková, jaká jste. Ona ta spousta kamarádek také nemusí mluvit pravdu...

doplněno 24.03.13 20:41:

PS: Opravuji větu - Děláte dobře, že si to schováváte pro toho, s kým bude stát za to, prožít první milování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 24.03.13 20:37

Nejsem holka, takže možná proto nechápu ono "schovej si to pro někoho"*), tomuhle nerozumím.

Ale - pokud se s někým vyspíš ´jen tak´, vztah ti to nepřinese - ani s dotyčným, ani s nikým jiným, to nemá smysl. Sex ti nepomůže "nebýt sama" - ani vnitřně, ani v očích okolí.

Za sebe ti poradím - vyspi se s tím, s kým se budeš chtít vyspat proto, že se s ním budeš chtít vyspat - ne proto, co si o tobě kdo myslí nebo nemyslí. A vyspi ses ním, až budeš ty chtít, dřív ne.

A - promiň, ale - ..."já prostě nikoho nikdy nepotkám"... je častý postesk mladých, až budeš starší pochopíš, jak falešný, prozatím mi(nám) budeš muset věřit.

:-D

*) cituji KapkuNaděje, s dovolením

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 20:57
avatar

Holka holka,nemáš kam spěchat.No a co že jsi panna,jednou to přijde.A třeba to bude na pláži u moře při západu slunce.Myslím si že je to lepší než u záchodu na diskotéce s 1,5 promile v krvi.

Všechno krásné máš ještě před sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 24.03.13 21:41
Dělej prosím co ty chceš, ne co chtějí tvý kamarádi. Já třeba chci spát jen s jednou a je mi 26 a rád si na ni počkám a je mi úplně fuk co si o mě myslí ostatní. Prostě to tak cítím...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 23:00
avatar

Já si též počkám. A nemusí to být ten, se kterým chci prožít zbytek života a mít milion dětí. Stačí, když to bude ten, komu bych byla ochotná dát své tělo. Jak jednou řekla jedna postava v seriálu: "Muži litují žen, se kterými nespali. Ženy litují mužů, se kterými spaly."

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jinarealita
Datum: 24.03.13 23:57

Precti si, co se deje, kdyz ma nekdo presne opacny problem nez ty.

Muj nazor: pockej si na nekoho, koho budes mit rada a kdo bude mit rad tebe. Nebo by jsi radeji, az ho potkas, mu rikala: "Jsem rada, ze jsem konecne nekoho jako ty potkala. Chci se pochlubit, ze pred tebou uz jsem to delala se ctyrma klukama na zachode na diskotece, ve sklepe na party, za barakem s Vencou a pak jeste s jednim znamym moji kamaradky u nas doma". Takova informace kazdeho potesi. Nebo ne? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:02
avatar

Nespěchej a počkej na lásku. Klidně říkej, že už jsi sex měla a o intimních věcech, že se nebavíš.Jsem dost sexuálně založená, ale z počátku mi sex moc příjemný nebyl, i když jsem ho chtěla. Překonat ztrátu panenství a nepříjemné pocity v počátcích sex. života mi pomohl právě láskyplný vztah. To vše nepříjemné jsem z lásky podstupovala pro fyzický kontakt s milovanou osobou i pro jeho uspokojení. Bez lásky by to byl spíš traumatický zážitek, ktetrý by tu pravou touhu neodstartoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 14:57
avatar

Ahoj, jsi vcelku rozumná, když se dokážeš na podobný problém zeptat ostatních.

Myslím si, že máš ještě čas. Víš, holky jsou slepice. Tím neurážím, taky jsem byla. Ale jedna zakdáká, že už není panna a ostatní začnou: My chceme taky, my chceme taky!

Zatím o nic nepřicházíš. Než přiopilá přijít o panenství kdesi na nečistém záchodku s kýmsi, koho ani pořádně neznáš, raději si ho zachovej. Až budeš mít opravdu někoho ráda, něco k němu cítit a on k Tobě. Je to daleko víc, než podržet kdykoliv komukoliv.

Přišla jsem o panenství s dědou. Tedy, nehoršte se, bylo to s mým tehdejším chlapcem, později manželem, ale dneska už DĚDOU. *ua* Jsem ráda, že to bylo právě s ním, máme už 38 let od sňatku a přestože to nebyla pokaždé procházka růžovou zahradou, jsem dodnes ráda, že jsem potkala právě jeho.

A tak si klidně počkej na toho pravého. On přijde, uvidíš. Není umění dát každému, kdo si řekne, ale spíš držet si je od těla a vyznamenat jen toho správného, toho, který si to zaslouží. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 16:05
avatar

Ještě jedna poznámka z hlediska zdravotního; sexuologové varují: jestliže kdokoli, kluk či holka, s někým spí, spí vlastně (aspoň co se ořenosu chorob týká) se všemi jeho předchozími partnery, Vyvozovat z toho nebudu nic, prostě si to uvědom a zařeď to do svých úvah.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: meme
Datum: 25.03.13 19:49

Nejsem o nic (významně) zkušenější než ty. Ale už to mám "za sebou", jsem stejně stará jako ty a měla jsem stejný problém jako ty. Takže by následná "rada", mohla být užitečná..no..rada..spíš prostě vyložení vlastní zkušenosti *uspech*Prvního kluka jsem měla v 15, konkrétně jsme spolu začali chodit cca 3 měsíce před mými 16tiny. Předtím nic. Ale jako když říkám nic, tak prostě nic. VŮBEC nic...žádné držení za ruce, žádná pusa, žádné objetí, ŽÁDNÝ kompliment..prostě nic (jak kvůli vzhledu, tak kvůli uzavřené povahy a nezájmu poznat ostatní). S tím klukem teď spolu budeme 7 měsíců... na sex přišla řada po 4 měsících vztahu, v té době bych nejraději ještě počkala(to jsem mu taky 2x řekla) ale teď jsem ráda, že už to mám za sebou. Kdo ví, jestli bych s tím souhlasila po xxx měsících vztahu *smich* Protože to bylo, co když to bude bolet, co když to nepůjde, co když to a co když tamto...no nervy pořádné :D No přítel o silvestru jak jsme spolu leželi vedle sebe(nějaké intimnosti už probíhali nějaký ten měsíc), tak se mě zeptal, jestli vážně nechci, že bych mu tím udělala velkou radost(on panic, já panna)...tak má odpověď zněla, že nevím, a pořád jsem váhala, až přítel po pár minutách přinesl kondom a začal ho férově rozbalovat *smich* Tak prý že to jen zkusíme, no byl to trapas a nešlo to.. Pak přišla půlnoc, tak jsme do sebe cosi nalili a hned jsme byli mnohem uvolněnější(ne opilí, pouze pár panáků, zkrátka uvolnění :)) No...vůbec to nebolelo, ono ta blána už tam nejspíš dávno nebyla *smich* Každopádně jsem ráda, že to o tom silvestru proběhlo, protože teď už jsme to měli po několikáté a získáváme v tom pomalu praxi.. A ne, nejde to napoprvé, pokud tvůj kluk není nějak zkušený extra.. A ano, KAŽDÁ holka si vždycky najde nějakého kluka. Znám i holky, které prvního kluka měly až v 19ti... a to nemyslím sexuálního partnera, ale pouze kluka(no sex měly většinou s tím prvním, když už byly starší že :p) S prvním sexem bych rozhodně počkala na kluka, kterému budeš věřit, kterému můžeš kdykoliv říct, ať přestane, že ti to není příjemné, že tě to bolí atp. a on ti vyhoví. Zkrátka někoho, kdo na tebe bude brát ohled. Nemusí to být hned láska jako trám, ale jen někdo, komu budeš věřit, to je asi v prvním sexu to nejdůležitější. A v klubu nikdo takového nepotkáš, protože každý si tam chce odrobit to svý na hajzlech, a to co nejrychleji a nejefektivněji a je jim jedno, co ta holka...hlavně že ho mají kam strčit.. U mně to sice byl menší trapas, ale s přítelem jsme se tomu pak zasmáli a šlo se dál.. Mám úsměvnou vzpomínku, žádnou depku, kterou bych mohla získat kurvením v klubu... Snad jsem ti poskytla objektivní názor jak z jedné, tak z druhé strany, a že to k něčemu bylo;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.