Ručitel a insolence

Od: Datum: 23.03.13 18:32 odpovědí: 11 změna: 02.03.14 20:31

dobrý večer,

pred nekolika lety jsem rucila svemu ted uz byvalemu priteli na uer...

v soucasne dobe je v insolenci, banka pozaduje celou dlouznou castku po mne...je nejake reseni jak se toho zbavit?

dekuji:(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.13 18:35

...jít taky do insolvence...

Bohužel, nemáte jiné řešení, než platit. Pochybuji, že bývalý přítel bude natolik slušný, že Vám na tyto splátky bude dávat peníze. Takže je to jen a jen na Vás.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.03.13 20:14

splnit ručitelský závazek musíte,

pokud to uděláte, okamžitě navrhněte k soudu vstup do přítelova ins. řízení namísto věřitele (dle § 183 a § 18 ins. zákona), kterému jste z titulu ručení platila (doložte ručitelský závazek a platbu)

vstoupíte v rozsahu zaplacené částky do řízení místo původního věřitele, a budete místo něj uspokojována vaším přítelem splátkami jako ostatní nezajištění věřitelé (tím pádem už byste měla mít zájem na co nějvětším splacení dluhů přítelem v oddlužení)

- to vše platí pouze pokud se původní věřitel přihlásil do přítelovy insolvence (jinak napiště víc podrobností)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 12:10

Dobrý den.

jak mohu postupovat v případě kdy věřitel po mně žáda zaplacení úvěru, na který jsem ručila svému ex přiteli. Ten je v insolvenci...z úvěru splatí nejméně 30%.1/4 byla zaplacená už před vstupem do insolvence. i přesto chce po mně věřilet zaplatit bezmála 90% z úvěru. Je tohle možné? A ještě jedna věc...pokud by jste mi dokázal poradit. Mám notářský zápis...věřitel po mně žáda splátky 4526kč měsíčně...žádala jsem o splátky nížší nejsou schopni vyhovět...:( co mohu dělat? Dá se odvolat?

Datum: 02.03.14 12:40

verunko. Ano, věřitel má právo po Vás požadovat uhrazení CELÉHO závazku, bez ohledu na to, že dlužník jej splácí splátkovým kalendářem. Pochopitelně, že když z Vás dostane celou částku, tak potom dlužník ve splátkovém kalendáři nebude dále tento dluh splácet.

Je jen na věřiteli, jakou výši splátky po Vás bude chtít. Nikdo ho nemůže donutit k tomu, že by splátky ponížil. Jestli je to nad Vaše finanční možnosti, zvažte insolvenci.

doplněno 02.03.14 12:43:

Přihlásila jste se jako věřitel v případě přítele, tak jak Vám radil Rudolf?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 12:48

insolvence už dávno běží...

Datum: 02.03.14 12:49

já nemám nikde žádný dluh kromě tohohle...a navíc vlastním auto..o které nechci přijít:(

Datum: 02.03.14 12:58

V insolvenci Vám majetek nikdo nebere (v případě splátkového kalendáře). Kolik činí ten dluh?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 13:09

mě bylo řečeno že pokud vlastním auto v insolvenci o něj přijdu...

úvěr je v insolvenci od částky 146000 cca. já mám uhradir 186000...nicméně zaplatím asi 220000.

Datum: 02.03.14 19:36

Jestli Vám někdo řekl, že v insolvenci (splátkový kalendář) přijdete o auto, tak se ten dotyčný velice spletl. Nepříjdete o žádný majetek, dokonce ani o nemovitost (jestliže by nějaká byla). Něco jiného je řešení oddlužení zpeněžením majetkové podstaty nebo konkurzem. V těchto případech se přistupuje k prodeji movitého i nemovitého majetku.

Verunko, ta čísla ohledně zaplacení mi vůbec nehrají. Dejte mi do vnitřní pošty jméno, příjmení a bydliště Vašeho ex. Kouknu na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 20:15

vzhledem k tomu, že opakujete stejný problém po cca roce, tak je patrně nárůst dlužné částky způsoben sankčním příslušenstvím (kromě úroků asi hlavně náklady řízení)...

současně z toho vyplývá, že patrně nemáte na zaplacení, jinak by bylo logické učinit tak již před rokem, a postupovat dle mé první odpovědi...
pokud nemáte na zaplacení, bude po vás věřitel vymáhat (pokud tak již nečiní, a proto jste zopakovala dotaz) v exekučním řízení, a vaše auto bude třetí věc, která ho bude zajímat (po vaší mzdě a bankovním účtu)
současně říkáte, že je to váš jediný dluh, v tom případě můžete úvah o vlastní insolvenci zanechat, neboť s jediným věřitelem nejste v úpadku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.14 20:31

rudolfe. Plně souhlasím. Až na jednu věc. Tazatelka uvádí, že ten ručitelský závazek je její jediný dluh. Může, ale nemusí to být pravda. Může ručit kamarádce 1.000,-Kč, protože si půjčila třeba na nákup. Může dlužit za nějakou starou pojistku 500,- Kč. A má druhý dluh.

Ten nárůst dluhu od loňska. Máš nejspíš naprostou pravdu. Ano, zvýšilo se to o ex. poplatky, ale také asi o úroky z původní jistiny. A tady bývá velký problém. U tazatelky tvoří ex.poplatky apod dejme tomu cca 40.000,- Kč. Teď bude buď dobrovolně plnit, nebo bude mít exekuci na plat. Většinou tyto finance jdou NEJDŘÍVE na pokrytí nákladů exekutora. A vlastní dluh se krásně úročí a úročí. Někdy právě toto je pro dlužníka to, co ho nejvíce zadlužuje stále dokola. pak se dlužník diví, že na začátku roku dluží 220.000,- Kč. Za rok uhradí 30.000,- Kč . Domnívá se, že teď dluží 190.000,- Kč. Ale není tomu tak. Dluží třeba 240.000,-Kč. Tady je pak na místě opět oddlužení. Jinak bude tazatelka platit kolik let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.